Супер лига, да или не?

Дали сте за Супер лига?


  • Вкупно гласачи
    299
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 март 2021
Мислења
296
Поени од реакции
863
Договори се потпишани, не знам како мислат без пенали дека ќе поминат.
Вие Бугарите отсекогаш сте биле по почитување на законите и договорите.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.072
Поени од реакции
40.495
Едвај чекам Јунајтед и Барнли да играат следен пат, да идеме со бастердот на пиво да глеаме :D
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
2.359
Поени од реакции
1.746
Добро утро. Глејзерс го купија клубот, со кредит од банката. И со помош на таа банка го однесоа клубот паблик, му зголемија комерцијална вредност, добија 2 милијарди долари понуда од КСА, и ги одјебаа.

Плус им помогнаа на ортаците од Ливерпул, ги насочија како се води фудбалски клуб, направија плодна почва за ова, и за 16 години нешто што купија за околу 300 милиони, туѓи пари, во кое немаат инвестирано ниту пени, ќе вреди над 7 билиони сметководствено, нивни пари.

Ама не, Глејзер не знаел што е офсајд, Вудворд немал погодено трансфер. :D
Aко е се така сјајно перфектно воден клубот зошто е во долгови клубот и зошто 8 години не дојде ни блиску до трофеј од такви генији што го издигнаа клубот.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
13.114
Поени од реакции
19.317
Едвај чекам Јунајтед и Барнли да играат следен пат, да идеме со бастердот на пиво да глеаме :D
Пиво би го направило тоа гомно од натпревар гледливо. :D
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.722
Поени од реакции
4.264
Пак ке кажам, тоа е моќта на навивачот кои излегоа на протести и јасно им дадоа до знаење што мислат... за разлика од некои фанови кои свршуваа на екстра супер јаката евролига, која ако се реализираше прашање на време беше кога утакмиците ке се играа во Њујорт рецимо, нив тоа не ги интересираше важно секоја недела ке гледале Јунајтед- Реал... не е фудбал кошарка па така лесно да пројдеше ова.

Инаку филе е на апаратима моментално.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.757
Поени од реакции
56.759
Немојте само со овие муабети сеа дека сепак ќе си го добијат бараното и дека го исценирале ова, плс.

Ко што пиша некој, не очекуваа таков негативен став од сите, политички опструкции и внатрешни бунења од играчите и тие беа клучните фактори.

Сигурно е само дека старово дртало наше и овој грдиов од Јуве нема да останат на ова, ќе спремаат пак некои заврзлами.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom