Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
13 јуни 2008
Мислења
67
Поени од реакции
3
:D што да правам ... уште сум на maxADSL 100 gb
сакам да мигрирам во MaxADSL comfort 60гб
бев во прдажните салони на т-хоме ми викаат неможе
пробав да мигрирам на 171 ми викаат ок па после неможе
им пишав меил ... ништо, не сакаат да ми кажат зошто
и сакаат со сила да земам пакет call&surf
а си плаќам пакет три пати поскап од постоечкиве
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Каква грешка си само...Од кај знаеш па зборуваш? Ја сум од Топанско и нетот во овие скоро година дена има паднато 3-4 пати, другите пати кога сум се жалел во темата за Blizoo, било до рутерот. Прашај кој сакаш (и кој има на кајгана форум) нека ти каже како е во Топанско...Чаир незнам стварно таму погоре и не сакам да зборам..Али стварно е стабилен...
И ако провериш на Близу страницата, се жалат повеќето што се УЏУМ (дури се жалат и од Дебар Маало, а лично сум го искусил и нетот таму).

И добиваш дури малку повеќе од предвиденото...Плус upload имаш колку и download...Така да не зборувај од тоа што си го прочитал само. Нема од Топанско доволно тука членови за да ви докажат дека нетот е стварно супер тука...

И колку да не испадне бичам у друга тема:
Кај нас многу корисници ставија Макс Оптик (3макс basic пакетот) и викаат одличен е. Брзината на нетот е уште подобра, али цената и СООБРАЌАЈОТ ШТО ГО ДОБИВАШ - не питај ;)
Сакам да земам некој нов рутер.Имаш некоја препорака само да не е изгор скап :)
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Баш напротив, во лан зоните интернетот е најдобар.
баш напротив, имам видено како има недели како никој од поддршка да не дојде да ти го поправи, док сеа отидам у влае(од искуство ова), да им речам дека имам проблем ќе ми се нацртаат.А дури и кога ќе ми се нацртаат, дечкото шо доаѓа само ќе пушти спидтест и ќе проба да ме увери како е добар.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
баш напротив, имам видено како има недели како никој од поддршка да не дојде да ти го поправи, док сеа отидам у влае(од искуство ова), да им речам дека имам проблем ќе ми се нацртаат.А дури и кога ќе ми се нацртаат, дечкото шо доаѓа само ќе пушти спидтест и ќе проба да ме увери како е добар.
Same..Истиот ден.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Шо се дешава па сеа? Имам надминато а брзината не ми е намалена.. Да не даваат пак некои гратис лимит? :D
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Шо се дешава па сеа? Имам надминато а брзината не ми е намалена.. Да не даваат пак некои гратис лимит? :D
Не бе каков гратис, пишман се и за тој што го дадоја.
То што не ти е намалена брзината е нормално, се дешава секоја месец, зависи кај кого како. Кај некој за 10 минути после поминувањето на лимитот се намалува брзината, кај некој и по 1 недела.
Не се секирај не се плаќа ништо, опни 10 торенти да се спуштаат, нека трпат штета малце :ROFLMAO:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Не бе каков гратис, пишман се и за тој што го дадоја.
То што не ти е намалена брзината е нормално, се дешава секоја месец, зависи кај кого како. Кај некој за 10 минути после поминувањето на лимитот се намалува брзината, кај некој и по 1 недела.
Не се секирај не се плаќа ништо, опни 10 торенти да се спуштаат, нека трпат штета малце :ROFLMAO:
моментално тоа го правам :D
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Да беа негде 500ден ќе одев и се на куп ќе им соберев. На 28 феб. бев да раскинам, и секако утредента немав ни сигнал ни интернет ни фиксен, бидејќи претходно бев на воип платформа а тоа иде нели директно у рутер и од рутер имаш фиксен и интернет. Првите 3 дена од март додека да добијам фиксен сигнал од мултимедиа нет, немав ништо користено од т-гомнава а тие наплатиле некоја си услуга. Сега гледам сметка ми пуштиле за тие 3дена од март и пишува:
поставување пренесен број 200ден.
Па после одземале некои работи и стигнале до сума од 111ден. Да им е*ам се по список, ете им ги тие 111денари нека цркнат, сме плаќале порано мислам околу 1000марки за телефон, сега им зинало шупче за 111денари, да даде господ тие последни да ви бидат, сите да ви побегнат кретени едни. Ем плаќаш да го купиш бројот од кај нив сега ти наплаќаат и што си го земаш.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Немам друга опција освен нет од T-Home и ОNE.
Инаку одамна ќе побегнев кај друг оператор, ама на ONE едино што не ми се свиѓа е телевизијата.
MaxTV-то со неговите опции, можност за HD канали, видеотека, сигнал преку кабел (без антена и сметња од дожд и снег) ми е едината работа ради која сум уште на Т-Хоум и плаќам 2000 денари за 30гб нет :notworthy:
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
Чаре за пасворд на „Speedport w503v“, бидејќи не го знам како да го откријам, или некако да го ресетирам? :cautious:
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Да беа негде 500ден ќе одев и се на куп ќе им соберев. На 28 феб. бев да раскинам, и секако утредента немав ни сигнал ни интернет ни фиксен, бидејќи претходно бев на воип платформа а тоа иде нели директно у рутер и од рутер имаш фиксен и интернет. Првите 3 дена од март додека да добијам фиксен сигнал од мултимедиа нет, немав ништо користено од т-гомнава а тие наплатиле некоја си услуга. Сега гледам сметка ми пуштиле за тие 3дена од март и пишува:
поставување пренесен број 200ден.
Па после одземале некои работи и стигнале до сума од 111ден. Да им е*ам се по список, ете им ги тие 111денари нека цркнат, сме плаќале порано мислам околу 1000марки за телефон, сега им зинало шупче за 111денари, да даде господ тие последни да ви бидат, сите да ви побегнат кретени едни. Ем плаќаш да го купиш бројот од кај нив сега ти наплаќаат и што си го земаш.
стварно се кретени

едни пријатели да видите како ги зафркнаа

им стигнало во поштата писмо од телекомот а наводно не знаеле за шо се работи и требало пријателката да потпиши па да го отвори пликот (ковертот) и шо ќе види - изненадување од ти шит т.е 6000 ден за фиксен, а фиксниот им бил исклучен поради неможност од плаќање од пред 6-7 год и за да им го пуштат користеа фиксен припејд 2-3 год и секој месец по 650 ден за картички,значи долгот им го наплатија неколку пати + и минутажата беше поскапа
сега ако не платат ќе им пуштат извршител и ќе останат без телевизорот,аквариумот па можи и без куче (вучјак)

значи за да се одборџиш земаш припејд и користиш неколку год и си ги платија долговите и по некоја година престанаа да го користат и припејд фиксниот а бројот го изгубија нормално за сега да им стигни сапрајзот од 100 е

проклетници низаедни:mad::mad::mad::mad::mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom