Супер лига, да или не?

Дали сте за Супер лига?


  • Вкупно гласачи
    299
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
33.880
Поени од реакции
87.585
А види ги Интер, точно нула соопштенија, информации, интервјуа, во врска со лигава. Изглеа не ни знаат дека се во истата, потпишале рандом бланко листови и тоа е тоа.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.177
Поени од реакции
40.774
Абееее, Хендерсон еј. Човеков од тоа со каков потсмев се гледаше на него, како задње англиско селско копито и превара од играч, бркан од своите фанови, стигна да биде толку влијателен и успешен фудбалер, и при секое срање со фудбалов у Англија прв ги активира и ги води соиграчите од лигата.

Можда сум малце пристрасен и све тоа, ама дефинитивно сметам дека ќе остане еден од најзапаметените играчи у англискава историја. Долго време се угледував на Џерард, али Џерард беше роден лидер, Хендо е играчот што од ништо стана капитениште и играчиште. Капа до земја спуштена.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.815
Поени од реакции
10.529
Сериозно сега, нека го проверат Перез да не се има дома предозирано со апчињата за деменција.
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
3.865
Поени од реакции
26.026
А види ги Интер, точно нула соопштенија, информации, интервјуа, во врска со лигава. Изглеа не ни знаат дека се во истата, потпишале рандом бланко листови и тоа е тоа.
Блам избиле од себе.
Летово ќе потрошат 350 милиони на траснфери, у август ќе прашаат со кој играат, ќе им речат со Ријека, Краснодар и Баерн. Ќе мислат тоа е тоа. Сместа ќе испијат казна за непоштување на ФФП.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.346
Поени од реакции
49.944
Абееее, Хендерсон еј. Човеков од тоа со каков потсмев се гледаше на него, како задње англиско селско копито и превара од играч, бркан од своите фанови, стигна да биде толку влијателен и успешен фудбалер, и при секое срање со фудбалов у Англија прв ги активира и ги води соиграчите од лигата.

Можда сум малце пристрасен и све тоа, ама дефинитивно сметам дека ќе остане еден од најзапаметените играчи у англискава историја. Долго време се угледував на Џерард, али Џерард беше роден лидер, Хендо е играчот што од ништо стана капитениште и играчиште. Капа до земја спуштена.
Хендо, Клеверли и Вилшер. Тие беа :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.166
Поени од реакции
49.940
Некој спонзор на Ливерпул ја прекинал соработката во знак на протест против СЛ.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.551
Поени од реакции
17.493
Потег за поздрав е обидов на blanco да направи камбек, у стил не бев ја бе.

Небитно е, но никаде не го правам тоа. Сеуште стои тоа дека само топ 5 лигите лапаат од колачот, додека другите лиги и екипи се со таквото во уста. Никаква победа не е ова на фудбалот и на сиромашните.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.420
Небитно е, но никаде не го правам тоа. Сеуште стои тоа дека само топ 5 лигите лапаат од колачот, додека другите лиги и екипи се со таквото во уста. Никаква победа не е ова на фудбалот и на сиромашните.
Да се надоврзам, очигледно само еден член на Кајгана го гледа Челзи со сиромаштијата Брајтон :icon_lol: wao штракнал пост и толку
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.684
Поени од реакции
6.398
А види ги Интер, точно нула соопштенија, информации, интервјуа, во врска со лигава. Изглеа не ни знаат дека се во истата, потпишале рандом бланко листови и тоа е тоа.
Изгасени се светлата и заклучено е се до утре. Мора да се штеди на струја, да имаме плати да поделиме за трите следни месеци.
Утре Марота ќе си даде една фина изјава за целиов скандал, биди малку трпелив. Две третини од изјавата ќе биде за Конте и како он е шампион.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.790
Поени од реакции
57.036

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.784
Поени од реакции
6.262
 

Kajgana Shop

На врв Bottom