Телефонски муабети

Член од
13 јануари 2006
Мислења
49
Поени од реакции
9
ми ного сакам да говорам на тел
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
228
Поени од реакции
0
mene ne daj boze da mi daes telefon u race nikad nema da ti go vratam.koj i da e od drugata strana na linijata ja praaaaaaam dolgi muabeti ama DOoooooooooooooooooolgiiiiiiiiiiiiiiii...............

nekoi od ljugeto me znaat kao devojceto so telefonot
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
TELEFON!!!

od prilika edno javuvanje po telefon e okolu 10 min i povise najcesto so drugarka i pravime muabet za ne vzni raboti koi i dvete gi znaeme samo onaka se potsetuvame i se smeeme :kez:i taka
a bez telefon ne bi mozela da go zamislam zivotot i pak na mobilnoit stedam i zatoa zvonam od domasen :cheeky1:
NaDiCa
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
nerva me faka ako me zaglavat na telefon, :blabla:
telefonot mi e samo " kade i koga". i posle se naogame, si muabetime oci vo oci. sakam da go gledam coveka koga zboruvame. ama imam puno luge sto obozavaat dolgi muabeti, pa se prolagoduvam, so da pravam.
zal mi e da gi "otkacam"; osobeno ako navleze muabetot vo cuvstvitelni temi.
 
Член од
5 мај 2006
Мислења
8
Поени од реакции
0
kratko praam muabet osven so nekoj so kogo ne se gledam cesto ili mi e daleku
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Леле неее.... Треба да донирам 1000 за тел сметка... Не е фер.
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
zavisno...so edna drugarka retko koa zavrsvime pred pola sat muabetenje...cak i sat fakjat...si se istusvime po telefon...a so "obicnite" smrtnici...3-4 min se sosema dovolni
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Лично не обичам многу разговори по телефон. Телефон ти е да се договориш и чао, нема што многу дрвење на него. Искочи ко чоек види се напрај муабет.
 

LadyPatron

Temptation
Член од
23 март 2005
Мислења
268
Поени од реакции
3
Кога сум Мк многу ретко зборам на телефон,т.е ич...знам да го ставам мобилниот на тишина,а на домашниот никој не ме ни бара,знат дека не сум дома:icon_lol:
Тука зборам,ама се на се во еден месец 300мин ми се собират,ова заедно појдовни и дојдовни...За мене сретство за телекумуникација е интернетот
 
D

DJ_DEXTER

Гостин
Зависи со кого правам муабет. Некогаш се заборавам.
 

^eli^

шат ме габри.!.
Член од
29 мај 2006
Мислења
686
Поени од реакции
1
ептен ретко го корстам телефонот за разговор(посебно фиксниот)..
најчесто комуницирам преку СМС,а кога зборувам на телефон,се трудам да биде што пократко,мразам маратонски разговори..
добро,освен некогас со саканото мое срценце,по 3-4 мин. ама тоа по мобилен,така за пред спиење..ама ретко .. :)
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
^eli^ напиша:
ептен ретко го корстам телефонот за разговор(посебно фиксниот)..
најчесто комуницирам преку СМС,а кога зборувам на телефон,се трудам да биде што пократко,мразам маратонски разговори..
добро,освен некогас со саканото мое срценце,по 3-4 мин. ама тоа по мобилен,така за пред спиење..ама ретко .. :)
да ептен ретко ако не е секоја вечер скоро 2 пати на вечер

инаку разговорите ми траат над 3 минути а под 15 минути:wub:
 

^eli^

шат ме габри.!.
Член од
29 мај 2006
Мислења
686
Поени од реакции
1
CopyOfDeath напиша:
да ептен ретко ако не е секоја вечер скоро 2 пати на вечер
па тоа е коа имаме кредит,ама затоа шо само шо ќе ставеме,најчесто за една недела (ако не и помалку) го снемува,и така да,не е ного често :kez:
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
mozam da sedam i cel den na telefon i da pravam moabet za svasta ali veke ne go pravam toa zaso mi e islucen domasniot i nemozam da zboram:(
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
~ThE_VaMpIrE~ напиша:
mozam da sedam i cel den na telefon i da pravam moabet za svasta ali veke ne go pravam toa zaso mi e islucen domasniot i nemozam da zboram:(
Потсети ме да не ти се јавувам на телефон:kez:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom