Тајните на женската психа...

B

Borg_Drone

Гостин
Никој не вели дека се сите...но еден дел се...
Тоа е веќе друго.Како и да е насловот на темата наведува да помислиш дека говориш за сите жени. Како да е поставена темата од некој друг....Благодарам на корекцијата и простено (за насловот).Shit happens ;-)
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
^^^^^^Toecutter
Дефинитвно верувам дека му се праќани љубовни писма на типот.Ама не верувам дека му ги пратила здраворазмуски суштества.Тоа и ми е поентата на постот,дека не може да тврдиш дека здраворазумни психолошки стабилни жени би направиле вакво нешто.Ова важи само за лабилни суштества(жени),останатиот род кој е комплетно ментално нормален може се лепи за моќ,ама за сосема поинаква моќ од онаа на психопатот.
Кој знае...према она што пишуваше во Гардијан не би се рекло дека се нешто посебно лабилни...иако таква постапка несомнено е знак за некое нарушување на перцепцијата...
А за каков вид моќ се лепат нормалните? :)
 
H

HITCH

Гостин
Абе ја им ја открив цаката.Сега е модерно да го цитираш Боб Марли.Сите ќе те повредат тинтири минтири дрн дрн јариња се и сешто,фала и кај вас.
Ееее елај речи ми No woman, no cry па физички ќе се пресметуваме :pos:

Шала :smir:
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
site ovie psihopati pokasno se uvideni za toa sto se. Oni se mnogu uspesni vo adaptiranje I vo toa da izgledaat I da se ponasaat "normalno". Taka da, ne gi smetajte tie zeni sto bile privleceni kon niv kao nelabilni.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.724
Поени од реакции
18.473
Сите овие психопати и агресивни (пореметени) луѓе имаат едно нешто заедничко кое ги привлекува жените.

Тестостерон, и тоа во зголемено ниво.

Толку.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Тоа е веќе друго.Како и да е насловот на темата наведува да помислиш дека говориш за сите жени. Како да е поставена темата од некој друг....Благодарам на корекцијата и простено (за насловот).Shit happens ;-)
Не ми текнуваше друг наслов, а ионака спаѓа во некои тајни на женската психа...
Поставена од друг?!?

site ovie psihopati pokasno se uvideni za toa sto se. Oni se mnogu uspesni vo adaptiranje I vo toa da izgledaat I da se ponasaat "normalno". Taka da, ne gi smetajte tie zeni sto bile privleceni kon niv kao nelabilni.
Во ред, но во случаиве жените веќе добро знаат со кого си имаат работа, им праќаат љубовни писма и се мажат со осуденици и веќе потврдени психопати...
Само во САД преку 100 жени од Британија допатувале за да се омажат со осуденици на смрт, после интензивни контакти преку писма...
Испревртен мајчински инстинкт perhaps...
 
T

theTinule

Гостин
Фрикови се.
Тоа ги привлекува.
Ниедна жена не сака regular husband. А поготову не „машките жени“ оние амбициозните и решителните.
Сакаат да имаат ривал, кој ќе ги прави истите нешта што и таа би ги правела, само подобро, со стил.
Да има моќ врз неа, и да ги контролира мислењата на другите луѓе за неа и него.
А изборот зависи и од женската, нали.
Обично женски со слаби карактери бираат вакви мажи.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
А може на неколку паметни позадински моќни луѓе им требал доволно налудничав тип и го нашле на крајот.
Кој карактер?Колку имаш читано за Хитлер?Ако си ја читала Мојата борба не си дознала многу,пошто тоа е лична пропаганда.Хитлер е донесен на сцена...ама тоа се веќе муабети за друг подфорум.
Патем на тема муабетот,жените се секогаш фасцинирани од моќта,ама од психопати малку потешко.
Нека ми ги покаже некој писмата до Фрицл,психолошката стабилност на женичките заљубени во него па после ќе правиме муабет за ваква констатација.Зашто во овие типови не се заљубуваат нормални жени од вашето секојдневие,или се психолошки лабилни или се комплетно инфериорни како карактери па во ваквите ја бараат силата.
Баш најспротивно од ова :smir: Прочитај ги моите постови на темата поубаво.И тие типови ваљда немале толкава моќ како хитлер цела нација да им стои со крената рака,па го ставиле овој.И да,ако толку многу имаш читано за хитлер,би знаел дека тој бил тип со неверојатни ораторски вештини кои просто убедувале,значи шармер на место :smir:

За Фрицл не коментирам,таков монструм не заслужува да биде спомнат.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
ko sto gledav dokumentarka za ovie zeni, gi prasuvaa zosto odbiraat da imaat vrska so zatvorenici. Odgovorot bese - deka niv i-m se sviga toa sto nemaat normalni obvrski kako sto bi imale ako tie mazi se nadvor od zatvor
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Мислам на финансиска моќ,на ментална,духовна,некои на физичка...(ова со психопативе не знам дали спаѓа во моќ,да бидеш силувач на сопственото дете баш и не спаѓа во таа група)
Инаку ,во однос на Хитлер,оратор ОК признавам(ораторството само по себе нема којзнае колкава вредност ако не кажуваш нешто вредно) ама дека бил шармер дискутабилна работа,дека бил шизофреничар-ТОА ДА.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Планерот секогаш е во предност пред жртвата. Жените кои паѓаат на такви психопати се затечени помеѓу две разочарувања, па надевајќи се на избавување, паѓаат на лажниот шарм на психопатите- шармери.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Ако ѕирнеме во несвесното ќе испадне дека го сакаш фирерот, моќта па и не мораме да ѕиркаме, како човек не си го познавала. Да бил хитлер обичен граѓанин никогаш не би го ни погледнала....си викам :)
Мислам дека Ниче имаше некој став околу жените нешто во смисла „кога ќе одиш кај жена“ како беше...:raz:

Баш најспротивно од ова :smir: Прочитај ги моите постови на темата поубаво.И тие типови ваљда немале толкава моќ како хитлер цела нација да им стои со крената рака,па го ставиле овој.И да,ако толку многу имаш читано за хитлер,би знаел дека тој бил тип со неверојатни ораторски вештини кои просто убедувале,значи шармер на место :smir:

За Фрицл не коментирам,таков монструм не заслужува да биде спомнат.
Веројатно те фасцинира моќта фирерова, на пример...замисли на Цепелин фелд во Нирнберг 400.000 нацисти на годишна собиранка и овој им диригира на сета таа маса...
Адолф - „Zieg„
400.000 нацисти извикуваат во топлата баварска ноќ...HEILLLLL :vozbud:

А што мислиш за другарчето фирерово - Ил Дуче...



Мислам на финансиска моќ,на ментална,духовна,некои на физичка...(ова со психопативе не знам дали спаѓа во моќ,да бидеш силувач на сопственото дете баш и не спаѓа во таа група)
Инаку ,во однос на Хитлер,оратор ОК признавам(ораторството само по себе нема којзнае колкава вредност ако не кажуваш нешто вредно) ама дека бил шармер дискутабилна работа,дека бил шизофреничар-ТОА ДА.
А зошто сета таа фасцинација со моќ ?

Планерот секогаш е во предност пред жртвата. Жените кои паѓаат на такви психопати се затечени помеѓу две разочарувања, па надевајќи се на избавување, паѓаат на лажниот шарм на психопатите- шармери.
Не ни имаат некаков контакт со психопатите за да паднат на некаков си шарм.
Гледаат на ТВ или по весници...
Не се жртви туку сами избираат и се трудат околу манијакот за кого знаат дека е - манијак...
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
mislam deka ova moze da se svede i na obicnite smrtnici koi prikazuvaat mok vo vid na udiranje na samar , i drugi zivotinski i nasilni nagoni

jas sum svedok kako deckoto ja isamaril devojkata poveke pati a ovaa uste poveke go zasakuva
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.709
Поени од реакции
11.908
Мислам дека Ниче имаше некој став околу жените нешто во смисла „кога ќе одиш кај жена“ како беше...:raz:
...земи си камшик, ако одиш кај жена. Заратустра зборувал со стара мудра женичка, и таа му ја кажала оваа мала тајна КАМШИК :)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ооооу Хоумран сине со темава... право време на право место.

Ја разглобувам женската психологија деновиве и дојдов до ваков заклучок. Жените сакаат да бидат третирани како предмети. Затоа секогаш се чудиме како најубавите девојки се возат на мотори со стоки со златни ланци. Тие момци жените ги доживуваат како трофеи и ги третираат така, како своина, како живина. Иако девојките лицемерно кенкаат дека не сакаат таков однос, тие реално имаат потреба нивниот маж да го истепа и најмалиот ривал кој ќе ги погледне, токму како што тие би искршиле некого ако се обиде да го здипли нивниот мотор.

Оние девојки кои одат во крајност се фасцинирани дури и од ваков фрикерај од мажи за кои знаат дека нема сила која може да ги скроти. Ако не нив како луѓе, барем нивните мисли и размислувања кои се агресивни до крајни граници. А од памтивек таков бил односот меѓу мажите и жените, жената е земјоделецот, кревката додека мажот е воинот, грубиот.

Мажите кои се однесуваат насилно спаѓаат во групата пожелни колку и жените да се лицемерни пред себе и светот тврдејќи дека сакаат мирен и фин дечко. Всушност идеална е бајката за принцот на бел коњ. Таа вели дека принцот е убав и шармантен, што секако е добро, но вистинската работа која девојките ги привлекува идејата за принцот е неговата моќ да владее со кралството, да отсече нечија глава ако тие посакаат без око да му трепне од вина. Но, целосната слика нема да биде комплетна ако е тој суров ѕвер, секој принц во своето воспитување има кралски манири, џентлменство и бон тон, кој комбиниран со агресивната природа и мечот на појасот е добитна комбинација.

Во модерно време, тоа е насилникот во ферари, кој очигледно има стил но има и пиштол под седиште. :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom