Телефонски муабети

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Retko muabetam na tel:) Prosek 6 sati na den :) Sms imaf vo dek 900 vo eden mesec :) Jas zavisnik na tel? Bej te be :))))))))
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Na telefon kisnam celo vreme. Obicno praam muabet po 20 minuti.Ama zavisi nekogas i za dve minuti ke se dogovoram a nekogas i za 2 saati.Kako i da e na telefon kisnam po mnogu porano ne tolku ama sega skisnav.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
spooky напиша:
А од каде потребата да се зборува толку многу по телефон?
Аааааааа потреба....како не :) обично „потребните„ муабети се најкратки.

Понекогаш „тепање„ време, љубопитност кога те интересира нешто, договарање, потреба да чуеш некого кој ти значи а е далеку и обратно, да те чуе некој кому му значиш, :blabla: муабети со пријателки.......ееееееее уште многу причини има....
 

маци

единствена***
Член од
3 јануари 2006
Мислења
88
Поени од реакции
0
mnogu zboram po telefon, a toa si go smetam negativno kaj mene. Obicno zboram po 10-20 min. ama ponekogas i po 2 saati (ne poveke)
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
многу,мноооогу праам муабет на телефон...многу често се заборавам..а просекот ми е 40 минути,најчесто над...тешко под оваа бројка
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Телефон или мобилен користам нон-стоп.... но "строго службено" кратки и јасни разговори :icon_lol:
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Е ми се гади коа ке видам дека некој праи муабет со другар/ка му или девојката/дечкото 2 саати на тел. а живеат во ист град или поточно на 10 мин. оддалеченост...БЉАК. Па излези и види се пиј едно кафе, прај што сакаш за тие 2 саати. Шо вика татко ми у наше време ние не можевме да се е*еме преку телефон...вие сеа сте сајбер генерација:star: :pos:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Правам долги муабети само кога тоа го налага ситуацијата(раскинување,смирување) иако претпочитам се да се среди очи во очи.
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Буковец напиша:
Е ми се гади коа ке видам дека некој праи муабет со другар/ка му или девојката/дечкото 2 саати на тел. а живеат во ист град или поточно на 10 мин. оддалеченост...БЉАК. Па излези и види се пиј едно кафе, прај што сакаш за тие 2 саати. Шо вика татко ми у наше време ние не можевме да се е*еме преку телефон...вие сеа сте сајбер генерација:star: :pos:
После биле криви од телеком за високите сметки.
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Да живее Космофон Бизнис пакетот, последниве денови не се симнувам од телефон со оние што ми се во „кругот”. ;)
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Thief напиша:
Да живее Космофон Бизнис пакетот, последниве денови не се симнувам од телефон со оние што ми се во „кругот”. ;)
Ај ова повтори го на темата „дали повеќе ги сакате Мобимак или Космофон“ :) :) :)
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
telefonskiot razgovor mi trae vo zavisnost so koj pravam muabet, ako e so nekoja devojka moze da potrae i do 1 cas, a so drugarite max 2-3 minuti kolku da se dogovorime kade ke se najdeme.
 

dexter

Бадијала!Форум
Член од
16 јуни 2005
Мислења
472
Поени од реакции
3
Најчесто зборам 1 до 2 минути на телефон (мобилен и домашен).
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
Mrazam telefon, se javuvam samo tamu kade so e neophodno,potocno telefonot go koristam samo za dogovor-kade i koga.Nikogas ne se zaboravam na telefon,ne zboruvam povke od 2-3 minuti i ne sakam nekoj da me gusi 15 minuti,me nervira i gledam nekako da go otkacam.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Domasniot telefon go koristam mnogu retko recisi ic,na mobilen praam ogromni smetki i to...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom