Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
21 април 2008
Мислења
262
Поени од реакции
127
На 30гб е покачен. Ако го немаш обновено договорт ќе идеш ќе го обновиш и ќе имаш 30гб!
--- надополнето: 18 април 2012 во 17:40 ---
А ја стварно незнам што е проблемот со Т-хоме.. одкако се префрлив на новата платформа интернетов ми иде како ништо.. секој ден по 2-3гб ми јаде ко нишо а повеќето време играм. Ваерлесот ми е исклучен. До сега имам потрошено 27 гб.. а све шо праам на нет е чат пат камера на скајп, јутуб, фејсоок и некој други страници, а има и симнато некои 10 песни.

А некаде јануари и пред тоа го правев све ова дупло, симнувам во 7-8 филма месечно и игри и све и на крај пак интернет ми остануваше по 3-4гб. Пред некое време им се јаувавам ми вика бројачот неможе да згреши ова она.. Они си играат мајтап у последно време, ко јас малоумен да сум.
не те крадат,,јутјуб јаде повеке од што можеш да замислиш :D
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
ima nekoja najava idiotive da pokacat limit ili ke begame na blizzo
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
ima nekoja najava idiotive da pokacat limit ili ke begame na blizzo
Можат само цени да покачат друго не ми се верува.Со вакво однос се гледа дека T-Home не се заинтересирани и се тука само за да молзат пари додека имаат ќар,а потоа да ја продадат за ефтини пари слично како Swed Milk.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
не те крадат,,јутјуб јаде повеке од што можеш да замислиш :D
Значи ја не дремам на јутуб па да ми јаде толку.. Предтоа поише дремев него сега а поише лимит ми лета! имаат направено од таму нешто.. Или ако гледаш од друга страна сеа ни наплатуваат за тој 3 месеци бесплатен интернет па сеа ќе ни надокнадуваат
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Поздрав, се одјавувам од темава, пребегав во Близу :)
 
Член од
21 април 2008
Мислења
262
Поени од реакции
127
Значи ја не дремам на јутуб па да ми јаде толку.. Предтоа поише дремев него сега а поише лимит ми лета! имаат направено од таму нешто.. Или ако гледаш од друга страна сеа ни наплатуваат за тој 3 месеци бесплатен интернет па сеа ќе ни надокнадуваат
незнам и кај мене иде баеги
Вкупен остварен сообраќај 20133,84 MB

брат ми знам само ју тјуб фура, од друго незнам што ке да е ,,
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Кај живееш поточно? И како е стабилноста? :)
У Тафталиџе, а за стабилност не знам, пред неколку саата ми наместија, ама у комшилук овие што имаат ми рекоа дека нема проблеми.
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
У Тафталиџе, а за стабилност не знам, пред неколку саата ми наместија, ама у комшилук овие што имаат ми рекоа дека нема проблеми.
охооооооо стабилноста многу ќе те израдува :pos: тек ќе да видиш што следи ;)
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
охооооооо стабилноста многу ќе те израдува :pos: тек ќе да видиш што следи ;)
Абе прекку кур више од овие муабети, со 30те гига на ТХоум цел месец да се мачам??
Што следи? Следи еден прекрасен период на неограничена слобода.. СИМИЊаМ СЕА БЕ КОЛКУ САКАМ, ФУРАМ НЕАМ ГАЈЛЕ!!
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Абе прекку кур више од овие муабети, со 30те гига на ТХоум цел месец да се мачам??
Што следи? Следи еден прекрасен период на неограничена слобода.. СИМИЊаМ СЕА БЕ КОЛКУ САКАМ, ФУРАМ НЕАМ ГАЈЛЕ!!
Е симни де :pos:
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
нестабилен е само во бутел/чаир/топанско(т.е лан зоните), во овие уџум шо се гајле си нема.
Каква грешка си само...Од кај знаеш па зборуваш? Ја сум од Топанско и нетот во овие скоро година дена има паднато 3-4 пати, другите пати кога сум се жалел во темата за Blizoo, било до рутерот. Прашај кој сакаш (и кој има на кајгана форум) нека ти каже како е во Топанско...Чаир незнам стварно таму погоре и не сакам да зборам..Али стварно е стабилен...
И ако провериш на Близу страницата, се жалат повеќето што се УЏУМ (дури се жалат и од Дебар Маало, а лично сум го искусил и нетот таму).

И добиваш дури малку повеќе од предвиденото...Плус upload имаш колку и download...Така да не зборувај од тоа што си го прочитал само. Нема од Топанско доволно тука членови за да ви докажат дека нетот е стварно супер тука...

И колку да не испадне бичам у друга тема:
Кај нас многу корисници ставија Макс Оптик (3макс basic пакетот) и викаат одличен е. Брзината на нетот е уште подобра, али цената и СООБРАЌАЈОТ ШТО ГО ДОБИВАШ - не питај ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom