Супер лига, да или не?

Дали сте за Супер лига?


  • Вкупно гласачи
    299
  • Гласањето е завршено на .

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
2.165
Поени од реакции
1.588
Затоа што ги боли уво за пари. Тие можат ладно уште 2 билиона лесно да фрлат, исто како ПСЖ. Тие не се во клубот да прават пари, како Кронке, Глејзер, туку е за престиж, за мерење на половиот орган.
Од каде оваа некои наши фанови ја претставија така успешно сиката како да се е мед и млеко во цевениот дел од Манчестер како сега клуботе е за правење пари некој не лаже. :pijani:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.642
Поени од реакции
31.009

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
8.864
Поени од реакции
16.187
Од Атлетико сеуште нема официјално соопштение, го чекаат претседателот да се отрезни, па да видат шо како :)
Секако се небитни, нивна е топката па затоа ги играат :coffee:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.261
Поени од реакции
16.818
Ја па незнам што на навијачите, посебно на овие чиви тимови ќе бидат членови на лигава им смета толку?
Мене па ми е ок, не би имал ништо против свака недеља вторник/среда/четврток да глеам јаки утакмице одколку да чекам од септември до март/април да пројде тоа мртвилото од групе у ЛШ и ЛЕ па да се поглеа асален фудбал.

Башка проблемот е што овие што се бунат грото проста маса, моем да ги замислим у англија у некој паб полупесмени како оправаат дека е ова неправда за фудбалот, што не може да разбере дека све е бизнис на денешницава и не глеа низ призмата на клубојте.

Имате интернет, побарајте документарци и статии за работата на фифа и уефа, не мора ништо друго, побарајте го само документарецот од серијата 30 for 30 за Сеп Блатер.
Какви слепи црева и паразити има у тоа фифата и уефата и како се богатат на грб на големите фудбалски тимови, со давање трошке на помалите федерации кои у свет на демократија имаат ист глас како и големите.

Покорумпирана и по паразитска установа и од владата нашава северна вукојебина!

Редно беше тимовите да им покажа зуби, ама јебига ќе мора да попушта овој пут, ама ќе има пак обиди ако фифа не смени нешто у форматот на ЛШ или не го зголеми наградниот фонд
 
Член од
14 април 2012
Мислења
26.859
Поени од реакции
46.019
Моја претпоставка е дека кога седиш во просторија со милијардери, кога советниците ти се милионери, кога асистентите ти се милионери и сите околу тебе смрдат на пари, може да се случи па да имаш малку искривена перцепција за реалниот свет.
Сега го слушав Сунес, и кажа еден добар аргумент. Со оглед на тоа дека лансирањето се држеше во најголема тајност, и дознавме на 3-4 часа пред да биде официјализирано, постои огромна шанса газдиве да не се имаат консултирано со никој од фудбалската страна. Секој нормален кој малку следи фудбал би им укажал на каков револт би наишол овој план, особено сега, па не би биле изненадени дека цел свет е против нив.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.603
Поени од реакции
5.777
Моја претпоставка е дека кога седиш во просторија со милијардери, кога советниците ти се милионери, кога асистентите ти се милионери и сите околу тебе смрдат на пари, може да се случи па да имаш малку искривена перцепција за реалниот свет.
Тоа е вистина :) . Јас ради игра на случајности, односно професионални причини, сум седел во слични простории како сиротиња и не сум можел да се изначудам каква изолација од фактите на реалниот свет ти дава богатството.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.720
Поени од реакции
4.026
Дали @Косинус ќе ги руга пак флоповите или не?
На крај испадна дека арапите најпоштени излегоа :D

 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.376
Поени од реакции
11.442
Пресврт!!! :pos:
hqdefault.jpg
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.076
Да посакуваш Супер лига пошто УЕФА/ФИФА се срање, е исто како да посакуваш Али Ахмети да биде премиер пошто ВМРО/СДСМ се срање
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
3.915
Поени од реакции
4.657
Мене па ми е чудно, колку стварате митови од тие "експерти", "консултантски агенции", "бизнисмени", обични смртници што си нашле одредена улога у театаров, ништо повише, само ми е жал што многумина им ја купуваат очигледната илузија.
А зарем и ова што го прави спротивната страна (исто богата) не е илузија? Откако со години се плука по тоа што прават УЕФА, клубовите со арапски пари, сега сите тие заедно со навивачите го спасиле фудбалот.

Баш ме интересира како ќе реагираат откако ќе се отрезнат и ќе им помине мамурлукот...

Но барем журката беше (или можеби трае уште) навистина добра. Два дена е лудница...
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.338
Поени од реакции
2.466
Дали @Косинус ќе ги руга пак флоповите или не?
На крај испадна дека арапите најпоштени излегоа :D

Не. Туку Арапите најголеми пички биле од увек. Бртанците и евреите не за џабе си ги таманат со векови... музи музи
 

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.993
Поени од реакции
7.698
Очигледно не очекуваа ваква реакција од фановите пред се, а потоа ниту од играчите и персеоналот на клубовите.

Е сега прашање е дали мотивот за повлеквуање е тоа. Исто можеби постои и варијанта (со оглед на тоа што некаде сретнав дека Јунајтед најдоцна до петок би ја завршил процедурата за напуштање на оваа СЛ) да постои сериозна закана од УЕФА за исфрлање од ЛШ и ЛЕ уште во тековнава сезона, па први еве излегуваат Сити и Челзи, а и ние се вклучуваме по нив.

По остаквиве на Ањели и Вудвард, аргументите од типот дека можеби клубовите успеале нешто да истуркаат во нивна полза во рамки на УЕФА не ми се веројатни.

Со оставкава на Вудвард ние добитна комбинација имаме од ситуацијава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom