Торенти (официјална тема)

Најдобар торент сајт

 • Mininova

  Гласови: 86 11,8%
 • The Pirate Bay

  Гласови: 252 34,7%
 • IsoHunt

  Гласови: 56 7,7%
 • Torrentz

  Гласови: 66 9,1%
 • Demonoid

  Гласови: 48 6,6%
 • TorrentReactor

  Гласови: 6 0,8%
 • некој друг ќе наведам во пост

  Гласови: 212 29,2%

 • Вкупно гласачи
  726

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Здраво Кајганџии. Барав некој добар торрент сајт за HD stuff и го најдов овај но регистрациите се исклучени веќе 1 месец :uvo:. Има ли некој тука со акаунт да пушти invite code :). Thanks in advance ;)
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
За HD-bits.ro ако сакаш.. и јас барам за HDBits.org, ама слабо нешто :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
И јас се приклучувам во трагачите :)
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Еј ако имаш за .ро пуштај плс. The search for hdbits.org continues :).
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Шансите да добиеш покана за hdbits.org се 0.01%. Значи сепак имаш шанса. :) Сега доаѓа втората работа, мораш да симнуваш минимум 10гб секој месец, инаку отиде акаунтот на гробишта. А и да имаш 10мбпс аплоуд, тешко е да вратиш се што си симнал. Така да... незнам што да ви кажам.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Не е фер :). Иначе пред малце направив акаунт на www.hd-bits.ro . Регистрациите се отворени (пробав кун 15:00 денеска затворени беа :) . Направете си акаунт додека можете.:vozbud:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.694
Поени од реакции
4.853
Кој торент сајт најчесто го користите за пребарување на содржини и зошто ... мене фаворит ми е Мининова .. најпрегледна ми е ..има добар избор на категории за разлика од Пиратскиот залив , и почетната страница ми изгледа како најкорисна .. кој е вашиот фаворит .

само што видов torrentspy.com is out of order
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Kaко што знам јас за мене Mininova.
Оти некој кога тере игри, и сл. јас од таму барам.:nesum:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Torrentz дефинитивно со најголем избор.
Всушност торрентз.ком ги користи скоро сите други торрент-страни.
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Според мене е Torrentz.
Има торенти од сите торент сајтови, освен од Demonoid, i think.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Zamunda е дефитивно најдобар, баталете ги останатите јавни торенти полно е со личери, тука ептен ретко ќе најдеш некој неисправен торент и слично плус има полно сидери и влече како улаво секогаш симнувам со 400+
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.463
Поени од реакции
5.435
Ја IsoHunt користим најчесто, на другиве слабо ми дава резултати од порно глумици :pishtoldz
 
Член од
28 јули 2009
Мислења
11
Поени од реакции
2
heoooo

samo mini nova luge ....:vozbud: sve imaaaa sve za eden pirater kolekcioner na filmovi igri i muzika

Nevermind
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Demonoid нема никакво прашање, измами нема what you see is what you get :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom