Супер лига, да или не?

Дали сте за Супер лига?


  • Вкупно гласачи
    299
  • Гласањето е завршено на .
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.288
Поени од реакции
9.549


Не се надевајте на никакви банови, теоретска шанса нема Реал, Барса со Меси и Јуве со Роналдо да не се појават следна сезона во ЛШ.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.288
Поени од реакции
9.549
1 точна работа немаат напишано овие Мадрид Зоне.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
674
Поени од реакции
815
А @Castiel збореше ке бидат казнети и банирани за наредна сезона. :(
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.973
Поени од реакции
5.688
Секако дека ќе си дозволи Уефа да изгуби еден тон пари и да ги банира овие тимови. Исто како што и Сити остана нечепнат и покрај сите докази.

Ама битно го спасија фудбалот...
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.493
Поени од реакции
1.798
Привремено суспендирана истрага. Што апсолутно ништо не значи.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
33.948
Поени од реакции
49.437
Нормално дека нема да има никакви посебни казни за нив, наивно беше да се очекува нешто друго. УЕФА може само пари за мастики да им земе како казна :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.154
Поени од реакции
13.173
Нормално дека нема да има никакви посебни казни за нив, наивно беше да се очекува нешто друго. УЕФА може само пари за мастики да им земе како казна :D
Според гласини имаат документи за согласност од ФИФА. Мачкан му е газот дефинитвно..


This is because the Madrid court injunction filed by the Super League organisers the day after the launch was delivered to UEFA offices on Saturday, via the Swiss authorities.

That means if UEFA did take action against the clubs and then failed to overturn the Madrid injunction, then they would be liable to pay damages to these clubs.

UEFA would have to challenge the decision before taking disciplinary action, otherwise they could be liable to prosecution themselves.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.168
Поени од реакции
3.470
A sensational background comes from the USA regarding UEFA's failure to sentence against Juventus, Real Madrid and Barcelona, clubs still fully involved in the Superlega project. As reported by the journalist of the "Times", Tariq Panja, Ceferin and the leaders of the organization would have risked being arrested at the behest of the Spanish authorities if sanctions were imposed on the 3 "dissident" clubs. It would have been this fear that led UEFA to suspend all kinds of proceedings.


 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
12.793
Поени од реакции
8.980
Uuu čika Perez duri i mu se zakanuva so zatvor... Alfa i omega e mora da se priznae..
Автоматски споено мислење:

Sega sledno scenario e tie 9 sto si otidoa da plakjaat kazneni penali za sponzorot, posto radi niv ovie nema keš da zemat.. Fino kulturno na sud ke si gi dobijat, si imaat crno na belo sponzorot..
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.154
Поени од реакции
13.173
Juventus have been admitted to the 2021-22 edition of the Champions League after the Super League disciplinary action was postponed.

UEFA sent a letter to the Bianconeri confirming they will take part in the tournament.

:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom