Zeng
Поени од реакции
31

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=2666242&postcount=18

  Модерни времиња, у право си, стана модерно да се брза некаде, да немаш време. Мислам дека е така зашто сите се у депресија, општо модерното општество, и пробуваат да се извадат од тоа со воркохолизам, или старите методи, константен секс, алкохол или дрога. Ама ова првово е ептен ин шема сеа, и луѓето мислат дека е исправно и добро. Всушност, освен што себе човек се уништува, ги убива и блиските. Мислејќи дека парите кои ги заработува прават добро, всушност најчесто прават лошо, зашто никој не знае да воспостави баланс меѓу материјалното и духовното. :toe:
  И така... :)
  C
  Френд, јас прилично се просветлив деновиве. Бев на еден курс од неколку дена, беше прилично мачно и тешко, но можам слободно да резимирам дека тоа беше можеби највредното искуство во целиве мои 33 години. Ако те интересира што како ќе те контактирам преку приватни пораки.
  да бе :) ми изглеа изводливо од моја страна :) ама падовите кај ги учите?? ако вака домашно-логички сте наебале гадно :)
  C
  Хахахха, да, кулирам и ме кулираат ама не се предавам. ;)
  C
  Тоа за просветлувањето нека биде, само стварно нека биде, секој сомнеж да умре. На здравје!
  хахаха ... и јас вежбам периодично :)
  еве сега вежбам ама плочкици нема да има мислам никад :icon_lol:
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom