Торенти (официјална тема)

Најдобар торент сајт

  • Mininova

    Гласови: 86 11,8%
  • The Pirate Bay

    Гласови: 252 34,7%
  • IsoHunt

    Гласови: 56 7,7%
  • Torrentz

    Гласови: 66 9,1%
  • Demonoid

    Гласови: 48 6,6%
  • TorrentReactor

    Гласови: 6 0,8%
  • некој друг ќе наведам во пост

    Гласови: 212 29,2%

  • Вкупно гласачи
    726
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Најдобар балкански торент сајт yuwabits.net има доста работи од српскиве тв канали, доста музика, филмови. Бара да ви дадат покана за регистрација ама за жал јас не можам да дадам дали заради ратиото, или нешто друго па кога и да отидам да поделам покана ми пишува дека ми е одземена . Еднаш искористив кога имаше отворена регистрација.
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Барам покана за PTP https://passthepopcorn.me/
Се работи за многу активен филмски тракер кој изобилува со сите верзии на филмови (хд,сд) итн. Ако има некој покана би бил многу благодарен.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Мене upload ми е ептен споро па ме интересира има ли некој начин да се среди малку да биде постабилен и побрз торентот кој го прикачувам или се тоа зависи само од интернетот кој го имам ?
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
906
Поени од реакции
587
Мене upload ми е ептен споро па ме интересира има ли некој начин да се среди малку да биде постабилен и побрз торентот кој го прикачувам или се тоа зависи само од интернетот кој го имам ?
od bakarno-vreme linijata na telekom ti e
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Мене upload ми е ептен споро па ме интересира има ли некој начин да се среди малку да биде постабилен и побрз торентот кој го прикачувам или се тоа зависи само од интернетот кој го имам ?
Изнајми сидбокс. Има доста добри а евтини сидбоксови. Може да постигниш неверојатни брзини. Последно кој сум го користел е од оваа фирма и многу сум задоволен.

https://www.seedhost.eu/seedboxes.php
 
Член од
24 септември 2011
Мислења
62
Поени од реакции
17
Изнајми сидбокс. Има доста добри а евтини сидбоксови. Може да постигниш неверојатни брзини. Последно кој сум го користел е од оваа фирма и многу сум задоволен.

https://www.seedhost.eu/seedboxes.php
Дефинитивно можеби една од подобрите во однос на цена и она што добиваш.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Долго време бев на пајртбеј и кикес .После се префрлив на замунда па и замунда ја упропастија сега на арена и таа гледам почна да пропаѓа.Некој да даде инвајт за некој добар торент сајт што треба да се одржува и рејтинг и сФе ?Зашто од сега овие наброени ниеден речиси не е во добра состојба гледам .
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.083
Поени од реакции
8.130
Долго време бев на пајртбеј и кикес .После се префрлив на замунда па и замунда ја упропастија сега на арена и таа гледам почна да пропаѓа.Некој да даде инвајт за некој добар торент сајт што треба да се одржува и рејтинг и сФе ?Зашто од сега овие наброени ниеден речиси не е во добра состојба гледам .
ШтО ФаЛи На ЗаМуНдА?
 
Ф

Флеш

Гостин
Долго време бев на пајртбеј и кикес .После се префрлив на замунда па и замунда ја упропастија сега на арена и таа гледам почна да пропаѓа.Некој да даде инвајт за некој добар торент сајт што треба да се одржува и рејтинг и сФе ?Зашто од сега овие наброени ниеден речиси не е во добра состојба гледам .
Pirate Bay уште пркоси,Замунда си е океј исто :unsure:
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Долго време бев на пајртбеј и кикес .После се префрлив на замунда па и замунда ја упропастија сега на арена и таа гледам почна да пропаѓа.Некој да даде инвајт за некој добар торент сајт што треба да се одржува и рејтинг и сФе ?Зашто од сега овие наброени ниеден речиси не е во добра состојба гледам .
Na Kickass mu e*aa mamata poveke go nema, ne mi se otvara na istiot link od porano pred nekolku godini što se otvaraše hehe Kickass kaputt :icon_mrgr: Inaku vo momentov mislam deka najbolji torrent site na netov e Yify ... pozz
 
Ф

Флеш

Гостин
Na Kickass mu e*aa mamata poveke go nema, ne mi se otvara na istiot link od porano pred nekolku godini što se otvaraše hehe Kickass kaputt :icon_mrgr: Inaku vo momentov mislam deka najbolji torrent site na netov e Yify ... pozz
Kickass беше светска вест за нивното гасење ....Украинец мислам беше "газдата" избеган и скриен во Полска ....Фатен беше и судено му е ...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Kickass беше светска вест за нивното гасење ....Украинец мислам беше "газдата" избеган и скриен во Полска ....Фатен беше и судено му е ...
Pa neznam dali gazdata na sajtot e Ukrainec, Rusin ili Amerikanec, no da i jas čuv deka bil uapsen vo Polska. Ama plus i mu propadna torrent sajtot na čoekot ... Kickass kaputt + RIP +
 

Kajgana Shop

На врв Bottom