Торенти (официјална тема)

Најдобар торент сајт

 • Mininova

  Гласови: 86 11,9%
 • The Pirate Bay

  Гласови: 251 34,6%
 • IsoHunt

  Гласови: 56 7,7%
 • Torrentz

  Гласови: 66 9,1%
 • Demonoid

  Гласови: 48 6,6%
 • TorrentReactor

  Гласови: 6 0,8%
 • некој друг ќе наведам во пост

  Гласови: 212 29,2%

 • Вкупно гласачи
  725
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.333
Поени од реакции
3.824
Тој што ја правел анкетава треба да ја преправи. Многу други исто така добри торент сајтови не се ставени.
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
133
Поени од реакции
72
Некој да не знае на кој торент има највеќе Udemy курсеви или пак сајт ?
TPB е добар ама ги нема повеќето.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.420
Поени од реакции
27.513
Некој да не знае на кој торент има највеќе Udemy курсеви или пак сајт ?
TPB е добар ама ги нема повеќето.
Ако нема на TPB, тешко да има и на другите јавни. Сепак згуглај бест public trackers и ѕирни.
На IP Torrents врие.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.333
Поени од реакции
3.824
Торент од серијата Јужни Ветар се наоѓа?
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
133
Поени од реакции
72
Ако има некој доброволец да ми пушти Upload/Download ratio со пизитивен сооднос пошо добив giveaway за IPTorrent :( :(
 
Член од
24 септември 2011
Мислења
62
Поени од реакции
17
Некој да не знае на кој торент има највеќе Udemy курсеви или пак сајт ?
TPB е добар ама ги нема повеќето.
IP Torrents
Speed
TheGeeks
Learnflakes
elbitz

Ако најдеш покана, или да начекаш кога имаат open singups
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
15.746
Поени од реакции
20.409
Ima li strana so makedonski torenti me interesiraat posebno e-knigi. Ne svetska literatura prevedena na Makedonski tuku dela od Makedonski avtori.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.238
Поени од реакции
21.727
Дајте инвај за добри приватни страни за торенти?
 

Византиецот

The BETHA. with a lasting Alpha aftertaste
Член од
14 март 2021
Мислења
1.897
Поени од реакции
5.403
За тие што се во Германија, дали е ок да спушташ слободно Торенти ко во МКД или ќе ти втаса писмо на адреса со 1000 евра казна?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.420
Поени од реакции
27.513
За тие што се во Германија, дали е ок да спушташ слободно Торенти ко во МКД или ќе ти втаса писмо на адреса со 1000 евра казна?
Не смееш да користиш пиратерија. Купи си ВПН.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.238
Поени од реакции
21.727
Од каде симнувате 4к филмови?Оние што се на замунда не се симнуваат воопшто.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
822
Поени од реакции
541
Член од
11 април 2012
Мислења
3.852
Поени од реакции
4.045
Дечки да препорачате ВПН за торенти ама и за генерална употреба, до сега најмногу што ми го фати око е Mullvad ама може некој знае подобар
По можност да има и ИП од белорусија би било одлично
 

Kajgana Shop

На врв Bottom