Танц со ѕвездите (МТВ 1)

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Јелена Јованова:love:





Интересно, сите партнер(к)и освен на Лоба им се Битолчан(к)и :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Александар малце здрвен беше некако...
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.096
Поени од реакции
7.913
Единствена замерка е што ми е некако мртво студиото...па викнете повеќе луѓе да му се невиди ..деца стари и кога ќе се речи да се дава аплаус навистина тоа да се случи..
 
Член од
28 декември 2009
Мислења
38
Поени од реакции
4
Многу вложен труд, а резултат - просек. Студиото супер, а публиката нигде ја нема. Зелена соба - ????? Водителската двојка мисли дека е на Златна бубамара па на секој 10 минути обавезно следува скеч. А зошто во 2 вечери веројатно ни во МТВ незнаат.
--- надополнето: 9 март 2013 во 21:48 ---
Конечно добра кореографија
Аделина Тахири и Ванчо Ангелески :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.310
Поени од реакции
26.227
Аделина и Ванчо најдобри според мене, а најлоши оценки добија. :cautious:
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.206
Поени од реакции
1.240
Braavo za Marijana, use ednas dokaza deka i na ova pole moze da bide uspesna... Partnerot i bese TOP, harizma i dobar prestizhen tanc. Se nadevam deka ke bide na ovaj stepen i deka nema da ja "nasledi" na Natali ...
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Многу подобро од вчера. ;)
 
Член од
28 декември 2009
Мислења
38
Поени од реакции
4
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.483
Поени од реакции
7.956
А зошто во 2 вечери веројатно ни во МТВ незнаат.
само првата епизода ја скратиле во 2 вечери ,од наредно ќе почне само во Сабота кога и ќе има отфрлање на учесници.

А стварно публикава е заникаде ,абе дај нека викнат луѓе што кога ќе им речеш аплаус ќе дадат од се срце ,ќе навиваат ќе бидат поопуштени ,а не овие заспани ,мртви како со сила да ги натерале во студио да седнат.
 
D

dbt

Гостин
И сега кога ќе биди терминот за шоуто, во петок или сабота... првите две епизоди ги пропуштив (ќе има реприза?!?!?!?). А и на страната на МТВ не е точна програмата.:(
А можи и јас грешно да сум видел.:eek:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.158
Поени од реакции
10.106
Што правите тапа муабет не знам. Ви се чудам едноставно. Лоба и Јованова најдобри во првата вечер? Yeah, right. :pos: Според мене најдобар беше Зафирчев и Наде, каква Будимир, Лоба, Јованова, Вишка.
За зелената соба веќе објаснија дека не се вика зелена поради бојата, а и ме чуди каква атмосфера сакате во таа соба? :eek:
Жирито = одлично? :eek: Само првиот од жирито реално оценуваше. Гледам дека ако така остане, Миланка и третиот тип ќе копираат оцени.
На Тони и водителката не знам што замерка им наоѓате. И која споредба ја правите МРТ со ХРТ? Знаете колкав е буџетот на ХРТ, а колкав е на МРТ? :tapp: Бидете задоволни и со ова што го нудат нашиве. Според мене одличен почеток на шоуто. Во наредните емисии ќе биде интересно да се види колку македонската публика знае да гласа, дали ќе гласа за квалитетот или пак за оние на кои се палат.
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Што правите тапа муабет не знам. Ви се чудам едноставно. Лоба и Јованова најдобри во првата вечер? Yeah, right. :pos: Според мене најдобар беше Зафирчев и Наде, каква Будимир, Лоба, Јованова, Вишка.
За зелената соба веќе објаснија дека не се вика зелена поради бојата, а и ме чуди каква атмосфера сакате во таа соба? :eek:
Жирито = одлично? :eek: Само првиот од жирито реално оценуваше. Гледам дека ако така остане, Миланка и третиот тип ќе копираат оцени.
На Тони и водителката не знам што замерка им наоѓате. И која споредба ја правите МРТ со ХРТ? Знаете колкав е буџетот на ХРТ, а колкав е на МРТ? :tapp: Бидете задоволни и со ова што го нудат нашиве. Според мене одличен почеток на шоуто. Во наредните емисии ќе биде интересно да се види колку македонската публика знае да гласа, дали ќе гласа за квалитетот или пак за оние на кои се палат.
Македончето...повеќето за тие што ги палат...велам повеќето, секако дека ќе има и дел реално гласање...а уште од сега можам да кажам дека Аделина Тахири влегува во финале...македонците со албанско потекло ќе гласаат ко луди само за неа...
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.206
Поени од реакции
1.240
Што правите тапа муабет не знам. Ви се чудам едноставно. Лоба и Јованова најдобри во првата вечер? Yeah, right. :pos: Според мене најдобар беше Зафирчев и Наде, каква Будимир, Лоба, Јованова, Вишка.
За зелената соба веќе објаснија дека не се вика зелена поради бојата, а и ме чуди каква атмосфера сакате во таа соба? :eek:
Жирито = одлично? :eek: Само првиот од жирито реално оценуваше. Гледам дека ако така остане, Миланка и третиот тип ќе копираат оцени.
На Тони и водителката не знам што замерка им наоѓате. И која споредба ја правите МРТ со ХРТ? Знаете колкав е буџетот на ХРТ, а колкав е на МРТ? :tapp: Бидете задоволни и со ова што го нудат нашиве. Според мене одличен почеток на шоуто. Во наредните емисии ќе биде интересно да се види колку македонската публика знае да гласа, дали ќе гласа за квалитетот или пак за оние на кои се палат.
Дефинитивно Наде и Зафирчев, незнам шо и го напумпаа на бингашкага...

Sent from my ST25i using Tapatalk 2
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.483
Поени од реакции
7.956
И сега кога ќе биди терминот за шоуто, во петок или сабота... првите две епизоди ги пропуштив (ќе има реприза?!?!?!?). А и на страната на МТВ не е точна програмата.:(
А можи и јас грешно да сум видел.:eek:
Само првата епизода беше поделена на два дела во два дена -Петок и Сабота во 20 и 40 часот ,а од наредно кога и ќе има отфрлање на учесници ќе се емитува само во Недела 20 и 40 часот

а за тоа што си пропуштил имаш на јутјуб тука
http://www.youtube.com/user/TancSoZvezdite
но само танците ги има на учесниците,цели епизоди нема да ставаат
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: dbt

Kajgana Shop

На врв Bottom