Супер лига, да или не?

Дали сте за Супер лига?


  • Вкупно гласачи
    299
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 април 2015
Мислења
2.903
Поени од реакции
2.509
Кур го боли Чика Перез. Сигурно он ќе ги лапа пеналите од потпишаните договори. :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
9.370
Поени од реакции
12.533
Ја гласав за да и уште сум за да, а овие неписмениве треба да го соберат Заев/Пастирот да им објаснат нешто повеќе како се хендла притисок од јавноста. Е сеа заебано е што влади ќе се умешаа најверојатно и пак се ќе пропаднеше, али јебеш га it's a worthy try.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.407
Поени од реакции
19.481
BREAKING: Manchester United executive vice-chairman Ed Woodward resigns, Sky News understands

Има и информации дека е отпуштен, што е пологично од ова на Скај.


 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.633
Поени од реакции
6.071
Немојте само со овие муабети сеа дека сепак ќе си го добијат бараното и дека го исценирале ова, плс.

Ко што пиша некој, не очекуваа таков негативен став од сите, политички опструкции и внатрешни бунења од играчите и тие беа клучните фактори.

Сигурно е само дека старово дртало наше и овој грдиов од Јуве нема да останат на ова, ќе спремаат пак некои заврзлами.
Баш обратно, јас мислам дека сега сериозно си ја поткопаа преговарачката позиција. Отидоа all in и изгубија. Сега немаат некоја тежина нивните закани.
 
Последно уредено:
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.900
Поени од реакции
20.466
Член од
29 март 2021
Мислења
296
Поени од реакции
863
2-3 пати до сега. Делегацијата на Јунајтед што беше со С.Арабија пред година дена.
Па шиткај таму, потоа купи ги Мбапе, Халанд, Грилиш, Санчо и седум-осум бекови и прај си курташак со ПЛ.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.836
Поени од реакции
11.644
Се надевам Реал, Јунајтед, Јуве, Ливерпул, Барса и уште некој друг небитен ако заборавив ќе одат до крај и ќе ја формираат лигава.
Колку повисоко летаат толку посилно ќе паднат.
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
3.593
Поени од реакции
24.276
Ако се официјализираат оставкиве на Вудвард и Анељи ќе биде доказ дека сепак го папаа.
А што поише да се очекува од најглупите и најнеспособните фудбалски работници?
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.235
Поени од реакции
2.028
BREAKING: Real Madrid, Chelsea, and Manchester City have been banned from the Champions League for the next three years!!

Го прочитав на Твитер, мора да е вистина...

Breaking News: the sky is blue!

Брееееј се погоди твитеров...
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.413
Поени од реакции
11.558
Кур го боли Чика Перез. Сигурно он ќе ги лапа пеналите од потпишаните договори. :D
Ќе лапа кур ако го стегнат сега за преварите. Во право беше Тебас, сосем заминал со мозокот стариов, тргна против цел свет, се закунуваше на уефа, ла лига, марка, влади и држави, помисли дека е Александар Македонски, Америго Веспучи, Гај Јулие Цезар, Адолф и Сталин во едно.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
13.114
Поени од реакции
19.317
А сериозно имало понуда од него за Јунајтед?
Да, да. Глејзерс преговараа со кралското семејство според доста британски медиуми. Ептен биле загреани, ама овие барале 5 милијарди наместо 2.
 

Igorcemk

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
11.557
Поени од реакции
15.217
Драми. Најави, закани, оставки. На крај бруки. Срамотилоци како деца што бараат бицикла за роденден а на крај остануваат со ланскиот тротинет и две шамари. Туку продолжува шлепањето на Аталанта и Лестер на грб на големите.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom