Струмица

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Извините вака шо ви упаѓам, ама кај има у струмица телефони шо поправаат некои сервиси кои ги имате искусено?
 

Big Bull

ОК
Член од
23 август 2008
Мислења
562
Поени од реакции
393
Извините вака шо ви упаѓам, ама кај има у струмица телефони шо поправаат некои сервиси кои ги имате искусено?
GSM кај Тивериопол, по булеварот од големата пошта накај пекарата Вкус од двете страни има повеќе сервисери. Имаш и на старата чаршија два сервиси мислам.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Кај може да најдам ценовник на Сириус, ама за користење на СПА услугите, не ми треба за спиење. Сајтов многу им е крш некако.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.032
Поени од реакции
945
Кај може да најдам ценовник на Сириус, ама за користење на СПА услугите, не ми треба за спиење. Сајтов многу им е крш некако.
Сауна и фитнес 500 ден.
Масажата незнам колку беше

Sent from my 6036Y using Tapatalk
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Можам јас да ти пратам ценовник со масажи, пиши ако ти треба и тоа.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Каде можам во Струмица да најдам жици за гитара?
Провери тама кај старио кружен одма до тобакото... имаше мисљам тама продавница за инструменти...
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
ima nekade kaj sto se igra texax holdem poker u grado od kazinava ili od okolinata nekade
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.898
Ѓупчиинта на семафоорто се тепат за територија. Како нарко мафиите у Чикаго се. :pos::pos::pos: Да им ебам матер , како патарина се. На секој семафор има по 2 најмалце.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Струмица како град тивко умира.Тоа кичот од СОФ е само доказ плус затоа што се дешава во нашата Струмица.Не знам како дојде до ова но за 5 години градот тотално се смени и тоа на лошо.
Ми шознам, мош тии уд горе мамата и га ебаа на нашата Република и сите избегаа у странство.

Ја на пример од друштво 10 души минимум - 80% се у странство.

Иначе инфраструктурата е дека - дека по средена за разлика од 2005 назад, или 2006/07 тава беше бишкарник посебно на центаро сас Баничаанто и коњските коли.[DOUBLEPOST=1456438725][/DOUBLEPOST]
Прво изумре маалскиот живот.Ти да прошеташ по Младинска и да нема река народ по таа улица, луѓе кои се соберани на маалски собиранки кои траат до раните утрински часови.Колку пати се случувало од маалска собиранка право на работа да се оде.Во моето маало немаше шанси да заспииш од вревата од стари млади ,старите пред првио улаз, младите на вторио улаз.Смеи шали до додека не се раздене.Сега цело лето една ебана маалска собиранка е немало.
Не се секири затава, тава тее генерациска "дупка" т.е. додека да пораснат децата или додека нии не напрааме па да пораснат нашите.

Така беше у мојта маала пред 5 - 6 години. Празно.
Саа пораснаа и има огромна галама.[DOUBLEPOST=1456438827][/DOUBLEPOST]
Струмичани бее народ од солидарност,секој на секој гледаше да помогне а саа секој гледа на секој да заебе.Само змијарите се повиран народ од нас у моменто.
Да, приметил сум оти станаа ного мками ама ак размислам по втор пат мислам оти цело време си се.[DOUBLEPOST=1456438986][/DOUBLEPOST]
Ноќен живот.Ако Струмица е имала помонотон ноќен живот од овој во последните 3 години името си го менувам.Толку е досадно шо просто не ти се излева низ парко,се ист па ист народ, и се у исте кафичи си излеват, кој сакаш ќе го нааш без промашај.
Не ме заебави дека - дека е подобрен и по слободарски од да кажеме пред 5 - 6 години.
Барем има различни кафичи и свирки се праат секој викенд - нешто незамисливо пред тава. И да, само Селект, Мафката, Гламур и тава под културнио дом (се турбофолк) другите шо слушааме друга музика седааме дома или у Куба играаме ФИФА.[DOUBLEPOST=1456439119][/DOUBLEPOST]
Карневало мамето му ебаа.Го преместија од Вторник како што беше традиционално во Сабота за да има повеќе народ.И на крајта место да има повеќе народ, подобра забава, всушност се доби контраефект.Секоја година се помалце народ, послаби журки, а цениет изгор.Струмичанецо од се гледе профит да напраа.
Карневало и на мене не ме аресе у тие 5 - 6 години.
Еднч (оште ка беше у вторник) времето не го биваше, па преместии го у сабота (шо мислам е подобро) ама ја народо нема еврони и не иде а и се е поскапо ако не се лажам, незнам лани дали беех.[DOUBLEPOST=1456439415][/DOUBLEPOST]
Спорт.Тука бар остана да се пуца фудбал у Парк и у Земјоделското.Баскетџиите пуцат у Гимназијата , а кој не завара у Гимназијата оде у Масев.Е сега за спорт за маленки деца не знам колку тренират.На времето бее Горани Баскет, Милениум, Беласица, Тиверија, Турново, ПК Струмица, ОК Струмица, ОК Македонија, ШХ Беласица, каратето, само ракомет се немаше.Многу деца менаа по 2-3 спорта додека се пронајдат у тај спорт шо го сакат.Сега не сум видел маленко дете да прошета со мајца од спортски колектив, добро тук тама Академиата и Беласица.Дали е од безпарицата на клубовите или од тава шо нема деца шо тренират спорт,стварно не знам.
Клубовите немат пари оти и народо нема пари за да оде да гледа некоо утакмица арно ама за народо да оде да гледе некоо утакмица (как навремето Беласица п'н стадион; Пандев, Попов, Манго, Балдовалиев, Стојанов - прва лига, 2ро место А - У) треба да има спортска култура т.е. спортисти.

Ама спортисти слабо изгледа.

Ак прааме маабет за фудбало у Струмица тава се политики ама мислам оти академијата ги зима од млади нозе и ги пушта настрана мош па и затава нема Беласица или Тиверија некој тим...[DOUBLEPOST=1456439641][/DOUBLEPOST]
А ѓупците почнаа да владеет со градо на големо.Пред 5 години не смееа да помислат Чурлински мост да го минат, саа главни се у парко.Врии од них, у Кинг им е собирното место.Ај шо неможаше од них да се разминаш кај длгата зграда и кај Тинекс, саа и на парко му дојде редо.А башка шо слушам кај каубојското од чиста мира напагале наши деца шо праат градска, и им удирале боксове од само ним познати причини.Ја така еден ден на мене да налетат, семката мајчина да им ја ебам.
Немам ништо против ѓупците да се шетат ама ако се закачуват не е убаво.
Јас живеем после каубојското - никојпат ме немат нападнано а се сум сам.
Мада не верувам оти ќе се заебат :))))[DOUBLEPOST=1456439649][/DOUBLEPOST]
А ѓупците почнаа да владеет со градо на големо.Пред 5 години не смееа да помислат Чурлински мост да го минат, саа главни се у парко.Врии од них, у Кинг им е собирното место.Ај шо неможаше од них да се разминаш кај длгата зграда и кај Тинекс, саа и на парко му дојде редо.А башка шо слушам кај каубојското од чиста мира напагале наши деца шо праат градска, и им удирале боксове од само ним познати причини.Ја така еден ден на мене да налетат, семката мајчина да им ја ебам.
Немам ништо против ѓупците да се шетат ама ако се закачуват не е убаво.
Јас живеем после каубојското - никојпат ме немат нападнано а се сум сам.
Мада не верувам оти ќе се заебат :))))

П.С. навремето ги џингирааме как за добар ден. Глупо е.[DOUBLEPOST=1456439819][/DOUBLEPOST]
И не ми се веруваше дека у мојот живот ќе го кажам тоа али почнав да се гушам у Струмица.Така една година да одам на горе, ем парички, ем мош Струмица нема да ми изгледе дека е мртва како град.
И на мене не ми се веруваше ама ај.
Абе убав град е ако имаш парички и така фамилијарно да живееш - за малди мислам оти ќе затапавееш.

Извини шо ти цитирам пост од лани ама интересен ми се виде.
 
Последно уредено:
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Не се секири затава, тава тее генерациска "дупка" т.е. додека да пораснат децата или додека нии не напрааме па да пораснат нашите.

Така беше у мојта маала пред 5 - 6 години. Празно.
Саа пораснаа и има огромна галама.
Јас как падобранец у маабето извинејте, ама ного грешка го толкуваш проблемо на недостаток на младина по улиците низ градо , ного важен фактор тука е шо сега младите се занимават со други работи у слободно време, него ли у нашо време, сите седат дома скриини киснат на ФБ , играат онлајн игрички , и сва и свашта не само игри и фејсбук.. ние сме го немале тава ама сме имале ного поздраво детство.. едноставно е, а друг втор ногу важен фактор ти е масовното исселуване од градо, стотици фамилии со се деца избегаа у Германија, секој ден има фамилија шо или тргнува или се спрема скоро да тргне у потрага по подостоинствен живот у странство... Не е проблемо шо треба да чекаш децата да пораснале у твојта маала, нее само твојта маала со тај недостаток, цел град е со истио проблем, тоест цела држава..... најлошо е шо тенденцијата само расне и расне , а решение за проблемо на краткорочен план нема... шо би кажале , ојде којно у реката.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
друг втор ногу важен фактор ти е масовното исселуване од градо, стотици фамилии со се деца избегаа у Германија, секој ден има фамилија шо или тргнува или се спрема скоро да тргне у потрага по подостоинствен живот у странство
Шо да ти кажам, живо пиле нема низ градо.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Јас как падобранец у маабето извинејте, ама ного грешка го толкуваш проблемо на недостаток на младина по улиците низ градо , ного важен фактор тука е шо сега младите се занимават со други работи у слободно време, него ли у нашо време, сите седат дома скриини киснат на ФБ , играат онлајн игрички , и сва и свашта не само игри и фејсбук.. ние сме го немале тава ама сме имале ного поздраво детство.. едноставно е, а друг втор ногу важен фактор ти е масовното исселуване од градо, стотици фамилии со се деца избегаа у Германија, секој ден има фамилија шо или тргнува или се спрема скоро да тргне у потрага по подостоинствен живот у странство... Не е проблемо шо треба да чекаш децата да пораснале у твојта маала, нее само твојта маала со тај недостаток, цел град е со истио проблем, тоест цела држава..... најлошо е шо тенденцијата само расне и расне , а решение за проблемо на краткорочен план нема... шо би кажале , ојде којно у реката.
Tolkuvaanto mee taman ama I na tebe ti e taman tava so iseluvaanto mada sho ne go spomnaame oti mislaah na tie sho ostanaa u grado.

Da, nie u drugo vreme zivejaame nemaame kompjuteri I internet po doma saa imat ama gledam I zdosaduva I izlevat vonka...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom