Супер лига, да или не?

Дали сте за Супер лига?


  • Вкупно гласачи
    299
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 мај 2013
Мислења
7.761
Поени од реакции
24.671
Не разбирам. Толку пари имаат, искуство, цели тимови од експерти, консултанти, советници. Цел машинерија позади нив. И им се дешава ваков аматеризам и катастрофа. Не на еден, туку на дванаесет. До толку да не процениле што ќе се случи после, до толку да не напипале терен со играчи, фанови и други спортски работници. Туѓ срам да те изеде.
 
Член од
29 март 2021
Мислења
296
Поени од реакции
863
Да се надоврзам, очигледно само еден член на Кајгана го гледа Челзи со сиромаштијата Брајтон :icon_lol: wao штракнал пост и толку
Јас го гледам второто полувреме и навивам за Челзи. :pipi:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.429

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.200
Поени од реакции
27.830
Ањели ги демантирал гласините и изјавил дека следната сезона Јуве оди уште појако во поход по пехарот во ЛШ.
Епа, Порто и Ајакс, внимавајте!!!!!
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.221
Поени од реакции
40.940
Teams to announce so far they are leaving the Super League

1. Chelsea
2. Man City
3. Man United
4. Arsenal

Huge congratulations to Mikel Arteta for getting Arsenal back in 4th place.

Се знаеше дека ова мртво и исфорсирано меме иде :D
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.573
Поени од реакции
8.864
Чудо не се појави уште меме слика со реисот како го прогласуе Супер Лигата за умрено, врвот на креативноста у социјалниве мрежи кај нас. Како ќе заспијам вечерва без такво нешто...
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
7.761
Поени од реакции
24.671
Среде факинг пандемија со катастрофални последици по животот на луѓето и целата економија, се собираат 12 супербогаташи и викаат: за да праиме повеќе пари ќе основаме затворен invite only фудбалски картел на најбогати клубови. :pos:

Немало ли еден у просторијата да рече, Абе луѓево може баш и нема да го бендисаат ова .:pos:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.007
Поени од реакции
10.722
Не разбирам. Толку пари имаат, искуство, цели тимови од експерти, консултанти, советници. Цел машинерија позади нив. И им се дешава ваков аматеризам и катастрофа. Не на еден, туку на дванаесет. До толку да не процениле што ќе се случи после, до толку да не напипале терен со играчи, фанови и други спортски работници. Туѓ срам да те изеде.
Па колку шо го разбрав стариот синоќа рече дека ќе се разговара со челниците на УЕФА дури не дадат амин тие нема почнување, ама сигурен беше дека 12 екипи нема да отстапат од договорот, дека се било добро помеѓу нив со одлуката за нова лига.
Јбг си пробаа не им успеа, за еден месец ќе се заборави како ништо да не било, само Перез, Ањели и Глејзер шо си го извалкаа името,не дека претходно чисти беа ама сепак, голема црна дамка е ова.
 
Член од
19 август 2017
Мислења
237
Поени од реакции
685
Пресврт!!! :pos:
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
708
Поени од реакции
1.019
Manchester City е првата екипа што официјално ја напушта ЕСЛ
Да видиме кои се следни
 

Kajgana Shop

На врв Bottom