Факултет за Електротехника и информациски технологии

Член од
21 октомври 2007
Мислења
96
Поени од реакции
13
Ок, тогаш програмата е глупава.
:) не е глупава само не и тука местото , можда на педагошки би било подобро, а и нема некоја перспектива па затоа остана празна.
 
A

apidrone

Гостин
Имате конечни решенија за упис, како и листа со стипендирани бруцоши.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
74
Поени од реакции
8
има ли некој што планира да се запише на ИКИ во вториот уписен рок ?
имам 81 поен па планирам таму да поднесам, има уште 8 слободни места во приватна квота па не знам што да очекувам..
 

AleksandarT

Reckless
Член од
16 ноември 2005
Мислења
180
Поени од реакции
9
Ako sakas da se zapisuvas IKI na elektro sega, mislam deka toa e glupa idea , podobro idi na finki ,tamu e idnina na informatikata >
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Ako sakas da se zapisuvas IKI na elektro sega, mislam deka toa e glupa idea , podobro idi na finki ,tamu e idnina na informatikata >
Аха, а ако иде на Електро на ИКИ демек помалце ќе се вреднува после дипломата него дипломата на ИКИ од ФИНКИ? Дај не збори глупости..
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Аха, а ако иде на Електро на ИКИ демек помалце ќе се вреднува после дипломата него дипломата на ИКИ од ФИНКИ? Дај не збори глупости..
Значи нема програмерски кадар на ФЕИТ, што по ѓаволите не ви е јасно? Идеата е ФИНКИ да биде програмерски факултет, ФЕИТ да си биде енергетика/електроника/телекомуникации. Дај имајте малце осет за ствариве.
--- надополнето: Aug 26, 2011 11:26 PM ---
Ako sakas da se zapisuvas IKI na elektro sega, mislam deka toa e glupa idea , podobro idi na finki ,tamu e idnina na informatikata >
Значи брат не ми е јасно како може сеуште да се двоумат помеѓу овие 2 факултети кога станува збор за програмирање...
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Аха, а ако иде на Електро на ИКИ демек помалце ќе се вреднува после дипломата него дипломата на ИКИ од ФИНКИ? Дај не збори глупости..
Добро бе, кој го рече тоа? Не го сфаќам ваквото однесување, најсериозно. Деканот на ФЕИТ, на отворената трибина што се оддржа пред доста време, рече дека единствената причина зошто ИКИ и ИНФО сеуште постојат како смерови на ФЕИТ, е поради тоа што закасниле со "елиминирањето" на тие предмети пред нова година - што наводно било законски рок за промена на смерови, итн., итн.
Затоа, кога некој ќе каже дека иднината на информатиката е на ФИНКИ, технички - има право. Зошто? Затоа што ФЕИТ нема да биде веќе факултет за ИНФОРМАТИКА, туку ќе биде тоа што беше порано, електротехника + телекомуникации, енергетски смерови, и што уште не.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
74
Поени од реакции
8
немам некоја посебна причина за да одам на ФЕИТ, единствената е што нема слободни места на ФИНКИ на ИКИ..
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
немам некоја посебна причина за да одам на ФЕИТ, единствената е што нема слободни места на ФИНКИ на ИКИ..
На ниеден смер? Не ми се чини баш веројатно тоа, ама ок.
Многу колеги на ФЕИТ се запишуваа на енергетските смерови, за да после една година се префрлат на ИКИ. Зошто? Затоа што ИКИ беше преполно. Секое мамино и татино се запишуваше таму, за да по пола семестар се откажат. Само место зафаќаа. И нормално, следната година имаше место, па молба за префрлување, одење до кај тетките горе едно 20тина пати, и оп, ИКИ.
Може ќе биде исто и на ФИНКИ... Пак, ти одлучуваш на крај.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
74
Поени од реакции
8
на ФИНКИ има слободни места на неколку смера, на ИКИ нема, а јас сакам на ИКИ.
ај проверејте дали кај вас ке праве проблем со online порталот за идни студенти..цел ден се ебавам со тоа преку глава ми е, не сака да се логира :mad::mad::mad::mad:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
У приватна квота сум и плаќав по 12,000 така нешто за семестар. Е сега прашањето ми е и за трет семестар ќе треба да платам толку?
 
A

apidrone

Гостин
У приватна квота сум и плаќав по 12,000 така нешто за семестар. Е сега прашањето ми е и за трет семестар ќе треба да платам толку?
Вкупниот број на запишани кредити помножен со 408 денари :) Наскоро и официјално соопштение ќе излезе и све убаво ќе си пишува.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Вкупниот број на запишани кредити помножен со 408 денари :) Наскоро и официјално соопштение ќе излезе и све убаво ќе си пишува.
А значи 408? Океј зошто не знам кој ми рече 600 денари било :)
 
A

apidrone

Гостин
А значи 408? Океј зошто не знам кој ми рече 600 денари било :)
Во индексот од десна страна, кај „забелешка“ веројатно ти пишува 12240. Тоа е уствари колку имаш платено за семестарот. Тоа поделено со 30 кредити (сите бруцоши толку запишуваат), се добива 408 :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom