Тајните на женската психа...

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Што е она што привлкеува многу жени кон мажи се докажани психопати и со кои однапред знаат дека само би пателе и би биле сведени на...предмет...?
Има многу случаи каде познати сериски убијци и манијаци,диктатори или локални психопати се цел на хистерично обожување на поприличен дел од женската популација.

Она што исто е индикативно е дека некој со спротивни карактерни особини кои сите ги перцепираме како позитивни би добил многу малку ако и воопшто некакво внимание...за разлика од некој манијак...
Како во умовите на многу жени се перцепира некој кој иако е инцестуозен педофил и насилник-контрол фрик како Фрицл на пример тоа не е доволно да застане на пат на нивните емоции кон него или можеби сексуалната привлечност поради која од веројатно иљадници жени кои се возбудиле на чичко-Јозеф преку 200 му пратиле љубовно писмо во кое го посакуваат за маж и сакаат да го поминат животот - со ФРИЦЛ !!!

It gets worse...
Адолф Хитлер бил обожуван од милиони германки не како Фирер туку како - МАЖ !??
Нешто слично било и со Бенито Муслонини на кого се влажнеле милиони италијанки...

Да не помислите Тоукатер почна да тресе глупости :vozbud:...еве понекој текст и линкови...:)

INCEST monster Josef Fritzl has received 200 letters from warped women offering him LOVE and affection.
The lonely hearts told the depraved beast he is misunderstood and ?good at heart?.
They accepted his claims that he kept his daughter Elisabeth in a cellar for 24 years to prevent her from straying and to keep her safe from drugs and booze.
They also believe Fritzl, who fathered seven children through Elisabeth, wanted to teach her about the joys of motherhood.

Fritzl, 73, who is being kept in Austria?s Sankt Poelten prison, has also been sent a mountain of hate mail.
He is due in court again on Friday – when he will almost certainly be sent back to jail to await trial.
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/article1243004.ece

Да не се помисли дека ова е некаков изолиран случај треба да се знае дека вакви примери има многу...

Seven years earlier in 1989,Richard Ramirez had been convicted on 43 counts, including 13 murders, and the authorities have good reason to believe that he had committed several others. The bride wore a calf-length, white wedding dress with long lace sleeves. The groom wore a starched set of prison blues, the pants a little too long, the shirt tails hanging out. She was glowing; he was nervous. The ceremony took place on October 3, 1996, in the large, gray-walled main visiting room of California's San Quentin Prison. According to Jim Doyle writing in the San Francisco Chronicle, the bride, Doreen Lioy, age 41, was a freelance magazine editor with a bachelor's degree in English and an I.Q. of 152. The groom, serial killer and rapist Richard Ramirez, was on Death Row, awaiting execution.
http://www.trutv.com/library/crime/serial_killers/notorious/ramirez/terror_1.html

Japanese women have set up online fan clubs idolising the jobless student accused of murdering British teacher Lindsay Ann Hawker
Tatsuya Ichihashi, 30, was arrested in Osaka in November after spending more than two-and-a-half years as a fugitive.
He now faces the death penalty for the rape and murder of Miss Hawker, whose body was found buried in a bath of sand on the balcony of his Tokyo apartment in March 2007.
Erin Pizzey, the founder of an early women's shelter in Chiswick, London, has expressed her dismay at how domestic abuse has become a gender-political football, and expressed an unpopular view in her book Prone to Violence that roughly two-thirds of women in the refuge system had a predisposition to seek abusive relationships, and to inflict violence.
Ian Huntley, the man charged with the Soham murders, gets bundles of fan mail every day. Meanwhile, more than 100 British women are engaged or married to men on death row in the US.
Three years ago a German waitress called Dagmar Polzin fell in love with a murderer while waiting at a Hamburg bus stop. She saw his photo on a Benetton anti-death-penalty poster. Bobby Lee Harris, a North Carolina man with an IQ of 75, was on death row for stabbing his boss to death during a robbery on a shrimp boat. Polzin was overwhelmed by the picture,
"It was something in his eyes," :vozbud: she later said. "There was this remorse, sadness. I was attracted. I knew he was the one." :vozbud::vozbud:
Типацот...


It was something in his eyes :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Ted Bundy, a rapist-murderer who was suspected of murdering 35 young women, attracted gangs of admiring groupies who sat patiently through their court cases. Even John Wayne Gacy - not the most eligible man, with a history of drugging, raping and murdering 30 young men in Chicago - ended up marrying a woman he met while awaiting the death penalty.
http://www.guardian.co.uk/world/2003/jan/13/gender.uk

Што мислите зошто има голем број жени кои се привлечени од садистички психопати и социопати,луѓе за кои знаат дека се убијци,силувачи,инцестуозни педофили,насилници...

Вакви примери и кај нас иако не до вакви екстреми но секако во вашата средина знаете за понекој брак или пар каде жената е третирана како роб/предмет а истата таа вечно “се разведува“ или “раскинува“ но останува со години и децении со типот...
Или локалните криминалци и слични транзициони херои...иако тука донекде и економскиот момент игра улога...

Ах...моќта на љубовта...:pipi:што е тоа што ги наведува многу жени да се преселат во друга земја,да го напуштат дотогашниот живот за да бидат заедно со човек за кога ЗНААТ дека неговото сфаќање на роматика опфаќа моменти како сечење на жена на парчиња и нејзино фрлање во контејнер или ставање на жена со пластична вреќа и нејзино тонење со куп камења и 50-тина убоди од нож...во најблиската река...

Дали е тоа физичкиот изглед на ваквите типови?






Или сепак е нешто друго кое е тешко да се дефинира...

Your opinions Gentlemen and especially...Ladies pls...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ова ќе оди во филозофија :)
Јас патем не се палам на вакви лебарки.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Не сум сигурен дали баш ги привлекуваат тие работи што ги спомена, но би сакал да чујам од девојките што ќе кажат на ова пред да дадам комплетно мислење :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Баш и не е точно ова,бар не во ова време...Иако морам да признаам имам некоја склоност кон Хитлер,не како фирер туку како човек.Како и да е,никој никогаш ме нема сфатено,па нема да се трудам и сега да објаснувам :smir:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.691
Поени од реакции
11.819
Женска природа, сака да биде контролирана, притисната...ја обожава моќта и сака да и се покорува. Тоа лежи длабоко сокриено во секоја жена без разлика колку моралните норми прават тоа да не изгледа така... :)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Жените са мазохисти по природа и тоа не е некоја тајна...
Затоа таа кампањата со 0 удари кон жената е направена од некои масони со цел они повеќе да клецкаат.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.691
Поени од реакции
11.819
Баш и не е точно ова,бар не во ова време...Иако морам да признаам имам некоја склоност кон Хитлер,не како фирер туку како човек.Како и да е,никој никогаш ме нема сфатено,па нема да се трудам и сега да објаснувам :smir:
Ако ѕирнеме во несвесното ќе испадне дека го сакаш фирерот, моќта па и не мораме да ѕиркаме, како човек не си го познавала. Да бил хитлер обичен граѓанин никогаш не би го ни погледнала....си викам :)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Сакаат од ѓубриња да се третирани како ѓубре, и тоа го прават тие што се доста привлечни едноставно од преголемо внимание околу нив угодување флертување и љубезно машко однесување, се префрлаат на нешто ново мистично за нив. Тоа е проблем на преголемото внимание, и кога ќе завршат како крпа на под, одеднаш луѓето ќе почнат да се прашуваат како можела да заврши така, кога имала прилики за подобро ситуација. Е тоа е тоа, можи да се затвори темава :icon_lol:, се зезам :icon_lol:.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Ако ѕирнеме во несвесното ќе испадне дека го сакаш фирерот, моќта па и не мораме да ѕиркаме, како човек не си го познавала. Да бил хитлер обичен граѓанин никогаш не би го ни погледнала....си викам :)
Секако не ме сфати :) Човек,за да направи некои нешта како хитлер мора да биде многу храбар,да има цврст карактер.Таквите мажи и над жените дефинитивно имаат моќ.Иако во случајот се работи за многу гнасни ствари,не може секој да има таков ум за да може да ги направи.Значи,карактерот на Хитлер ме фасцинира.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Баш и не е точно ова,бар не во ова време...Иако морам да признаам имам некоја склоност кон Хитлер,не како фирер туку како човек.Како и да е,никој никогаш ме нема сфатено,па нема да се трудам и сега да објаснувам :smir:
Ако го прочиташ целиот пост ќе видиш дека се работи за ова време...Фрицл и Ноќниот ловец не живееле во средниот век...туку сега...
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.691
Поени од реакции
11.819
Секако не ме сфати :) Човек,за да направи некои нешта како хитлер мора да биде многу храбар,да има цврст карактер.Таквите мажи и над жените дефинитивно имаат моќ.Иако во случајот се работи за многу гнасни ствари,не може секој да има таков ум за да може да ги направи.Значи,карактерот на Хитлер ме фасцинира.
Не мислев дека ги сакаш гнасните работи туку моќта и самодовербата која ја поседувал...и тоа не е за плукање тоа си е така како што е, барем јас така мислам...природа :smir:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ако ѕирнеме во несвесното ќе испадне дека го сакаш фирерот, моќта па и не мораме да ѕиркаме, како човек не си го познавала. Да бил хитлер обичен граѓанин никогаш не би го ни погледнала....си викам :)
Токму мислам дека мочта е нешто што на сите жени име гориво...без разлика за каков вид на моќ се работи :)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.691
Поени од реакции
11.819
Токму мислам дека мочта е нешто што на сите жени име гориво...без разлика за каков вид на моќ се работи :)
Да, така моќта суштински онака...е сега тоа што моќта некои ја користат на грозен начин е друга работа, битно по се изгледа моќта и самодовербата е привлечното :)
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Токму мислам дека мочта е нешто што на сите жени име гориво...без разлика за каков вид на моќ се работи :)
Колку моч трошат на 100км?

Ок моќта игра улога, но во вакви ситуации таа моќ...ќе ги однесе на оној свет или во најдобар случај...долгогодишна агонија...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Ако го прочиташ целиот пост ќе видиш дека се работи за ова време...Фрицл и Ноќниот ловец не живееле во средниот век...туку сега...
Не мислев дека ги сакаш гнасните работи туку моќта и самодовербата која ја поседувал...и тоа не е за плукање тоа си е така како што е, барем јас така мислам...природа :smir:
Токму мислам дека мочта е нешто што на сите жени име гориво...без разлика за каков вид на моќ се работи :)
Реално,жените денеска се многу посамостојни и ретко некој може да има надмоќност над нив.Хитлер е човек на кој му се восхитувам поради карактерот,од останативе ми се гади :smir:
А овој Night Stalker,е симпатичен е :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom