Супер лига, да или не?

Дали сте за Супер лига?


  • Вкупно гласачи
    299
  • Гласањето е завршено на .

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Prohibition of sanctions against the founding clubs of the Superlega (Juve, Real and Barcelona) which in the last period has caused real fuss. As reported by El Confidencial, in fact, the Madrid court has notified an act to UEFA and FIFA, in which it notifies the prohibition of sanctions and embargoes against the teams involved. "

The Superlega's judicial battle enters a new phase. Almost a month after Manuel Ruiz de Lara, Chief Judge of Court No 17 of Madrid, sent the order with the precautionary measures prohibiting FIFA and UEFA from retaliation against the founding clubs of the macro-project - Real Madrid and Barça, among others, both organizations have officially received notification of this resolution. This step, although it may seem a simple formalism, has enormous procedural significance. If the European body he expels the Spanish clubs from the Champions League, the magistrate could decide to carry out embargoes or other sanctions ".


Пишав ја дека овие три клуба имаат гаранции од судот во Мадрид ама на некого не му се чита или се прават со сила наудрени. Како што пишаа погоре,останатите 9 клуба не се откажани официјално,си стајот потпишани во договор,со еден твит не се откажува туку така од судски договор,не иде тоа така.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Што убаво вака си се тешат. Затоа сите други 9 клуба ќе плаќаат казни ама семоќните јуве, Барса и Реал немало.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Шо вакви срцепарателни изјави?
Па и на вас ви се чудам, сте се засекирале за Чеферин! Тој армониката од дома ја продал, за едно УЕФА ќе му се секира.
Работава е му се насмеало магарето на зајакот....
Автоматски споено мислење:

Шо вакви срцепарателни изјави?
Па и на вас ви се чудам, сте се засекирале за Чеферин! Тој армониката од дома ја продал, за едно УЕФА ќе му се секира.
Работава е му се насмеало магарето на зајакот....
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
На крај ќе биде овие што искочиа само казнети... :pos: :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom