Стипендии

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Во министерство кога бев ми кажаа дека ќе ни ги пуштат договорите по пошта и дека заедно со нив ќе има приговор за у случај да сакаме да се жалиме. Сега со приговорот што да правам?? Овие ќе си ги испринтам, океј тоа, а приговор сама да си напишам и да им го пратам ?? Да не знае некој како треба ?
Чекај чекај малку.. ти стигнале договори преку пошта?Кога?Како на некои им стигнале на некое не..
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
дали на некој му имаат пуштено пари од старите корисници на кредити (не од оние кои почнаа да земаат од лани), колку што знам стигнаа до 7 рата и понатаму нема ништо ???
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
1
Чекај чекај малку.. ти стигнале договори преку пошта?Кога?Како на некои им стигнале на некое не..

Нее, не ме разбра. Во МОН ми рекоа дека ќе ги пратат по пошта договорите заедно со приговор. Сега очигледно е дека нема да ги пратат по пошта, туку ќе треба да си ги симнеме од сајтот, да ги пополниме ние самите и да ги однесеме таму!

Прашањето ми беше со приговорот што да правам!?
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Нее, не ме разбра. Во МОН ми рекоа дека ќе ги пратат по пошта договорите заедно со приговор. Сега очигледно е дека нема да ги пратат по пошта, туку ќе треба да си ги симнеме од сајтот, да ги пополниме ние самите и да ги однесеме таму!

Прашањето ми беше со приговорот што да правам!?
Ја мислам дека тие договори не се исти со нашиве, пошто ние сме одбиени а овие се за оние кои влегле во листата на корисници.. Или погрешно сум мислела цело време?А за приговоров не знам дали сами да го пишуваме или како да праиме..:/
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
29
Поени од реакции
1
ме интересира дали може да си ги пратиме документите по пошта.
или пак треба .лично да ги однесеме.во МОН!
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
дали на некој му имаат пуштено пари од старите корисници на кредити (не од оние кои почнаа да земаат од лани), колку што знам стигнаа до 7 рата и понатаму нема ништо ???
нема ништо,чекаме како обично,да видиме оваа недела дали ќе пуштат?!
 
Член од
3 април 2010
Мислења
260
Поени од реакции
41
Дечки на 11. 02, значи у петокот има испратено писма до сите добитници на стипендии јас го добив писмото уште у саботата поради тоа шо мајка ми работи во поштата, а инаку и кај вас ќе стигнат(ако веќе не ви се стигнати) покасно зависи од поштаро кога ги носи писмата...можете слободно да си проверите у поштата писмото ви е стигнато ако поштаро веќе не го земе и ви го донесе...иначе писмото содрже само едно соопштение у кое пишува дека до 20.02 по пошта во МОН треба да се пратат три договори и изјава симнати од страната + копија од трансакциска сметка тоа е... писмото не содрже никакви приговори.
Поздрави
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.353
Поени од реакции
6.351
http://stipendii.mon.gov.mk/PotrebniDokumenti.aspx
еве ги потребните документи симнете, пополнете.
Е сеа едно прашање, дома ми викаат поарно да ги однесам у министерство директно, оти да не ја ебат утката поштарите, може ли така да се направи?
Да ги однесам договорите во МОН? и кај треба, доле на шалтерот, или горе кај што се качувавме?
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
а има ли некој барем информација кога треба да дојдат стипендиите за оние кои ја продолжија оваа година???
 
Член од
3 април 2010
Мислења
260
Поени од реакции
41
http://stipendii.mon.gov.mk/PotrebniDokumenti.aspx
еве ги потребните документи симнете, пополнете.
Е сеа едно прашање, дома ми викаат поарно да ги однесам у министерство директно, оти да не ја ебат утката поштарите, може ли така да се направи?
Да ги однесам договорите во МОН? и кај треба, доле на шалтерот, или горе кај што се качувавме?
Па за утка има големи шанси...ама прати си го писмото препоручено малку е поскапо ама сигурно стига...
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
а има ли некој барем информација кога треба да дојдат стипендиите за оние кои ја продолжија оваа година???
Друже дали знеаш за промена на трансакциона сметка,дали е можно? Оваа сметка што ми е пријавена има проблеми,дали можам да доставам нова тр.сметка до министерство? Или некој друг ако знае? Поздрав:smir:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
http://stipendii.mon.gov.mk/PotrebniDokumenti.aspx
еве ги потребните документи симнете, пополнете.
Е сеа едно прашање, дома ми викаат поарно да ги однесам у министерство директно, оти да не ја ебат утката поштарите, може ли така да се направи?
Да ги однесам договорите во МОН? и кај треба, доле на шалтерот, или горе кај што се качувавме?
Јас денес бев да ги однесам документите и ако планираш да идеш ќе се качиш на 11 спрат и во соба број 1102 мислам дека беше.
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Дечки слушнав нешто муабети дека почнале да исплаќаат пари на корисниците кои продолжија стипендија од лани. Има некој да потврди????
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
12
Поени од реакции
0
Дечки слушнав нешто муабети дека почнале да исплаќаат пари на корисниците кои продолжија стипендија од лани. Има некој да потврди????
Јас вчера вечерта проверив немаше ништо.. :nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom