Торенти (официјална тема)

Најдобар торент сајт

 • Mininova

  Гласови: 86 11,9%
 • The Pirate Bay

  Гласови: 251 34,6%
 • IsoHunt

  Гласови: 56 7,7%
 • Torrentz

  Гласови: 66 9,1%
 • Demonoid

  Гласови: 48 6,6%
 • TorrentReactor

  Гласови: 6 0,8%
 • некој друг ќе наведам во пост

  Гласови: 212 29,2%

 • Вкупно гласачи
  725

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.673
Поени од реакции
27.550
Дечки да препорачате ВПН за торенти ама и за генерална употреба, до сега најмногу што ми го фати око е Mullvad ама може некој знае подобар
По можност да има и ИП од белорусија би било одлично
За торенти и генерална употреба, сите се добри.
Mullvad и Surfshark ги предложуваат како најбезбедни.
NordVPN го користам од другар и сум горе-долу задоволен. Најчесто ми треба за гледање содржини кои се гео блокирани.
Но, 2 пати досега ме има изневерено NordVPN за ова, бидејќи сајтот успеваше да ме фати дека сум со ВПН па да не ми даде да гледам и/или симнам содржина.
А на тие 2 пати пак, познајник со ExpressVPN немаше проблем.
Поддршката на NordVPN им е добра, ќе ти кажат детално што/се/како треба да направиш ако нешто специфично не ти функционира но некогаш знаат да речат и „за овој сајт не може да ви озвоможиме заобиколување на гео рестрикциите“.
Сервери од Белорусија не гледам но во NordVPN ни во Mullvad.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.918
Поени од реакции
475
Некој што има да ми прати инвитациски код за црна берза?

Благодарам однапред ;)
 
C

confusion

Гостин
Постои сајт за симнување книги во ПДФ?

Овие три книги никако да ги најдам пиратерија, а тешко и вака некаде кај нас да ги купам.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.673
Поени од реакции
27.550
Постои сајт за симнување книги во ПДФ?

Овие три книги никако да ги најдам пиратерија, а тешко и вака некаде кај нас да ги купам.
Барај на Libgen точка is

ако заборавам до вечер потсети ме да побарам и на други места ако ги нема таму
 
C

confusion

Гостин
Барај на Libgen точка is

ако заборавам до вечер потсети ме да побарам и на други места ако ги нема таму
Ги има ама не знам како да ги симнам, помош? Кога одам на download; или инвалид ми дава линк или ме праќа до некои directory со file names и неможам да ја најдам.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.673
Поени од реакции
27.550
Ги има ама не знам како да ги симнам, помош? Кога одам на download; или инвалид ми дава линк или ме праќа до некои directory со file names и неможам да ја најдам.
Кога ќе ја најдеш книгата, најдесно има Mirrors и ги пробуваш тие 1, 2, 3 кои пак ќе те донесат до други линкови налик ова
1655053105676.png
Овде ги пробуваш сите 4 горни.
Обично infura работеше за мене.
Јас ги симнав книгите и сакав да ти ги испратам по приватна порака но ти си интернет суперстар и си ја оневозможил таа опција.
 
C

confusion

Гостин
Кога ќе ја најдеш книгата, најдесно има Mirrors и ги пробуваш тие 1, 2, 3 кои пак ќе те донесат до други линкови налик ова
Прегледај го приврзокот 335200
Овде ги пробуваш сите 4 горни.
Обично infura работеше за мене.
Јас ги симнав книгите и сакав да ти ги испратам по приватна порака но ти си интернет суперстар и си ја оневозможил таа опција.
Хаха извини, еве средив, веќе не сум суперстар :D
Инаку да, се снајдов по инструкцииве, јас сум забегал по погрешен мирор, затоа не сум можел да ги симнам.
Како и да е, огромно фала за странава, еден куп книги можам да си симнам сега.
:love:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.673
Поени од реакции
27.550
Член од
9 мај 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
Има таму нешто што не можеш да најдеш или сакаш да си имаш пристап?
Немаш пристап до друг балкански тракер?
Ја барав серијата Државен службеник одвај ги најдов првите две сезони и сите од таму беа...така да ако има некој да прати покана убаво ќе биди да се има пристап.

Фала
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.254
Поени од реакции
7.194
Ја барав серијата Државен службеник одвај ги најдов првите две сезони и сите од таму беа...така да ако има некој да прати покана убаво ќе биди да се има пристап.

Фала
Ако сакаш да гледаш онлајн инсталирај си Kodi и некој од Green Revolution додатоци каде што има се што треба. Таму има и цел дел со екс ју серии и таму се сите нови серии српски за гледање онлајн.

Подесување Коди

Е сега наместо тој линкот во видеово што го пишува ти пиши го овој на сликава што е под тоа Кodi balkan Repository и кога ќе стигнеш во тоа Wizard одбери да инсталираш Green Revolution build.

Screenshot_20220825-191403_Facebook.jpg

Од кога имам ова торенти користам ако ми треба нешто што во случај го нема на Kodi и слични програми/апликации.
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
427
Поени од реакции
582
Некој со екстра покани за тракер мк? Пробав да се регистрирам ама затворени се регистрациите.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
459
Поени од реакции
186
Aj da prasam tuka ne veruvam deka nekoj ima


Nekoj slucajno da ne ima pokana od TorrentDay
imav akaunt jas tamuka ali na stariot pc so ne znam koj emai adresa
duri i nudev tuka pokani....
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
2.512
Поени од реакции
3.908
Постои сајт за симнување книги во ПДФ?

Овие три книги никако да ги најдам пиратерија, а тешко и вака некаде кај нас да ги купам.

So ova se otvora https://imclient.herokuapp.com/mobiviewer/

Автоматски споено мислење:

Здраво

Дали некој можи да ми прати покана од https://www.exyusubs.com/

Фала
I mene mi treba pokana od nekogo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom