Факултет за Електротехника и информациски технологии

A

apidrone

Гостин
Што ќе има таму кај шо беше фотокопирницата? Пошо со електронските врати мн сајнс фикшн ми изглеа :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Што ќе има таму кај шо беше фотокопирницата? Пошо со електронските врати мн сајнс фикшн ми изглеа :)
Ја ко што ѕирнав фотокопирницата си е :D Ваљда ќе ај остават фотокопирницата само по хајтек ќе е :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Со оние врати ќе им се оствари желбата на тетките нонстоп да им е затворена вратата од копирницата иако внатре не се дише од мириси на бои, тонери и чуда :)
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Колку јас што го разбрав тоа што го кажал Ѓорѓевиќ, не е предвидено со договорот меѓу ФЕИТ и ФИНКИ што ќе биде со презапишување на предмети. Со договорот професорите (кои сега се под ФИНКИ) се согласуваат да предаваат на втора, трета и четврта во оваа учебна година, догодина само на трета и четврта и наредната година само на четврта. Ова важи само за студентите што остануваат на ФЕИТ. Тоа значи дека, ако презапишеш предмет, старите професори нема да ти предаваат...
 
A

apidrone

Гостин
Све од прв семестар може да се преполага брееее...
И па после речете дека ФЕИТ е лош факултет :D
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Дали некој знае кој ќе предава физика на бруцошите? Јас сега одам на подготвителни, и таа асистентката Лихнида ни држи часови, и ок ми изгледа..
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Дали некој знае кој ќе предава физика на бруцошите? Јас сега одам на подготвителни, и таа асистентката Лихнида ни држи часови, и ок ми изгледа..
Верка, Маргарита и Христина се професорки по физика ... до сега имало по 5 паралелки бидејќи многу студенти се запишуваа и сите три професорки имаа по една или две паралелки, но оваа година очигледно ќе има помалце паралелки така да не се знае ... а Лихнида е асистент и многу е добра, една од најдобрите на факултетот ... ја не и одев на часови, мислам дека се заебав ама на испит ако ја прашаш нешто гледа многу убаво да ти објасни за да сфатиш и да напишеш.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И не е тупаџија како Ласко.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Дали се префрли веќе некој од ФЕИТ на ФИНКИ? Како оди постапката? Гледам дека треба двете потпишани изјави да се однесат во библиотеката на ФЕИТ каде ќе им се стават два печати и потоа веројатно со таа изјава се оди да се завери семестар на избраниот факултет. Дали има гужва, брзо ли се завршува работа?

И која е сега моментално разликата меѓу двата факултети за затекнатите студенти? Никаква!? Истите професори кои ќе предаваат на ФИНКИ ќе ги дошколуваат и затекнатите студенти на ФЕИТ. Johny, what the fuck?
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
И која е сега моментално разликата меѓу двата факултети за затекнатите студенти? Никаква!? Истите професори кои ќе предаваат на ФИНКИ ќе ги дошколуваат и затекнатите студенти на ФЕИТ. Johny, what the fuck?
Студентите на ФИНКИ ќе имаат поголеми привилегии во однос на користење на лабораториите и пракси (ако продолжат со истото темпо). Исто така, ако презапишеш предмет не ќе може истите професори да ти предаваат зошто тие ќе зимаат само година за година. Пример, оваа година ќе предаваат на 2, 3 и 4, потоа на 3 и 4 и на крај само на 4. По таа логика, можеш да заглавиш на ФЕИТ, ако они под итно не најдат соодветен кадар. ФЕИТ има искуство, традиција. Важи за еден од најтешките и најуспешни факултети кај нас. ФИНКИ допрва треба да се докажува. Тоа што сега го прави е далеку подобро од тоа што ФЕИТ го нуди. Може е само маска за да се соберат повеќе студенти :p
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Што е попаметно да упишам во трет семестар:
- Формални јазици
- Објектно ориентирани системи или
- Теорија на системи?
Ништо од ова не ми е познато од порано (може само ООС ако е некое продолжување на ООП) па врска немам кое ќе ми биде од најголема корист за понатаму.
 
Член од
23 септември 2010
Мислења
645
Поени од реакции
385
Има некој овде што е на ЕРПС?
да пише некоја пофалба, критика, лесно, тешко(не се сомневам во ова), по проблематични предмети...?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom