Стипендии

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Секоја година даваат помалку стипендии од предвиденото. Крадци.

Јас неделава ќе пријавувам за постдипломски, ах ич не сум оптимист. Али ако човек не проба, нема да знае. Ако сум меѓу 30те среќници ќе частам :icon_lol:
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Ќе биде, ќе биде. Јас уште пари чекам па да частам :pos2: Ме интересира само едно: што ви бараат како потврда дека знаете да работите на компјутер? Мислам имаше и такво барање
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Дека си бил на курс за компјутери.
Плус дипломи од познавање на странски јазици.

Свашта.
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Уште и потврда за умеење да свариш добро кафе да барат па ќе личи конкурсот на оглас за барање на секретар/ка. Глупости на кило
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Дека си бил на курс за компјутери.
Плус дипломи од познавање на странски јазици.

Свашта.
Хахахахах! Кретенизам на највисоко можно ниво :nesvest:
Немам диплома дека знаам да работам на компјутери бидејќи никогаш не сум одел на курс за компјутери. Зошто? Затоа што бев најдобар компјутерџија во средно и сум еден од најдобрите на факултет.
Немам диплома за англиски јазик бидејќи никогаш не сум одел на курс за англиски. Зошто? Затоа што не сум добил помала оцена од 5ка во основно и средно, а 9ка на факултет.
Значи пред мене ќе земи стипендија некој дудук за англиски и лаик за компјутери. Нормално, зато шо си платил курс и си зел диплома :pos2:
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Хахахахах! Кретенизам на највисоко можно ниво :nesvest:
Немам диплома дека знаам да работам на компјутери бидејќи никогаш не сум одел на курс за компјутери. Зошто? Затоа што бев најдобар компјутерџија во средно и сум еден од најдобрите на факултет.
Немам диплома за англиски јазик бидејќи никогаш не сум одел на курс за англиски. Зошто? Затоа што не сум добил помала оцена од 5ка во основно и средно, а 9ка на факултет.
Значи пред мене ќе земи стипендија некој дудук за англиски и лаик за компјутери. Нормално, зато шо си платил курс и си зел диплома :pos2:
Извадок од конкурсот за доделување стипендии за постдипломци

Сосем си во право. Но даваат премалку стипендии и затоа мораат да направат некои '' критеиуми ''.
Понова информација која ја дознав е дека не мора да се оди на курс, се оди во било кој центар за странски јазици и компјутери, се плака 1500 ден мислам за јазик и уште толку за компјутери и со тоа се добиваат вакви дипломи. А што во нив точно пишува, тоа незнам. Би требало да признаваат дипломи од секакви курсеви поврзани со некој јазик или компјутери. Ако знае некој повеќе нека не информира.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Alo... ima li novosti od skapanicite koj treba da dadat pari...uste malku otide ucebnata godina oni si igrat "mizi mitre tulumbi vrnat"..eee ke dojdat pak izbori ke go prasam mitreta so ke glasam hostapleri edni site ste isti krvopijci samobendisani........(sorry ama preku site limiti e ova):salut:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
37
Поени од реакции
2
Луѓе, ви стасаа ли парите од стипендиите за оние што земаат прв пат? Мене не!:nenene::nerv:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.469
Поени од реакции
68.810
Денес ми стигнаа првите три рати околу 10 000 денари :baklja:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419
Нешто ми мириса оти нема да дадат кредити оваа година... :jaj:
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
Стигнато и кај мене...околу 10 900... и јас да се офајдам од државата малку :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom