Супер лига, да или не?

Дали сте за Супер лига?


  • Вкупно гласачи
    299
  • Гласањето е завршено на .

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.877
Поени од реакции
30.143
Овие пустиве тотенхем обобобобобоббо си рекле вчера, лапај си загарантирани 300м секоја година, лупај му одма отказ на мурџо кур те боли катаљарда шо треба да му даеш оштета, пичкин дим е тоа ние суперлигаши сме, денес зип зап.
А мурџо ко и увек, специјален, прв и можда последен суперлигашки менаџер шо лапал отказ.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.551
Поени од реакции
17.485
Сега ќе почнат со документарци на Нетфликс како Мегвајр и Шо влијаеле на распадот на лигава. Рекле или да ја укинете лигата или ќе ве напуштиме од утре ниту пари ви сакаме ниту ништо, расипници низаедни капиталистички, па тоа влијаело на Манчестер да се откаже. Слично како за распадот на СССР каде што имаше минимум 2-3 милиони биографии од директни кривци кои го убедиле лично и персонално Горби да ја распушти федерацијата и со тоа придонеле за спасот на Светот.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.376
Поени од реакции
11.442
Шта се ово дешава, празник на фудбалот, ајде уште Перез оставкаааа, занданааааа
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.960
Поени од реакции
23.261
Милан, Интер и Арсенал се толку небитни, што никој таму ни оставки ниту бара, ниту нуди :D
Милан е го водат лихвари. Нема оставки во тој свет :icon_lol:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
9.317
Поени од реакции
12.440
На продолжение со златен гол :)
Може и така, но ако потпишале договори со банки ова е најретардираното нешто што може да го направат.
Автоматски споено мислење:

Шта се ово дешава, празник на фудбалот, ајде уште Перез оставкаааа, занданааааа
Прво Фарса банкрот после може.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.893
Поени од реакции
12.328
Сега кога Баерн ќе го приберат Мурџо ќе бидат како Санчо Панса и Дон Карл Хајнц Кихот.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
12.987
Поени од реакции
19.002
Aко е се така сјајно перфектно воден клубот зошто е во долгови клубот и зошто 8 години не дојде ни блиску до трофеј од такви генији што го издигнаа клубот.
Долгови се нормална работа во функционирање на секој бизнис. Не постои успешен бизнис во светот што не ги кредитира инвестициите (освен ИТ компании).

Јунајтед под Глејзери има освоено 5 ПЛ и 1 ЛШ, и на тренсфер пазар бил конкурентен со сите, има рушено рекорд за најскап трансфер во свет, најскап дефанзивец во свет и уште милион други ствари. Тоа што после Фергусон се направи толкав фудбалски гап е нешто што е неизбежно кога заминува некој што бил скоро 30 години носител на клубот.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
13.156
Поени од реакции
16.912
Ливерпул и Манчестер ќе идат до крај, американците нивни обезбедиле кеш за лигава така да не верувам ни педа да се померат
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
2.191
Поени од реакции
3.561
На крај ќе биде тресла се гора родио се миш, much ado about nothing, Челзи и М.Сити веќе се повлекле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom