Супер лига, да или не?

Дали сте за Супер лига?


  • Вкупно гласачи
    299
  • Гласањето е завршено на .

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.823
Поени од реакции
21.942
Сега кој ќе ја спаси Барса пред банкрот :coffee:
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.494
Поени од реакции
1.813
Ништо, јбг. Само уште 5 пенали ве делат од ЛШ, не губите многу. :D
Кој ве врти догодина можеме посекако и за Монца да навиваме Милан кога ќе јаде бан од ЛШ или од лига. Него вие што ќе праите? :icon_mrgr: :icon_mrgr:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.151
Поени од реакции
22.611
Кој блам од Флорентино, Ањели и Глејзер. Јако ги насанкаа нафташиве, а посебно на нашиов. Претседател на Суперлигата, марш. Сега ќе го санкаат Реал од УЕФА за сите пари. Баерн исто си ќари.

IuJCtF.gif
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.658
Поени од реакции
6.505
Мурињо џабе бојкотираше хахахахахаахахахахахахаха
Само ликови со IQ помало од 80 може да веруваат дека Мурињо бојкотирал и затоа добил отказ
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.008
Поени од реакции
3.233
Се надевам ова лајнава наши исто ќе не продадат. Не знам како би можел да навивам за успех на клубот под нивно раководство. Како вработен со партиска книшка ќе се осеќам.
И повторно и Јунајтед и Ливерпул ќе ги купат некои слични на Глејзери и ФСГ. Не гледам што би добиле, исти курац ти е се.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.757
Поени од реакции
56.759
Ај сеа изедете се кој бил на браникот на фудбалот, а кој бил продадена сороспија па да ја заокружиме темава со комплетна македонштина :D
Мора да им се признае почит на господата Маркус Рашфорд, Џордан Хендрсон, Чави Мегваер, ТАА пошто покажаа муда и се побунија против фудбалското Отворено Општество на чело со Флсорос.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.176
Поени од реакции
49.106

Јас пробувајќи да сфатам за кој навива Дани сеа.
Толку се :D

Screenshot_20210420-221504_Samsung Internet.jpg


Реал јаде казна, garage sale праат, финална ликвидација, ПЛ си продолжува нормално, нема банови, Свонси остануе во втора лига пошто се шупаци. Јас најголем лузер

Абе толку не може да се реализира ова? Дај викнете други дечки може ќе сакаат. :unsure:
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.632
Поени од реакции
6.064
Кој ве врти догодина можеме посекако и за Монца да навиваме Милан кога ќе јаде бан од ЛШ или од лига. Него вие што ќе праите? :icon_mrgr: :icon_mrgr:
Храбро од петта лига па нагоре, со Конте до нова титула.:cool:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.980
Поени од реакции
12.612
Само ликови со IQ помало од 80 може да веруваат дека Мурињо бојкотирал и затоа добил отказ
Изгледа ти умрел смисолот за сарказам заедно со Суперлигава :(
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.175
Поени од реакции
1.096
Пички класични сите од прв до дванаести.Со кој памет го вадиш курот на маса и си идеш на првиот предизвик.Ги сметав за покадарни и поспремни.Ајде сеа делегирање на сите 12 тима во последна дивизија и да заврши се како што треба.

Win win ситуација :)
Е ваков те сакам

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom