Тепачки

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
Ја ич нејќев да се тепам у животот.
Од мал бев за мир и толеранција(така ме научи мама).
Ама за несреќа се паднав у најлошото можно одделение,шо се појавило со генерации у моето основно.
Така да,морав континуирано да јадам и да давам ќотек.
Али ипак,сум имал само три големи тепачки у животот.
У едната ми го прснаа носот.
У другата,ја тепав:).
И третата беше после ко поголем,коа му пукнав аркада на некој,а требаше да му напраам многу повеќе.
У средно не сум се тепал,а у глобала сум против тие ствари,пошто ми изгледаат како дебилен,нееволуиран начин на докажување alfamale комплекси,како да сме у некоја глутница(иако можеби и сме).
ау ау ау
кој клас бевте вие тоа беше чудо
до душа имам изедено 2 - 3 ќотека од таму само ич не ми текнува како беше шо беше
де потсети ме
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
на темава не можам да пишувам размислував но почнав да се осекам непријатно како кога бев детиште кога сме се збутале малце на улица а потоа се фалевме кој кого тепал и колку мавала тоа нема врска или можеби да било јас удри јас падни
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
со сестра ми се имам тепано на велико!!!!повеќе гребам па така и бемка и иам искорнато! а надвор знам една гадно ме изнервира па земавме се губевме за коса, беше тоа пред неколку години!
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Pa vaka se imam tepano so zenski samo.Toa se slici koa imav 5-6 god zaedno so barucetkami koja e 1 god postara od mene protiv edni dve sestri nekade na nasa vozrast bea no bea pokrupni od nas jas imav nekade 20 kg a tie okolu 30 35.Seto toa se slucuvase koa bevme na odmor vo Krani.Nie bevme smesteni vo kampovite a tie bea vo hotelot,a do nas imase lulaski na koj po cel den tamu se lulavme i go pominuvavme tamu vremeto.I tie tamu idea i eden den ze zatepavme za lulaskite letaa samari ,boksovi ,kloci i befme dve ptotiv dve i od nekoja strana dojde tetin i imavme ubavo predavanje site deka ne treba da se tepame voa noa.I narednot den na mene i na bratucetkani ni dadoa da jademe krem namackan na lepce i nie dvete odime na lulaskite.I so kremot pocnavme da gi mackame lulaskite na mestoto kade sto treba da se stavat racete ama od dolniot del za da ne primetat.A nie pa se lulavme na tie so ne gi namackavme i idat dvete sestri i pocnaa da se lulaat i se rasposlakaa celite so krem i veke ne im tekna da dojdat a nie za toa vreme im se smeevme:pos2::pos2::pos2:
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Се тепачишта упм....добра тема:helou:
5-6 пати во салам тепачки сум учествувал....али најзабеганата беше некаде пред 3-4 години...се накурчивме ние(друштвото)да се биеме со друго друштво без некоја посебна причина..се изнајдовме у град се замлативме и се беше добро ја имавме работата под контрола,кога кцајки еден осеќам како некој ме врти за рамото и му налетувам со нос на песница.Така ме млатна шо при самото сеќавање на случката чувствувам бол:pos2:.....џорка крв на сите страни ми се мати видот,за никаде работа.Се поосвестувам кога гледам тикварот шо ме бапна да ти бил од нашите(гужва ебаго 12-13 на 12-13,башка и посматрачи).Овој шо ме акна кога свати дека ме здрма мене се напиздува уште повеќе и во бесот дели песница на недолжен минувач....тепачката беснееше се додека некој не посочи дека идат органите на редот:pos2:......општонароден хаос.
 
M

MIL

Гостин
Do sega ne sum se stepal vo zivotot i tie tepacki i kavgi mi se seljacki raboti jas race ne prljam jas tepam so zborovi toa e moeto oruzje koe moze da go zabole sekogo
 
N

navivacka

Гостин
Па вака:Беше во прво или второ одделение и сите бевме во училницата...и едно дете кое го викаа џуџе толку ме изнервира што посакав да се отвори земјата и да го голтне...во еден момент ме навреди и му нарипав...го улегнав на земјата и два три шамари и му ги скршив очилата и го фатив за вратот ама ме фати жал како и секогаш и го пуштив... сите се чудеа како сум се тепала зашто обично ме познаваа како мирна девојка која не станува од училишната клупа ама тој ден си го покажав вистинското лице...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
12
Поени од реакции
1
eee jas od 5 odd so maski se druzam isklu4ivo i normalno prifakas maski karakteristiki i ednas mislam bev 5 ili 6 i neso praevme test i eden drugar mi ja zimase knigata a jas u4ev a toa najvise mrzami me nervirase i uste neso me provocirase a neam oset koa mavam i iam teska raka i ovoj mislese na zaebancija a jas go fativ i od zid trassi posle edno 10 dena ramoto mu bese crveno u podueno i uste mn ima os sekad se tepam nikad ne se karam poso ne niz nam da se karam :pos2: i se neam tepano so zenkso nikad poso stv tepam ko luda :kesa::pos2:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Досега немам тепачка напраено нити сум се тепал за другар пошто мирни сме сите :)
а порано мал кога бев памтам едно од маало мое се курчеше се правеше се тој да знае и еднаш му се скапа топката фудбал играјки и налета накај мене а му го збирав. И кога го пукнав заб му летна и маицата цела крв од уста.фати да плука крв по мене јас истрчав влегов дома. После тоа се заимавме пак и се имаме до ден денес ама тоа беа детски тепачки.
 
S

StormRage

Гостин
е јбг... иначе сеа брзо лани имаше едно јааако биење... на типот го мавав од колено (не друго тој почна) а иначе ко беа бијачките по струга од нашиве со албанците (ја ги викам и Албанци и сорој ама некој дан се налутит) ме викае на помош (демек ко бијачиште од МУЦ) ии мавнав хеблата на мотор (најблизу ми беше) и трнав... и упм на сред пат ми ѕвонит телефонот и цитирам „не идеј брат полиција имат“ и онака културно си се вратив назад :)
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
повеќе пати имам тепано, ама како во 6то што сум тепал никогаш, до душа тогаш и ми го пукнаа носот ама доста проблеми направив тогаш..
фајт број 1: во 6то одд. пред 4-5 години беше еден ја закачал сестрами и и ми кажа она и ја таков измаскиран со капи, шалови му се стаив од позади грб и го фатив за врат и мавање бокс у нос директ и со главата удри у дрво и падна у несвест... тој ми бил еден од подобрите нокаути :pos2: и..
фајт број 2: во 5то или 6то ни дојде нов ученик во школо.. и имаше снег тогаш така пред крај на прво полугодие и играме на одмор со снег ваму таму и ја ставив камен во топката и му ја плеснав на новиот у фаца и се степавме, и ја тепав и он тепаше, и земав јас даска една и таман да го удрам со даска ми ги фатиа рацете и овој ми акна бокс у нос и тоа е носот отиде :nesvest:..
иначе не сум човек што се тепа многу.. поготоа без причина, порано ми беше у шема тепачки и глупости, сега само кога мора хехе поздрав :smir:

едит:
фајт број 3: у паѓање му плеснав коленце у нос на тој и му остана носот на колено кај мене хехе, и тоа беше некојси добар момент
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.493
Поени од реакции
8.128
интересна е темата, ко криминалистички романи да читам
епа вака... како помал се имам тепано и тоа доста многу....
пред 4-5 години у 6одд, беше шемата у школо кој е нај-јак клас у цело 6то, и скоро секој ден се тепавме, башка у школо, па расправии со професори, па со директори... баш убаво се сеќам, на едно дете пред професор му удрив 2 бокса...
у 7мо ни беше шемата да се тепаме со другото школо... човече, уште се сеќам како 20 души идемо у другото школо,и се тепаме ко неарни, а тие професорите нивни не гледаат...:vozbud:
има уште многу вакви дешавки, ама не биле толку возбудливи како овие...
иначе што да праиш,хормони до трт, така да и оправдано си е у тоа време да се плескаш...
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Мене во забавиште ме тепаше едно многу лошо дете и не сакав да одам на школо, а ме тепаше зошто бев многу мирна и повлечена и оти немаше што друго да прави :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom