Струмица

Дискусија во форумот 'Градови и села' започната од Наташа Радио Милева Мара, 30 април 2005.

 1. Del Boy

  Del Boy

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  6.186
  Допаѓања:
  12.035
 2. filoksenos

  filoksenos

  Член од:
  23 март 2011
  Мислења:
  788
  Допаѓања:
  592
  Nekni bevme na rucek vo Strumica, najdobra hrana i usluga... ,,
  1 Restoran ,,Shalom
  Deset prazni mesta pa
  11.Villa park
   
  На Del Boy, Факе и Goodfella им се допаѓа ова.
 3. nik1

  nik1

  Член од:
  6 април 2014
  Мислења:
  1.851
  Допаѓања:
  2.548
  Za tie pari sto si gi dadel u shalom jas ke jadam po ednac vo tie 10 prazni mesta ;)
   
  На filoksenos му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ****NEMESIS****

  ****NEMESIS****

  Член од:
  24 јули 2008
  Мислења:
  563
  Допаѓања:
  64
  Некое сместување за утре вечер? Да не е многу луксузно... Онака средно, за двајца?
   
 5. nik1

  nik1

  Член од:
  6 април 2014
  Мислења:
  1.851
  Допаѓања:
  2.548
  emi hotel na izlezot prema dobrejci, super mesto ne mnogu skapo.
   
 6. ****NEMESIS****

  ****NEMESIS****

  Член од:
  24 јули 2008
  Мислења:
  563
  Допаѓања:
  64
  Se e bukirano
   
 7. Del Boy

  Del Boy

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  6.186
  Допаѓања:
  12.035
  Пребукиран е цел град си мислиш Валенсија сме. Многу гужва има, пуно е грцишта и бугари особено сега за викендот. Пробај Глигоров , најголем капацитет има мислам од тие хотели шо се во градот, ваљда ќе се најде нешто.
   
 8. Morgan Freeman

  Morgan Freeman Немодератор

  Член од:
  23 април 2010
  Мислења:
  2.332
  Допаѓања:
  3.237
  Miss Stone пред Василево, кај Градашорци - никој не оди таму, сигурно има празна соба.
  А и хотелот не е лош, ама затоа газдата е прав намќор и лош угостител...
   
 9. Толстој

  Толстој екс Бомбастичен

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  11.652
  Допаѓања:
  11.785
  Sirius ili Car Samoil, vtoriot e malku podaleku, neznam za ceni no interesen ambient ima nadvor.
   
 10. Воин без Коњ

  Воин без Коњ краток и јасен

  Член од:
  18 септември 2010
  Мислења:
  846
  Допаѓања:
  1.187
  Каде во Струмица стојат такси коли/комбиња што вршат превоз на патници до околните села? Не сум со кола, со автобус ќе дојдам до Струмица ама после ми треба превоз до Општина Босилово. Има сеуште такви? Знам дека на времето имаше.
   
 11. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.434
  Допаѓања:
  6.042
  Такси од Струмица до Босилово ти е околу 100 денари.
  15-60 се нај евтини.
   
  На Beric Dondarrion и Воин без Коњ им се допаѓа ова.
 12. nik1

  nik1

  Член од:
  6 април 2014
  Мислења:
  1.851
  Допаѓања:
  2.548
  Sproti golemata posta kaj novata crkva sto probuvat da ja izgradat tamu stojat site taksinja strumica-bosilovo-novo selo .

  Ili clenot nad mene kako sto pisa javi se 15-60 15-95 15-88 itn
   
  На Воин без Коњ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. nik1

  nik1

  Член од:
  6 април 2014
  Мислења:
  1.851
  Допаѓања:
  2.548
  На Толстој и Morgan Freeman им се допаѓа ова.
 14. KirilMk

  KirilMk

  Член од:
  10 јуни 2016
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  24
  Мислам оти нема потреба да говораме за политика у таа тема
   
 15. Levin_Lav

  Levin_Lav

  Член од:
  26 октомври 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  1
  20170113_002111.jpg
  --- Споено дупло мислење, 27 октомври 2017 ---
  20170826_144025.jpg
   
  На riki pilot му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: