Супер лига, да или не?

Дали сте за Супер лига?


  • Вкупно гласачи
    299
  • Гласањето е завршено на .
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.722
Поени од реакции
4.264
Добро прашање, го пастирав интервјуто сабајлево, не објасни добро што ќе се зема во предвид.
Мада ако се точни и информациите дека оставките се потпишуваат, нема да ме чуди да овие суперлигашиве да се прецениле.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
13.114
Поени од реакции
19.317
Ајмо сега некои газди како оние на Сити, па потоа сите што знаат да играат фудбал да дојдат во двете екипи од Манчестер. :pijani:
Ако е точно ова (а ако пропадне лигата, нема зошто да не биде) ќе се врати сега оној Мохамед бин Селман со понуда. И тогаш локалните навивачи ќе бидат среќни што наместо уништувач на фудбалот газда им е филантроп што топи луѓе во солна киселина. :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
27.034
Поени од реакции
46.810
Се обидувам скоро цел ден да се сетам за што последно имало ваква заедничка реакција, ама навистина не ми текнува. Ништо не доаѓа ни блиску до оваа магнитуда на заеднички став.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.112
Поени од реакции
6.433
Ништо чудно вечерва и Перез да си даде оставка од Реал. Сепак е претседател на Супер Лигава и може Реал Мадрид да јаде казна за пучов што се обидоа да го направат кон Уефа. Слично како и Ањели што мораше да си даде оставка откако влезе во директен конфликт со Чеферин.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.810
Поени од реакции
14.251
Премногу се моќни клубовите за да не издејствуваат нешто кај УЕФА, само изгледа пак ќе се натпреваруваат да зголемат приходи наместо да намалат трошоци.

Се додека не се стави salary cap фудбалот ќе биде булшит.
 
Член од
29 март 2021
Мислења
296
Поени од реакции
863
Ако е точно ова (а ако пропадне лигата, нема зошто да не биде) ќе се врати сега оној Мохамед бин Селман со понуда. И тогаш локалните навивачи ќе бидат среќни што наместо уништувач на фудбалот газда им е филантроп што топи луѓе во солна киселина. :D
Тоа беше приказната со оној новинарот во амбасадата, така?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
2.359
Поени од реакции
1.746
Долгови се нормална работа во функционирање на секој бизнис. Не постои успешен бизнис во светот што не ги кредитира инвестициите (освен ИТ компании).

Јунајтед под Глејзери има освоено 5 ПЛ и 1 ЛШ, и на тренсфер пазар бил конкурентен со сите, има рушено рекорд за најскап трансфер во свет, најскап дефанзивец во свет и уште милион други ствари. Тоа што после Фергусон се направи толкав фудбалски гап е нешто што е неизбежно кога заминува некој што бил скоро 30 години носител на клубот.
Точно е дека е нормално да им некој бизнис долгови ама скоро 20 години го зголемуваш долгот и не е така добро.
А ти е 5 премиер лиги и 1 лига на шампиони немаше да ги има ако не беше Ферги и не им го префрлај на газдите како успех и добро менаџирање затоа што не се заслужни.
Гапот можеше да се намали одамна али вампирите си имаа други планови.
Како фан на јунајтед би ме било срам да бранам што побрзо го напуштат клубот подобро.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.161
Поени од реакции
195.274
Ако стварно Мегваер е главна причина што летнал Вудвард, мислам дека конечно ги исплати парите што ги дадоа за него :D
Атлетик и Телеграф пишуваат дека уште пред 5 месеца најавил дека ќе си оди ама ова ја ескалирало ситуацијата.

Едит: @Донев ме претркал :D
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.709
Поени од реакции
6.170
Битно да се спамира на темава со дезинформации... :facepalm:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.413
Поени од реакции
11.558
Ама чекајте луѓе, се е спремано со години, адвокати, банки, богаташи, куропецаши, како сега вака, кој е тој мрсулко Чеферин, кој ги ебе навивачите, кој ги ферма играчите :lolzz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom