Супер лига, да или не?

Дали сте за Супер лига?


  • Вкупно гласачи
    299
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 април 2012
Мислења
27.034
Поени од реакции
46.810
Сега ќе почнат со документарци на Нетфликс како Мегвајр и Шо влијаеле на распадот на лигава. Рекле или да ја укинете лигата или ќе ве напуштиме од утре ниту пари ви сакаме ниту ништо, расипници низаедни капиталистички, па тоа влијаело на Манчестер да се откаже. Слично како за распадот на СССР каде што имаше минимум 2-3 милиони биографии од директни кривци кои го убедиле лично и персонално Горби да ја распушти федерацијата и со тоа придонеле за спасот на Светот.
Јунајтед уште нема излезено :pos:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.722
Поени од реакции
4.264
Тоа е тоа, ќе се изнаправат смешки, мемиња, тие со парите во џеб, помалите клубови пак со прстот во уста. Ете Периш сабајлево кажа ќе добивале премии и на ставка реноме во ЛШ последни 30 години и пак малку им било.
Што ке подразбираат по реноме е знак питања, ако се титулите некои ке излезат топовско месо од овој циркус.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.980
Поени од реакции
12.612
Синоќашното интервју на Срањерез само ја докажува моќта на говорникот да те убеди во нешто.

Се што кажа - излажа.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.438
Немојте само со овие муабети сеа дека сепак ќе си го добијат бараното и дека го исценирале ова, плс.

Ко што пиша некој, не очекуваа таков негативен став од сите, политички опструкции и внатрешни бунења од играчите и тие беа клучните фактори.

Сигурно е само дека старово дртало наше и овој грдиов од Јуве нема да останат на ова, ќе спремаат пак некои заврзлами.
Веќе почнаа одредени членови со рандом изговори за ова :pos:

Супер лига ќе правеа, катаљарда дуели неделно помеѓу милијардерските корпорации кого курот ги боли за малите клубови и за навивачите (пред се локалните), за одеднаш сеа да биде abe bratmi ova namerno bese zada se izvlecat poise pari od UEFA hhh kakva superliga ti normalen si
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.161
Поени од реакции
195.274
Што ке подразбираат по реноме е знак питања, ако се титулите некои ке излезат топовско месо од овој циркус.
Добро прашање, го пастирав интервјуто сабајлево, не објасни добро што ќе се зема во предвид.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.825
Поени од реакции
1.293
Заинтересираноста за Супер Лигата тука е поголема и од делење сендвичи пред митинг, неможам да се изначитам у пм, исчитај страна веќе нови две испишани.... :icon_mrgr::pos:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.567
Поени од реакции
7.684
Челзи и Сити се повлекоа, Вудвард летна, Лапорта изјави дека без амин од навивачите нема да учествуваат што автоматски значи и Барса отпаѓа... Очигледно не очекуваа толку негативен backlash. Како и да е, се спасивме изгледа од оваа глупост. (y)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.841
Поени од реакции
4.714
Ова изгледа како ептен да се избрзаа со објавување на договорот за суперлига. Како да имале 10 гласа ЗА од потребните 12 и последните 2 ги убедиле да гласаат во скафандери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom