Стан или куќа?

Статус
Затворена за нови мислења.

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Rymz мама ми рече да се дружам со тебе :):):) ДОбар план имаш :):) Soz за офф топиков.Дефинитивно би гласал за куќа.Мислам дека куќата нуди поголем комодитет одколку станот,но исто така куќата нуди и поголеми трошоци нели :):) Се си има своја позитивна и негативна страна :)
 

M@We4kA

Loading . . .
Член од
26 јуни 2007
Мислења
559
Поени од реакции
5
Живеам во стн и дефинитивно би одбрала куќа. Да има двор.. :)
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
mala kuca ,so malo dvorce
da bide se cakano,vo dofat da mi e se!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Ziveev vo stan, sega ziveam vo ogromna kuka....sekogas sakav da ziveam vo kuka, ama sega si go sakam stanot :(...taka da i ja neznam so sakam :pos:... sepak najmnogu sakam da si bidam vo kukata pokraj reka...definitly :smir:
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
vo tekot na edna godina ziveam 10 meseci vo stan i 2 meseci vo kuka i zakluciv deka vo kuka e mnogu podobro, da stanes na sabajle i da si pies edno kafe vo dvor, pod senka, raj, pa i navecer da se soberes nekoe pomalo drustvo na kafe-muabet
 
Г

Гоццццце

Гостин
Куќа, двор, гласна музика :vozbud: , друштво......
Куќа!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.040
Поени од реакции
1.164
Куќа.. со голем двор.. Во стан си повеќе ограничен.. мислам дека во куќа имаш повеќе слобода. Јас седам во куќа и убаво ми е.. и не би сакал да зивеам во стан.
 
J

JohnnyMass

Гостин
Сега вака убаво ми е во станот, не сакам да се селам во куќата.Тука сум поблиску до центарот и поубаво ми е.А кога сакам да се одморам си одам во куќата, ич не ми е далеку, само 300м воздушна линија
Во иднина не мислам да менувам - стан си е стан и тоа стан во центарот на некоја европска метропола.Ќе видам кое место ќе го одберам за базна станица, уште ми е рано.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
живеам во куќа и не би ја мењал за ништо....дворче,скаричка,друштвенце се на куп тука,у стан таа слобода неможеш да ја имаш па и згора на тоа некоја будала под мене или над мене у станот да ми тропа дека сум бил бучен е,нееееееее....!!!!:vozbud:
 
Член од
13 јули 2007
Мислења
45
Поени од реакции
1
во зима сакам во стан,а во лето куќа
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Имам и куќа и стан. Сум живеел на двете места. Преферирам да живеам во куќа. Некој ќе рече друго е зграда, повеќе станови, фамилии, дружење....НЕ. Тоа можиш да го имаш и ако живееш во куќа. За социјализирање се можи секако. Ќуката за ништо не би ја менувал, сам свој газда. Кога сакаш пиеш, кога сакаш спиеш, играш дома, музика, дружење, двор, одмор и релаксација кога сакаш. Во станот како и 70% од вас кои живеете во стан, тоа не е случај. Таму се соочувате со 300 проблеми. Комшиите се премногу бучни, имаат немирни деца, неможеш да спиеш на раат, музика, викање, па некој проблем се дупнала цевката па поплава, па еден куп проблеми. Ставно неможем да ги сватам овие што велат стан, па кога би живееле еден месец во куќа ќе ја осетите разликата. Јас кога би избирал меѓу стан и куќа, само КУЌА И НИШТО ДРУГО. :)


Поздрав.
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Дефинитивно куќа бидејќи имаш слобода сам си одговараш за своите последици
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Дефинититвно куќа како за мене.
Ама за флегматици стан, посшто во куќа поголема работа има.
:toe:
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Куќа куќа каков стан
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom