Стан или куќа?

Статус
Затворена за нови мислења.

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Живеам во стан и е добро а преку лето сум во мојата куќа и то =))) во двата случаеви е добро
 

Jay

Член од
6 април 2007
Мислења
89
Поени од реакции
1
Живеам у куќа и се ми е убаво освен шо низ цел двор баба ми турила цвекиња :zid: па повеке ми личи на градина него двор :kesa:
 

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
Kuka definitivno. Abe prostor be brat, puknes nekoja od 250kvadrati da te vidi gospod, a ne nekoe stance od 50m2 da se tutkam.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
definitivno vo KUKJA :)
spored mene podobro e vo kukja...si imas dvor4e da si sedis vo nego a posebno letno vreme pa i proletta i esenta :) nikoj ne moze da ti zabrani da slusas glasna muzika :) sto znam...imas povekje sloboda...a ne samo za slobodata, onaka...kukja si e kukja :)
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Vo kuka, se znae.............Stan ne ti dava takva sloboda:salut:
 

ГоКи™

ИнСпИрИрАнА БуДаЛа
Член од
19 април 2007
Мислења
57
Поени од реакции
0
Definitvno kuka ama nekoja ogromna
 
А

Адриано

Гостин
Ziveam u kukja so golem dvor....prednosti - kuceto moze da se seta odvrzano i sosedite od pod mene ne maavaat so metla po tavanot za da ja namalam muzikata:D
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Куќа. Некако цел живот сум го поминал во двор и на лето под сенка така да да ме затворат во стан... тешко би се привикнал.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.358
Куќа. Мада стан има свои предности (помалку грижење и чистење) ама дефинитивно куќа со голем двор.
 

KaZaN89

шуруп мајстор
Член од
2 јуни 2006
Мислења
193
Поени од реакции
25
Сум живеел и во стан и во куќа...Ама, Куќа дефинитивно, дворче, сенка, некоја цреша за јадење...ТОП!!!:vozbud:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Кука сакам . . живеам у стан ама сакам една голема кука .. поубаво е :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom