Струмица

Член од
23 март 2011
Мислења
1.032
Поени од реакции
944
Кога ќе се отвори новиот објект на местото на,, Капо? и кој е газда, и како се вработува таму?

Sent from my 4013X using Tapatalk
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Кој уште дозволува во Струмица да има улица со името на злосторникот Мара Минанова, наредбодателот за убиство на деца? Од која националност била оваа злосторничка?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.859
Поени од реакции
34.894
Тај пешачкио шо е одма спроти влезо на судо , да зема некој да ги искуба тие првите 2-3 бора ли шо е посадано тама. Страшна непрегледност има , дрвцата го закријуват погледо а индијанците скокат како ненормални на тај пешачки.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Битно раскопаа го пато кај мене (а гледам и низ други места), средии си цевите там или шо и да правии и заебаа така. Саа ќе чекаме лека полека да се напраа дупка, да се п'не со вода, да си сокршаме коољте, па на некој комшии да му испука филмо и да оде пак да го нап'не со песок и се така едно 5-6 месеца до година време. Запеза.

:tapp::tapp:
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.929
Поени од реакции
6.094
mislam oti e ugostitelski objekt

Sent from my 4013X using Tapatalk
dano trans i bratucedmu sto ima butici vo global za obleka Done se vikase mislam (bese zamesan vo ona aferat so carinicite na granicen premin novo selo za falsifikuvana roba i neplajkanje danok), oni go otkupija mestoto i gradat picerija, kafiterija a vo meguvreme da moze da go koristat i za restoran za svadbi, krstevki i red drugi raboti od ugostitelstvoto.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Моментално кучиинта се хит у градо.
Да , ногоо јако.. еден укривува Анима Мунди, друг Зајеф, трет Државата и немаштијата.. и на секој одма контра аргумент коментари.. кој од кој попаметни по жалостиви,па други по интилигентни се праат... има еден ги укриви "сељаците" шо мигрирале у градо... бог да чува еј... за кучиинта на плоштадо доселениците били криви.. патетика. За мене лично имат удел повеќе фактори, и службите шо не си гледат работта, а и "граѓаните" шо толку се грижат, ного куќи зимат "чуват" кучина мачина ради реда, оти детто сакало да си играа ка моо досадно.. а ни имат услови, ни финансии, ни ги носат на ветеринари ни ги исхрануват как шо треба итн итн, и после завршуват на улиците скитат по контејнери.. и така накрајта завршуват на плоштадо... и после Цацко е крив. НАјинтересно одма на политичка основа се обраќе, ја тии шо се на власт, ја тии шо биле пред них.. дрн дрн милојко. ДА се мочам у партал државата....
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.929
Поени од реакции
6.094
Nekoj da mi predlozs dobra bajacka vo okolinata na strumica pa i posiroko ?
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
45
Поени од реакции
82
Знаа ли некој дека се продават спрејови за цртане графити?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom