Торенти (официјална тема)

Најдобар торент сајт

 • Mininova

  Гласови: 86 11,8%
 • The Pirate Bay

  Гласови: 252 34,7%
 • IsoHunt

  Гласови: 56 7,7%
 • Torrentz

  Гласови: 66 9,1%
 • Demonoid

  Гласови: 48 6,6%
 • TorrentReactor

  Гласови: 6 0,8%
 • некој друг ќе наведам во пост

  Гласови: 212 29,2%

 • Вкупно гласачи
  726
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Долго време бев на пајртбеј и кикес .После се префрлив на замунда па и замунда ја упропастија сега на арена и таа гледам почна да пропаѓа.Некој да даде инвајт за некој добар торент сајт што треба да се одржува и рејтинг и сФе ?Зашто од сега овие наброени ниеден речиси не е во добра состојба гледам .
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Го пробав и овој 1337 и тој е слаб со сидери .Особено некои постари торенти под 2015 неможеш ништо да симнеш .
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
rarbg.to засега ми е најкористен. Знај да потфрли во некои аспекти ама генерално е добар. Многу луѓе на кој го предложив се жалат на претерано реклами, мене ми дава две дур напишам прво име и после по една куц-туц.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
758
Поени од реакции
360
torrentfreak.com/top-10-most-popular-torrent-sites-of-2020-200105/

Top 10 Most Popular Torrent Sites of 2020
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Им ебаа матер на торент сајтовиве да бидеме искрени.Кој е долго време на интернет го знае ова.Иако има доста сајтови реално се кубури сите имаат проблем со стабилност,уредување и тн.Сега за сега мене ми е врв rarbg.to,и го ставам пред парајтбеј кој ми беше најдобар од сите.
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Добро бе сеуште користите факинг јавни торент тракери? Па еден еб*н IPTorrents кој е лесен за наоѓање инвајт ќе ви заврши работа за се, а да не зборуваме за другите кои се специјализирани за своја област.
Што подалеку од јавните тракери, ем не се стабилни, полни со вируси, многу малце сидери и други негативни работи.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.105
Поени од реакции
7.686
Моментално сум на Yuwabits net кој повторно е активен од ново со свеж модерен дизајн. Регистрацијата е отворена засега.
Има доста содржини на српски, хрватски и други поранешни југословенски држави а има и странски работи, филмови, серии, програми, игри, музика, книги..
 
Член од
29 август 2009
Мислења
50
Поени од реакции
9
Здрaвo дaли некoј имa пoкaнa зa IPTORRENTS.Акo имa пишете ми вo ПП зa дa се дoгoвoриме зa пoкaнaтa.Фaлa oднaпред
 

Kajgana Shop

На врв Bottom