Сток агенции и зачленување

Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Ми мириса на спам тоа
кое?[DOUBLEPOST=1403763452][/DOUBLEPOST]
Уште 0.28 денес на Istock :)
Ако се направат барем 3 дневно тогаш е среќичка за почеток...
Може некој да ми објасни по кој принцип работат овие страни? Како иде исплата? Што фотографии може да се стават?
Друго важно што заборавив да пишам
гледаш на некој сајтови број на продажби под сликите, на фотолиа го исклучија тоа
има некој јаки слики без продажби или малку
и некој просечни што се продаваат
До зборовите е
добро простудирајте кои зборови се трошат, пребаруваш пример backdrop кликаш по симнувања и ако првите 10 слики имаат илјадници симнувања зборот се продава. На фотолиа првите 6 до 9 збора се најважни. Се продаваат backdrop, isolated on white, drop, box, diet, и многу има само сега не ми паѓаат на памет... видите спрема темите на вашите слики пребарајте зборови
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
кое?[DOUBLEPOST=1403763452][/DOUBLEPOST]
Ако се направат барем 3 дневно тогаш е среќичка за почеток...

Друго важно што заборавив да пишам
гледаш на некој сајтови број на продажби под сликите, на фотолиа го исклучија тоа
има некој јаки слики без продажби или малку
и некој просечни што се продаваат
До зборовите е
добро простудирајте кои зборови се трошат, пребаруваш пример backdrop кликаш по симнувања и ако првите 10 слики имаат илјадници симнувања зборот се продава. На фотолиа првите 6 до 9 збора се најважни. Се продаваат backdrop, isolated on white, drop, box, diet, и многу има само сега не ми паѓаат на памет... видите спрема темите на вашите слики пребарајте зборови
Малце сличиња имам, али сепак добро е чуството кога знајш дека некој ги купва сличињата, ма да уште не знам оти неможам да проверам која слика мие продадена o_O
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Малце сличиња имам, али сепак добро е чуството кога знајш дека некој ги купва сличињата, ма да уште не знам оти неможам да проверам која слика мие продадена o_O
На istock немам портф. Ама мора да има начин. Барем кога ќе кликнеш на сликата под сликата во details треба да има бр на продажби и прегледи
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
На istock немам портф. Ама мора да има начин. Барем кога ќе кликнеш на сликата под сликата во details треба да има бр на продажби и прегледи
Погледите седат, downloads си е на 0 не знам што е работата
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
161
Поени од реакции
69
Уште функционира ли продажба на сток фотографии на овие сајтови,вади ли се некоја паричка.Имам доста слики и време можем да се посветим на овој ?
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Малце сличиња имам, али сепак добро е чуството кога знајш дека некој ги купва сличињата, ма да уште не знам оти неможам да проверам која слика мие продадена o_O
малце сличиња?
Пратив пратка од 30 на fotolia, dreamstime, и за прв пат на istock
на првиве два 100% ми ги примија сите
на istock ми примиле 4 :( и уште десетина чекаат да бидат одбиени изгледа

ова е одбиена боенка

https://eu.fotolia.com/id/81683321

оваа е примена

https://eu.fotolia.com/id/82413858

ми нема логика некако....

дали да продолжам да качувам таму вектори?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
малце сличиња?
Пратив пратка од 30 на fotolia, dreamstime, и за прв пат на istock
на првиве два 100% ми ги примија сите
на istock ми примиле 4 :( и уште десетина чекаат да бидат одбиени изгледа

ова е одбиена боенка

https://eu.fotolia.com/id/81683321

оваа е примена

https://eu.fotolia.com/id/82413858

ми нема логика некако....

дали да продолжам да качувам таму вектори?
Некогаш заебава фотолиа, прати им ја втор пат ќе ја прифатат, само прочитај во маилот зотшо ја одбиле. Чудна работа ова агенцииве. На фотолиа прифаќаат многу често и да не е мн оштра сликата, на Shutterstock се најригорозни со Getty тие ги прегледуваат на 100% и малечка мана толку одбиваат. Istock па се ми прифаќаат....

На Shutterstock ми одбиле одлични слики пратка од 50...
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Некогаш заебава фотолиа, прати им ја втор пат ќе ја прифатат, само прочитај во маилот зотшо ја одбиле. Чудна работа ова агенцииве. На фотолиа прифаќаат многу често и да не е мн оштра сликата, на Shutterstock се најригорозни со Getty тие ги прегледуваат на 100% и малечка мана толку одбиваат. Istock па се ми прифаќаат....

На Shutterstock ми одбиле одлични слики пратка од 50...
Мора дслр да имаш?[DOUBLEPOST=1430758160][/DOUBLEPOST]
Некогаш заебава фотолиа, прати им ја втор пат ќе ја прифатат, само прочитај во маилот зотшо ја одбиле. Чудна работа ова агенцииве. На фотолиа прифаќаат многу често и да не е мн оштра сликата, на Shutterstock се најригорозни со Getty тие ги прегледуваат на 100% и малечка мана толку одбиваат. Istock па се ми прифаќаат....

На Shutterstock ми одбиле одлични слики пратка од 50...
Мора дслр да имаш?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
Мора дслр да имаш?[DOUBLEPOST=1430758160][/DOUBLEPOST]
Мора дслр да имаш?
има листа на прифатливи апаратчиња не мора DSLR, зависи од агенцијата
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Ги забележа некој новитетите на фотолиа- adobe stock?
Купувачите имаат можност да си едитираат во фотошоп, сигурно и др програми директно на сајтот
Од фотолиа автоматски се ставени сликите на аѕ

Што мислите може оваа апликација да ги сруши или преполови другите агенции?

Друго кажаа повисок % и она што се броеја 4 симнувања како едно за ранк дека не важи секое симнување и од досегашните ќе се брои цело - така разбрав од вебинарот мада кај мене не е сменето нивото
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
210
Поени од реакции
146
Се регистрирав на istock и ми ја прифатја регистрацијата сега за да ја комплетирам треба да одберам метод за плаќање има две опции paypal i payoneer преку Paypal колку што знам неможе кај нас да се добиваат пари или грешам и дали може преку другото?
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Јас имам paypal од личност во странство, ги зема на paypal ми праќа на skrill

А skrill нема таму? Јас мора да ставам некој 30 вектори ги подзабаталив...
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
210
Поени од реакции
146
Јас имам paypal од личност во странство, ги зема на paypal ми праќа на skrill

А skrill нема таму? Јас мора да ставам некој 30 вектори ги подзабаталив...
Нема skrill само овие две се paypal и payoneer
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Се регистрирав вчера на Deposit Photos, пратив 5 слики и еве денес веднаш ми ги одобрија. Ме интересира што е со ова Tax Status, што, како треба да пополнам, или да го игнорирам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom