Срцето или разумот?

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
Razumot nosi odluki.

A srceto gi trpi. i aj sea odberi da te vidam.:tapp::uvo::kesa::pop:
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Тоа што го вели разумот срцето не го слуша. Мене секогап ме води срцето што да праваммм појако е од се.
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Скоро секогаш кај мене разумот ги донесува одлуките, така да, би го одбрал разумот како средство за расудување. Неколкуте одлуки што ми се донесени со слушање на срцето ми се згрешени и затоа практикувам најпрво да застанам и да размислам малку за тоа Што вели срцето.
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Разумот море...у денешно време срцето изглеа само будала ќе те напраи
 

GirliciouS

ιт αιn'т eαѕy вeιng gιrl...
Член од
19 ноември 2008
Мислења
72
Поени од реакции
1
секогаш срцето..се додека некој не те натера да сфатиш дека мораш да го искористиш и разумот за да сфатиш дека се е џабе :toe:
 
Член од
11 ноември 2008
Мислења
47
Поени од реакции
2
Кај мене срцево трчат пред разумот и зато имам доста грешки напраено :tapp: Мислам дека требит појке да мислиме пред да напрајме нешто :star:(То сите го мислет ама кој како го применвит:toe:) :)
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
И двете :) Ако многу мислиш, ќе се заебеш... Ако препуштиш само на срцето, ќе те заебат :) Така да, златна средина...
 
Д

Демијан

Гостин
Дефинитивно разумот.Денес сфатив дека разумот е секогаш пред срцето.Јебига тешко е ама правилно е.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Ljubovta ne se igra spored pravila, znaes kako glasi starata narodna ,, Vo vojna i ljubov nema pravila" hehe onafkic
 
Член од
20 јуни 2007
Мислења
29
Поени од реакции
0
Убаво е да го слушаме срцето, но подобро да го послушаме мозокот, зошто никогаш неможе срцето да е попаметно од мозокот...
(Срцето е Љубов, а Мозокот Иднина) :wink:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Дефинитивно срце ! Кога е љубов во прашање незнам дал ие воопшто возможно рационално да се размислува.
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
1
Death to all who opose me!!

u ljubov treba da se vodish po srceto e kaj ke stignesh ne zavisi samo od tebe toa!!!!!!!!
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Срцето, иако разумот често може да замеша прсти:raz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom