Факултет за Електротехника и информациски технологии

A

apidrone

Гостин
Me interesira kakvi se sansite za vrabotuvanje so ksia i sto bi mozel da rabotam so istoto.
odnapred blagodaram
Уште ако знаеш некое кодче да напишеш, уште подобро. Денес се бараат луѓе кои го познаваат целокупниот процес, не само хардвер или само софтвер.
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Таа е мрдната може и да остане :P Ама мислам дека ќе иде. Боро, Петар Лазов, она и Софија Богданова најверојатно идат.
За Боро и Петар Лазов е сигурно, а бабата слушнав дека уште една година ќе останела. Туку, кажи ми колку е сигурно дека Богданова ќе си ојт в пензија? После сесијава или...?
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
136
Дечки, ми треба уште една услуга од вас.. се двоумам што да земам изборен, дали германски или англиски јазик. Англиски го знам перфектно, ама некои постари колеги ми збореа демек потешко се собирало поени, и дека германски само основното се учело. Што би советувале вие?
 
A

apidrone

Гостин
Дечки, ми треба уште една услуга од вас.. се двоумам што да земам изборен, дали германски или англиски јазик. Англиски го знам перфектно, ама некои постари колеги ми збореа демек потешко се собирало поени, и дека германски само основното се учело. Што би советувале вие?
Вака: дали би те мрзело да и идеш на секој час на англиски, да и носиш домашни, да бидеш активна на час, и слични такви работи? Ако не, имаш 10ка загарантирано и тоа можеби ќе те ослободи од испит.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.005
Поени од реакции
7.604
Дечки, ми треба уште една услуга од вас.. се двоумам што да земам изборен, дали германски или англиски јазик. Англиски го знам перфектно, ама некои постари колеги ми збореа демек потешко се собирало поени, и дека германски само основното се учело. Што би советувале вие?
Ја го знам англиски перфектно и пак земав англиски пошто се учеа стручни зборови.
Од цела година 2 пати бев на предавање, земав 2 ѕвезди и 2-3 поена и више не се појавив.
Без пипната книга на испит фино поштено си извадив деветка.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.025
Поени од реакции
194.589
Земи англиски, и јас исто дали 2-3 пати бев на предавање и директно на испит исто 9ка имав. Не мора да се мачиш со предавања, смешка е испитот. А поени дека тешк осе собираат малку морген :)
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.335
Поени од реакции
3.945
За Боро и Петар Лазов е сигурно, а бабата слушнав дека уште една година ќе останела. Туку, кажи ми колку е сигурно дека Богданова ќе си ојт в пензија? После сесијава или...?
Па така зборат колегиве, дека она иде во пензија, била исто годиште со Боро. Стварно не знам, јас само сакам да отиде :)
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
40
Поени од реакции
4
Baram mentor po java programiranje, se spremam za ispit ima li kandidati? ke si platam kolku treba za 5-6 casa da mi objasni nekoi raboti samo... pisete u sanduce!
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
115
Поени од реакции
13
Прашањето е, кој ќе дојде на местото на Богданова?
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.335
Поени од реакции
3.945
Ама е тапа новава страна, не им пишува дата на раѓање на професориве -.-
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.025
Поени од реакции
194.589
Ај дека не можеле да донесат слики од на плажа кај што се сликале. :icon_mrgr:
 
Член од
23 мај 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Едно прашање до постарите колеги од ТК. Дали можам да запишам некој предмет од 3 семестар ако во 1 семестар имам полозено само Основи на електротехника 1 ,Структурирано програмирање и Англиски?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom