Срцето или разумот?

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Би се согласил со jamey jasta ама што да се прави, некогаш срцето е посилно од се.
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
Срцето или разумот ...
Тоа се многу различни значи лубовта и мислата се многу различни ...
Пр:
Сакате некого но не сте со него , ви се укажува шанса за поубав/а вие го правите тоа без разлика што мисли срцето ....
Во никој случај не се согласувам со ова и за мене лично повеќе се тргам настрана од другите ...
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
...абе сеа..хмм комбинацијата на двете е нешо најбоље...ама како кај сите така и кај мене..срцето увек победуа:kesa:
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Зависи што од двете би не' направило посреќни....Ако сакам некого, но е многу очигледно дека времето поминато со него ќе ми биде пекол, а тој тоа не сака да го смени...тогаш сакала или не ќе морам да го слушам разумот, односно да си дадам шанса да најдам некој друг.
Но, обратна ситуација....сакам некого со кого ми е супер, но има некоја причина (различна религија, раса, статус и сл.) за која треба да размислувам...сепак веројатно тука би го послушала срцето...
Така некако отприлика
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Многу грешки направив користејќи го само разумот, да го следев срцето кој знае каде ќе бев сега.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Срцето.Секогаш срцето и емоциите ми се на прво место.Разумот мој е ситничар по природа и се замара со секој збор и со се и сешто,така што го бирам срцето.Јебига ризикувам да бидам повредена,ама не ја гледам љубовта како нешто со кое се пресметува.Одамна престанав да барам логика во љубов,а разумот = логика,така што кога се работи за чувства,разумот го тргам на страна.Па нека ме повредат,скршат ич не ми е гајле дали ќе страдам и плачам,знам дека љубовта вреди и дека оние искрени и чисти работи доаѓаат од емоциите и срцето.А еднаш кога ќе се замеша разумот,работите идат обично по надолна линија.Барем кај мене.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Еднаш го следев срцето и тоа целосно му се предадов и му препуштив да ме води и видов каде ме одведе и колку тешко успеав да се вратам назад...
Денес го следам разумот :pipi:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Напишав погоре, ама пак ќе напишам....СРЦЕТО Е ПОСИЛНО ОД СЕ!!!!!!!
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
неможеш да чувствуваш ако немаш срце, а неможеш да знаеш во каков/каква си се заљубил/а ако немаш памет и не го процениш...така да за да се заљубиш ти треба срце, ама за да не дозволиш да си изигран ти треба разум
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Срцето, иако разумот многу пати до сега ми застанал на патот ама на крајот секогаш срцето успевам да го послушам и знам дека и така ќе продолжам. Досега не ме зезнало :)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
102
Поени од реакции
6
Ovaa dilema se javuva sekogas i e tesko da se izbegne ali srceto sekogas ne te vodi kon ona vistinskoto, pa zatoa treba da razmislis dobro odnosto da se oslones na razumot i ta procenis sto e dobro za tebe. Jas sum srekna sto go slusam razumot bidejki ako go slusav srceto sega ke bev....... Pa zatoa razumot pred srceto bidejki zivotot e eden :smir:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Срцето не греши :pipi: а пак разумот да :jaj:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom