Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
29 јануари 2007
Мислења
306
Поени од реакции
11
Ерво ај кажи нешто подетално, мене више цела година ми е тамо паметот.

Иначе ако разберем и ја ќе пишем овде.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
На Call and Surf ако се надмине лимитот се наплаќа нешто ?
 
M

mercenary

Гостин
У пм! Кога ќе ми звони некој на телефон ми се гаси нетот..а нетот не смее да ми се гаси.Може некако да се среди да не се гаси?Или да го фрлам телефонов?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
види дали правилно ги имаш поврзано телефонот и модемот/рутерот?
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
У пм! Кога ќе ми звони некој на телефон ми се гаси нетот..а нетот не смее да ми се гаси.Може некако да се среди да не се гаси?Или да го фрлам телефонов?
Не го врзувај телефонот со рутерот што ти го дадоа. Врзи го директ на сплитерот што ти искача од штекер.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Океј е сеа.
Фала.
Али јави им се кажи им дека ти е врзан директно телефонот, пошто кај мене исто на идентификатор не ги покажуваше броевите па го врзав директ ама ми кажаа да почекам еден ден да средиле нешто да се рачунаат бесплатните минути...
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
306
Поени од реакции
11
За сите тие што се од Тетово, околу оптикава разбрав дека Септември ќе почнеле да ја ставаат кај нас.
 
Член од
2 декември 2007
Мислења
453
Поени од реакции
14
Некој ако знае да ми каже дифолт пасворд на SpeedPord W503V рутерот што го даваат.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Сум заборавил да пишам, за ви-фи дифолт пасворд.
на почетното мени имаш WLAN и ти кажвит дали имат некој вклучено на мрежа или не, пример enabled, secured, 1 WLAN station registered клик на WLAN и после од лева страна на security и ја внесвиш новата лозинка или ја гледаш постојната лозинка која е, иначе дефолт IP на спидпортот е 192.168.178.1
 

Kajgana Shop

На врв Bottom