Сток агенции и зачленување

mmm121

Pentaxian
Член од
27 јуни 2006
Мислења
545
Поени од реакции
21
Го пратам твоето портфолио :) Гејшата добро се продава
 
Член од
21 септември 2007
Мислења
12
Поени од реакции
0
E lugje, jas rabotam photoshop i cesto baram sliki po ovie strani, samo imam 16 godini i nemam nekoj prihod za da trosam pari na sliki, iako ima mnogu dobri sliki po ovie websites sto gi spomnavte.

Cesto uspevam da dobijam i besplatni sliki, so toa sto ke pratam meil na tie sto gi stavile slikite i cesto gi dobivam po meil :D No ne sekogas... Pa moze vaka edno prasanje? :D

Ako mi treba nekoi od vasite sliki ke moze da ve zamolam da ja koristam?? :D??

Fala mnogu odnapred :D
 
Член од
22 јуни 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Done a zosto ne gi najdes na rapid share se ima od toa ne da plakas ne sme nie New York :))
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
А ова со исплаќањево сигурно е? Ги добиваш парите 100% на сметката?
 
Член од
7 март 2007
Мислења
197
Поени од реакции
12
Проблем при купување кредити од ФОТОЛИЈА

Сакам да купам слика од Fotolia но ми јавува проблем при купувањето на кредитите.
Ми се појавува ова.


го пишам кредитниот број пробав и со празни места и без, ја пишувам датата, кај Holder name го пишувам името со буквите како што ми е напишано на картичката, Cardf ver codе - ги пишувам последните 3 цифри од позади на картицата.

Па ми се појавува ова

" Your payment was not accepted by our credit card billing partner, your account will not be charge. If you continue to receive this message please contact us at 718-577-1321 for help."

Како би можел да го решам проблемов? Дали има некој купувано од Фотолија, па би можел да ми помогне?
фала.
 
Член од
7 март 2007
Мислења
197
Поени од реакции
12
Karticata mi e MASTER CARD od Ohridska Banka. Ja imam ednas iskoristeno, se pretplativ na Deviantart i funkcionirase.

Kaj fotolia, probav i so mojata i so taa od majka mi, mi go pravi istiot problem.

зарем Никој нема купувано слики од Фотолија?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Како ве известуваат на Фотолиа дека сликата е одобрена? Јас си направив вчера акаунт и ставив една слика (многу ме интересира дали ќе ми ја одобрат)...Пополнував многу полиња ...
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Како ве известуваат на Фотолиа дека сликата е одобрена? Јас си направив вчера акаунт и ставив една слика (многу ме интересира дали ќе ми ја одобрат)...Пополнував многу полиња ...
По е маил, би требало да е брзо ( барем за видеата ) јас чекам мексимум ден-два, него... дај да ти го видиме портфолио-то на фотолиа ;)
--- надополнето: Nov 10, 2011 6:41 PM ---
Karticata mi e MASTER CARD od Ohridska Banka. Ja imam ednas iskoristeno, se pretplativ na Deviantart i funkcionirase.

Kaj fotolia, probav i so mojata i so taa od majka mi, mi go pravi istiot problem.

зарем Никој нема купувано слики од Фотолија?
малку каснам, но на фотолиа имам акаунд и пари, па така да ако сакаш може да ти купам фотка па после ти ќе ми платиш на мене
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
По е маил, би требало да е брзо ( барем за видеата ) јас чекам мексимум ден-два, него... дај да ти го видиме портфолио-то на фотолиа ;)
--- надополнето: Nov 10, 2011 6:41 PM ---

малку каснам, но на фотолиа имам акаунд и пари, па така да ако сакаш може да ти купам фотка па после ти ќе ми платиш на мене
Нако, на Фотолиа само една фотка ставив и толку...Не го отворам сајтот дури не си ја набавам потребната опрема за сток...Иначе на fotocommunity имам профил..Побарај ме по име и презиме таму... ;)
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
Мистичен и остали малку асистенција околу нашиве картички. Се регистрирав на Moneybookers. Е сеа викаат дека ке ми земат дебит од картица во EUR валута. Дали автоматски ке се направи конверзија од денари во евра или јас на девизната треба да убацам евридиќи.И SWIFT кодот, како е процедура, дали да се јавам во банка да ми го кажат или што треба да направам :)
п.с. Дајте уште некое вакво сајтче кај што не го тупат премногу со одобрување
Фала и кај вас :)
 

Ace Ventura

The samurai...
Член од
3 декември 2007
Мислења
383
Поени од реакции
59
и ако може некој барем нешто повеќе да објасни за Moneybookers затоа што многу ме интересира како оди плаќањето и слично..би му бил многу благодарен на тој што ќе го стори тоа :)
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Пред два дена пратив 3 видеа ( во слаба резолуција ) и сите ми ги одобриле сега бараат во фул резолуција да абдејтувам но ова интернот сварно споро е абдејтот, цела историја додека отидат.
Него барав по нет други агенции за продажба на видео но освен исток не најдов друга.
До кај си со работата? и како со качувањето на фајловите?
Јас пробав со илустрации, гледам што се продава и тоа цртав, па сега кога се вклучив на i-stock со регистрацијата, ме уништија имале премногу сетови икони и цветни дезени, а јас баш тоа го спремав - зошто се продава
имам еден сет од 60 метео икони и сепак сум решена да го ставам, ама за да го качам на сајтот изгледа е потешко од да го нацртам? Три дена ме мачи се пробав...
--- надополнето: 24 април 2013 во 13:07 ---
и ако може некој барем нешто повеќе да објасни за Moneybookers затоа што многу ме интересира како оди плаќањето и слично..би му бил многу благодарен на тој што ќе го стори тоа :)
Мислам дека само е-маил адреса им даваш кај што треба да ти уплатат - откако ќе си отвориш сметка на Moneybookers, а може да ја отвориш и отпосле на истата адреса што си ја дал ама за секој случај прво отвори.
После преку акаунтот на Moneybookers ќе видиш што треба за да ги префрлиш парите од таму на трансакциска. Ќе прашаш и в банка. Битно заработи ги што функционира за сите ќе функционира и за тебе
Мислам дека им оставаш домашна адреса ти праќаат писмо со код по пошта за верификација, не е морално ама го зголемува лимитот колку можеш да подигнеш месечно од 1000 мислам на 2500 долари
не сум најсигурна
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
А чекај, која е смислата една слика да се продава повеќе пати? Ај за нас како продавачи, ок, ќе добиваш повеќе пари од една иста слика, ама како не им е шубе на овие што купуваат, кога сликава што ја купуваат, претходно ја купиле веќе 20 луѓе?
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
некоја слика ја купуваат и по повеќе од 600 пати, што се 600 места во маркетингов распоредени низ цел свет. Една женска со слушалка и со насмевка, незнам на колку контакт страници ја имам видено. И едно семејство мајка татко и децата на грб, и тие незнам на колку места ги имам видено. Ама такво нешто ќе забележиме јас и ти, другите што не знаат кај е купена сликата тешко.
А и за клиентите разликата е огромна, ја купуваат за 1 до 25 долари, а ако треба да ја платат слика од фотограф овде во мк за реклама една солидна слика е 50 евра сигурно.Во странство мож мислит. Исто и за вектори, само што овде ќе најдат некое дете да им чкртне нешто не мора квалитет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom