Телефонски муабети

Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
domasen tel. ne koristam voopsto... ama za toa na mobilniot mamata mu ja imam rasplaceno! :)
 
С

Сатори

Гостин
Кога зборувам , не знам кога сум престанала , најверојатно зш. требало на друго место да се јавам.Инаку нема врска тоа , и машките и женските зборат на телефон.Јас и еден другар имаме правено муабет на мобилен 3ч. и 15мин. иако потоа му го исклучија телефонот , сепак ...
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Obozavam da drdam na telefon:icon_lol:
Abe im ja rasplakuvam majkata i na mobilniot i na domasniot telefon:)
Si zboram po 20 min, pola saat, 1 saat, rasturam:):):)
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
bev navistina golema manijacka po pravenje muabet na telefon..najgolem rekor mi e od 2 h po polnok do 7ipol sabajle..ali toa bea vreminja!sega voopsto ne koristam domasen poso site so mi trebaat imat 24/7 internet doma i si se razbirame preku skype ili msn...mobilniot ne ni znam kaj mi e,ne sum zborela na mobilen edno 5-6 dena...so ogled na toa deka bev zavisnik,ova mi doaga navistina kako olesnuvanje!veruvajte,nema niso dobro od toa sto pravite dolgi muabeti i golemi smetki..samo lezernost i mrza se dobiva!
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
сакам долги интересни разговори и после една убава долга телефонска сметка
и посебно во WC на шоља
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
ИЧ, не љубам.

тефељонот строго за конструктивни муабети нешто итно и битно.
 

Worf

Leader of the High Council
Член од
1 мај 2006
Мислења
412
Поени од реакции
3
Најчесто кратки и јасни разговори, а од кога имам интернет 24/7 мноооооогу помалку и моите дома се посреќни (они ги плаќаат сметките). Исклучоци има кога на пр. не си се слушнал со некого подолого време и тогаш се случува да заглавам малку ама и тоа не е повеќе од 10мин.
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Зависи со кој сум праел муабет у по 2 саати, ама тоа до пред месец дена. ОД кога ми стаја нет на компјутеров со ми е у соба неам чепнато телефон освен ако нешто хитно ептен ми треба иначе не го имам чечнато месец дена ако не и повеќе.
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Го колнам денот кога ме ставија на пост пејд и кога ми купија бежичен. Секој месец имам минимум 15 дерење за сметката и тоа 2 пати (еднаш Мобимак, еднаш фиксен), ама пак си продужувам со зборење...:bip:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Зависи со кој правам муабет но, најдолго што сум разговарала е пола саат, така што неможам да кажам за себе дека "висам" на тел.
Ако ми треба нешто за договарање, по 2 - 3 мин доста се, моите барем од тоа се задоволни бидејќи не им правам големи сметки :)
А моб. во последно време ретко користам, порано многу пракав sms ама сега тоа преку нетов и немам потреба од мобилен.
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
5-10 мин, не повеќе. Исто и на мобилен.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Домашен не користам скоро ич-евентуално ако ми се јават само за договор и тоа муабетот-Ало.Во 10. толку е
А на мобилен си зборам колку што ми е потребно,не се опуштам
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
се јавувам само ако морам... и коа ќе се јавам зборам кратко и јасно, уствари за тоа што сум се јавила... али ако ми се јави некој, ондак се забораам и по саат два.... има и исклучоци, коа ја ќе се јавам и праам долгооо муабет, али тоа само со некоја другарка, али тоа ако сум ептеен расположена па да праам муабет со саати и тоа по телефон:nesvest:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Jas namesto telefon go koristan internetot i preku msn se dogovaram i si pravam muabet so drugarkite no koga treba da se slusnam so decko mi e togas se zaboravam na telefon bidejki retko se gledame i ni preostanuva samo da se slusame po telefon, se ima sluceno i vo denot da se slusnime 2-3 pati i da si napravime muabet po pola saat pa i eden saat
 

Xokaido

WaRrIoR_FoR_Life
Член од
5 април 2006
Мислења
131
Поени од реакции
1
domasen telefon ne koristam voopsto...dobro aj po 2 povika na mesec..ama mobilen epten...!!!:):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom