Супер лига, да или не?

Дали сте за Супер лига?


  • Вкупно гласачи
    299
  • Гласањето е завршено на .

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.072
Поени од реакции
40.495
Се надевам ова лајнава наши исто ќе не продадат. Не знам како би можел да навивам за успех на клубот под нивно раководство. Како вработен со партиска книшка ќе се осеќам.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.757
Поени од реакции
56.759
Веќе почнаа одредени членови со рандом изговори за ова :pos:

Супер лига ќе правеа, катаљарда дуели неделно помеѓу милијардерските корпорации кого курот ги боли за малите клубови и за навивачите (пред се локалните), за одеднаш сеа да биде abe bratmi ova namerno bese zada se izvlecat poise pari od UEFA hhh kakva superliga ti normalen si
Просто е, ако им беше планирано ова и ова им беше целта, немаше да летаат оставки сеа.

Ако се официјализираат оставкиве на Вудвард и Анељи ќе биде доказ дека сепак го папаа.

Останува да видиме. :kafence:
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.038
Поени од реакции
4.778
Ako se odkazat sega posle tolkava galama, togas ili se glupi ili se imat dpgovoreno od Uefa da lapat poveke pari.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
830
Поени од реакции
2.754
Од ова испадна дека најмногу добија ПСЖ и Бајерн. Румениге и тој на ПСЖ станаа претседател и потпретседател на ECA и сега тие ќе бидат главни во некој идни преговори на тимовите со УЕФА. А шваба ко шваба ќе им наметне рестрикции во трошоње и кратење плати :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.161
Поени од реакции
195.274
Ако е точно ова (а ако пропадне лигата, нема зошто да не биде) ќе се врати сега оној Мохамед бин Селман со понуда. И тогаш локалните навивачи ќе бидат среќни што наместо уништувач на фудбалот газда им е филантроп што топи луѓе во солна киселина. :D
Ама со Мбапе и Халанд тогаш полесно ќе се сочувствува со Болтон што е во администрација и има 7 фудбалери :D
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
3.593
Поени од реакции
24.276
Ништо чудно вечерва и Перез да си даде оставка од Реал. Сепак е претседател на Супер Лигава и може Реал Мадрид да јаде казна за пучов што се обидоа да го направат кон Уефа. Слично како и Ањели што мораше да си даде оставка откако влезе во директен конфликт со Чеферин.
Казни го глупавиот Јувентус 300 години да не игра Европа ради глупоќа и наивност на споеновеѓиот и жутозубиот среќник кој наследил фк и милиони а е неписмен ко корен од багрем.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.551
Поени од реакции
17.490

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.230
Поени од реакции
6.880
Колкав е коефициентот дека грото од парите за ТВ правата за ЛШ од наредна сезона ќе одат кај истиве 12, без разлика до кај догурале?
првин нека се пласираат Арсенал и Тотенхем :D
 

ForsakenMK

Champion Of Newerth
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11
Поени од реакции
5
Заинтересираноста за Супер Лигата тука е поголема и од делење сендвичи пред митинг, неможам да се изначитам у пм, исчитај страна веќе нови две испишани.... :icon_mrgr::pos:
This one :pos::pos::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.438
Се надевам дека сега во знак на револт "бизнисмените" од форумов нема да гледаат утакмица пред полуфинале ЛШ, и дека ќе ги гледаат само утакмиците помеѓу топ 4 екипите, гледајќи првокласен фудбал :)
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.572
Поени од реакции
3.127
Изгледа директно само финале ќе се игра Суперлига, а?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom