Тепачки

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
сега мене ми текна што се имам тепано. Во 2-3 оделение искинавме еден цртеж од другиот клас дека и тие ни ги кинеа нашите цртежи и доаѓа наставничката и прашува кој го искина овој цртеж и едно дете Бојан го искина наставничке и ме закачи малце наставничката и после часови кога му скокнав на тоа детето му искршив наочарите и си заминав.
 

BUCH

---
Член од
4 мај 2008
Мислења
616
Поени од реакции
20
не дека се фалам многу се имам тепано и до сега само еднаш ме имаат истепано пошто ме удрија со палка у глава:kesa:и 7-8 души беа уфф да не ме удрија со палката ке беше интересно:)
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
не дека се фалам многу се имам тепано и до сега само еднаш ме имаат истепано пошто ме удрија со палка у глава:kesa:и 7-8 души беа уфф да не ме удрија со палката ке беше интересно:)
Секогаш се повеќе бројни кога јадаме ќотек :)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Ми текнуе у 6то одделение со 2 другари идевме у карпош позади МекДоналдс и седевме на лулашки зборевме нешто , и доаѓаат двајца типци 8 ќе да беа и му јадат гомна на другарот .
Му мавна шамар на другарот и ја рефлексивно се фрлив и наравно ко копиљ 20 сантима понизок од едниот испив шамар .
Е типот почна да ме испрашуе кај живеам , кај искачам , и ме праша дали иам брат . Кога дозна дека имам 5 години постар брат ми почна да ми се извинуе и во стил „Око за око“ ми кажа да му влепам шамар и да си пружиме рака . И ја таков океј цел , му мавам шамар , а другаров незнае што се дешава и зема цигла од земја и му ја млати од глава, типов наравно паѓа на земја со дупната глава и другар ми зема го рога го рога. Другар му почна да бега ја и другиот другар тргнавме по него и го фативме таму меѓу зградите и го тепавме крвнички а детето цело време се дереше :Мамооо , Татоооо.
На крај ги измлативме и избегавме..


После тоа ми текнува во 7 одделение со еден другар 1 година постар од мене кој сега се пресели во Бугарија , воедно металец , шетавме во парк. И ни пријдоа 3 момци така прилично постари , албанска националност , и му викаат (овој со пентаграм на мајца) : „Абе копиљ сатанист ми глумиш , дај ми пари мобилен да не ти ебем се“
И другаров навикнат на шутки , исчеличен од сениор металците(+ набилдан за таа возраст маме му ебем) му пука бокс на едниот му дава клоца (Мартинка + клоца у фаца = Крв прска) а јас со другиот разделив неколку боксови . Типот зема стап до него што беше и ми го акна у кичма , и ја копиљ , вријат хормони се накурчив и му рипнав несвесно боксови ли боксови , типот падна на земја и јас почнав да го рогам по фаца.
Во тој момент дојде на другаров брат му со другарите, 25 имаше тогаш (Пеце - бивш комита , тепање му беше секојдневие) . Нас не тргнаа на страна и ги кренаа тројцата , тој што попи мартинка у фаца додуше буквално на ушка го кренаа , ги седнаа на Гоце и ги шамараа едно пола саат со испрашувања од типот „Зашо бараше пари ??Што сте се курчеле“ И на крај исшамарани истепани си отидоа ..

Воглавном и во двете поминав со модрици , а во градинка една тепачка неинтересна за кажување ми помодреа око :).

Сепак , сум влегол во шутки кој биле побрутални од тепањава :helou:
 

Towelie

теХАЦЕ
Член од
26 јуни 2011
Мислења
307
Поени од реакции
254
После 3 години враќам на темата, али у секој случај јако тепав на едно.
Така јас си одам од школо со другари, имав подолга коса тогаш, мартинки, кожно палто и металика мајца.И едни по мене почнаа да викат: ДРОГИРАШ, ПЕДЕР, ПИЈАНИЦА и сл. и јас ко се затрчав на едно, го утепав од ќотек и не му текна уште еднаш да ме навреди.
 

Huzzy Gurl

Animal Lover
Член од
14 септември 2008
Мислења
307
Поени од реакции
128
Сношти гледав една тепачка во живо мегу двајца шутраци... Лелее интересно беше многу, си ги изудрија боксовите и секој на своја страна си заминаа... :ROFLMAO:
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Шесто седмо некаде оделение бев,сум се закачил со еден од моја генерација..Али тој има 3-4 браќа и сестри(голема фамилија се)..И сега мангупот живее две улици под мене,и јас со уште двајца другари (3 години поголеми од мене) минам од таму.И се закачивме нешто пререкоа,а он беше со брат му (Колку другариве мои) и уште ееден екстремно поголем кој повикуваше на мир :sneaky:..Се договоривме да се маваме ферка јас и он а другите да не се мешаат,почнавме шо почнавме...Виде брат му дека го шибам и тој рипна и ми залепи една.Рипнаа и моиве другари и ги измававме шо ги измаваме..И едно време вика сеа ќе видиш бато кога ќе дојде..И ние му викаме абе кој сака нека дое ќе видиме воа ноа..И мислевме брат му (23 години) дека кога ќе дојде ќе му кажемме дека они се закачиле први и со збор ќе решиме.Сепак голем човек разумен..Стасуе типов во едно тико и излегуе од колава и ни една ни две само праше кој беше..И коа ни се фрли да не млати...убав ќотек сме изеле..
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
машка работа признавањево твое ама вистински маж не се тепа, маж дупи женЦки да знаеш.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.353
Кога имав 14 години, еден другар имаше нешто рчка со еден копиљ од едно друго маало.Додуше не верувам дека ќе имаше нешто овој да не му спомнеше како мајка му ќе му умрела на кур дур ја ебе,а дечково некое време пред тоа без татко остана.И му отидовме 9 души кај тој во маало и сред негово маало овој го направи сол.Арно ама,дојдоа постари типци,се собра 20тина души околу нас.Почнува тука мешаница и другаров мој почнува да бега.Ко што бега го бркаат 5-6 души,а позади нив ја трчам.Го стигаат после 30-40 метри и таман почнуваат да го лупаат влагам јас како спасител.На едниот улетан му влегов јако,останатите ги разбуткав колку можев,испив некој бокс,али битно у таа мешаница успеавме и ја и другарот некако да се извлечеме.После тоа ни сгитна појачање од другиве другари што беа со нас,и така малце имаше лупање тука и то.Иначе другар што трчал позади мене ми вика дека кога сум го плеснал типот дека кога паѓал удрил во дрво од ударот.Тоа не го видов,само мавнав и терав даље.
Тоа ми беше првата тепачка во која што сум бил.
Во друга фрка еден другар,во Битола има роднини,па таму бил летото и изел нешто ќотек или се рчнал со некого не памтам точно.И се погоди тие од Битола да дојдат во Скопје.Ние собрани едно 15 души,од кои дали само 6-7 души мававме другиве си гледаа од страна.Ги најдовме кај Холидеј ин.Ај ко демек прво да зборат,али одма падна тепачка.Се пушитја наши и нивни тука.Еден од нив се пушти од позади на еден другар,му се качи на грб.Ја фаќање типот од позади,го спуштив доле почнав да го редам со боксови.Ја ко што го млатам типов,он е доле веќе не може ништо да ми направи од тука уште 1-2 улетуваа на него и му ебаваат матер.Ја не можев веќе да го лупам,престанав да го мавам кога му се пуштија овие двајца.И така гледам од околу и еден другар 1 на 1 се тепа со еден од нив.Го гледам почнува да јаде ќотек,да го реди со боксови и ај се пуштив и на тој.Прво му влетав со колено.Малце го сминав,навален беше,маицата веќе крената преку глава и почнав од горе да го редам со боксови.Го мавав некое време по глава и по долниот дел од грбот кај што му беше слечена маицата и го пуштив.Слушнавме некој се раздра дека доаѓа полиција и се разбегавме.
Во Охрид пред 2 години јас и другар идеме кај едни другари во стан.Од никаде од позади осеќам некој како да ме мава,али прво помислив дека некој од позади другар само како да ме подбутнал на шала.Се вртам и тука попив еден бокс во глава.Тука веќе ми стана јасно дека е ова некоја фрка и у мене си помислив е сега сум ти ебал мајката.И почнавме малце удари да разменуваме,ја го мавав појако,али ме фати некако за рака и ко што го мавав ми го влечеше ракавот од новиот дукс од Италија земен.Ја глупак да не ми го скине дуксерот престанувам некоја секунда да го мавам.Тогаш добивам и од него и од уште едне негов другар удар и паѓам на земја.Не знам како али истата секунда станувам и почнувам да бегам,овие беа едно 4-5 души.Бегам 20 метри гледам не ме брка никој и сакам да се вратам назад.Арно ама мајмуниве веќе камења во рака имаат и стојам од далеку се гледам со нив.Почнаа нешто да викаат ајде пичко дојди,само што пичките одма после тоа се разбегаа.
Еднаш после утакмица фудбал едне другар цела утакмица се расправаше со еден тип.Пред да заврши утакмицата ми вика другарот ќе падне овде крв.Ја му викам,ок бе рачунај и на мене.И така тука другаров почнува да прави фрка,му мава шамап,али пичето не реагира.И таман другар ми веќе се сврти со грб,си тргна да си оди овој од позади тогаш му се пушти.Попичкарски не можеше.Ја тука изгубив контрола врз себе и му улетав на типот.Со еден бокс го легнав на земја,седнав врз него и почнав да го редам со боксови.Од горе мои другари ме влечат,ме тргаат да не го утепам,а другарите на тој ме маваат.Ништо не осеќав,овде немав контола врз себе,стварно не знаев што правам,а ударите од другаирте на тој што го млатев само како допири ги осеќав.Не гледав ни како ни каде мавам.Успеаа некако да ме станат и тогаш добвам еден удар.Се вртам гледам кој ме мавнал и му се пуштив и на тој.Типот се исплаши почна да бега,али го фатив кај што не може да бега.Гледа нема каде па почна и да се тепа,али ја тука уште не бев при себе и не знам како али некако му изблокирав удар и го заредив брзо неколку пати.И како го мавав едноставно го пуштив и се свртев.Не ни знам зашто и како само го оставив и се отидов мирно назад ко ништо да не се десило.Среќа што изгледа добро сум го измавал до тогаш па не ми се врати кога го оставив.
Имам уште неколку тепачки али овие ми се онака што поубаво ги памтам.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.371
Поени од реакции
4.903
Како мал бев тепан секој ден. Кога влегов во пубертет почна одмазда од моја страна и така си го попија многу деца што ми згрешиле. Сум бил тепан и тоа добро и сум тепал многу добро (најчесто последици кај мене и кај противникот). Работи кои не се за фалење и за гордеење али то е што е. Се немам степано некое време, али неделава осеќам некој добро ќе наплати.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Јас како мала обожавав да се тепам посебно бев мотивирана од акционите филмови кои тогаш ги следев, уфф како сум млатела колку пати само сум се степала со машки и женски, но секогаш имав добра причина, без основа не сум удрила никој, не се расправав многу, само играше тупаницата и скоро секогаш излегував непобедена :icon_mrgr: ама сериозно. :pipi:

Од основно навака не сум се пресметала со никој, обично решавам се вербално ако можам и тоа на смирен начин, ако не обавезно ја уптребувам петтата гласна жила, таа ми е сега најмоќнто оружје.

Не сакам тепачки и недајбоже да ме натера нешто на тоа, но ако ептен мора да се бранам... ќе газам! :icon_mrgr:
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
Во пракса многу тешко е да ме изнервиа/испровоцира некој и обично не навлегувам во тепачка при не толку тешка вербална навреда. Во посериозни лични и групни тепачки досега не сум учествувал. Се случило некогаш во основно да се степаме со другар при што веднаш не разделувале.

Значи физичкиот напад кај мене е оставено како крајно решение.
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Uste ja pamtam taa stara nova godina 2009 club Midnight(stara Musandra)

Guzva vnatre,,abe tutma....svirea live band muzika imase.Bev so drugar mi izlezen,taka krupen decko 190cm 110kg a jas 185cm 115 kg imav togas....abe pojavi sto da ti kazam.
Samo sto nie bevme izlezeni da se provedeme ubavo a ne da pravime problemi(nikogas)...i jas otidov do u WC i se zatvoriv tamu i vrsev mala nuzda...koga eden fraer pocna da lupa na vrata...jas ne go registrirav zatoa sto zborev na telefon i vrsev nuzda istovremeno(jebiga),,,i fraerot lupanje vrata so noga i mene vratata u grb me udri....mene pukanje film mu se pustiv odma(otkako gi zakopcav farmerkite,ne uspeav da gi izmijam racete jebiga)...toj pocna da trca i da vika pomos...a ko za belja on so uste 7 dushi kolku uspeav da izbrojam u toj moment....i toj edniot fraer mi vlaga u faca kao demek sto e problemot....fakanje za grklan so palecot i sredniot prst,ama sreka tuka go spasija i imase postara raja koja spreci drugite sedmorica da reagiraat.....arno ama jas veke vriev vo sebe i ne sakav da ostane samo na prepirka koja brzo ke se zaboravi....idenje na sank,go viknav drugar mi i mu rekov samo ''AJDE''...on pojma nemase sto se slucuva samo me sledese kako ja butkam tolpata na podium da pominam i da stignam kaj taa nivna banda.....go vidov toj sto mi vleze u faca kako se guska so devojka mu.....abe ni a ni b fakanje za kosa na toj i so faca udiranje u ogledaloto nekolku pati...sto se slucuvase ponatamu jas stvarno neznam,samo znam deka sum maval sve sto mrdase i mi stoese na pat,,,dali masko,zensko ne gledav...sledno sto se sekavam deka izbacivacite me izvadija nadvor i aman za aman decko sto napravi gi ubivte tie vnatre...veruvale ili ne jas samo so grebnatinka pominav na desnata raka,toa od udar vo zabi sigurno.
Drugar mi pomina malku poloso,so puknata arkada i toa koga gi dvoele on bese super...samo nekoja flasa doletala odnekade i nego pravo u predel na okoto...krv kolku sakas.

Ne drzea pred vrata moze pola saat dur dojde policija ,,toj edniot mi vika deka site 8 dusi bea lom napraveni,manje vise i nekoi devojki nastradaa od nivno drustvo....koga ne pustija go odnesov u gradska,a koga tamu site tie osmorica....hahaha..koj so prevrska na glavata,koj so oteceno oko,koj so skrsen nos...koga gi vidov odma jas sakav da prodolzam tamu kade sto zastanav ali imase policija i oni me sprecija da dojde do uste eden masakr.

Jas po priroda ne sum po tepanjeto,,imam 31 godina i u cel moj zivot se imam stepano moze 3-4 pati vklucuvajki ja i ovaa,taka da ne sum nasilnik po priroda.

Tie sto bile vo Midnight za stara nova godina 2009 sigurno pamtat za ovaa desavka,i do den denes imam zabrana za vlez u toj klub...whatever.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom