Средба со бившите

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Раскинувате со партнерот и после некое време случајно се пресретнувате. Вие сте заедно со вашите пријатели ама... тој/таа веќе е со нов партнер. Како ќе реагирате? Ќе застанете ќе се поздравите со него и ќе се запознате со него/нејзе? Ќе ја свртите главата ќе се правите дека ништо не гледате? Ќе ви е криво што ве заборавил толку брзо.. ?:icon_roll
Ќе реагирам како и секогаш што сум реагирал,застанувам и правам здраво,чим сме раскинале секој си има право на свој живот,јебига нема чинот да ми падне ако кажам или направам здраво,и после раскинување не живеам во филмот дека она не треба да си фати нов дечко,било поминало :wink:
 
M

**MEMORY**

Гостин
Откако ќе раскинам со некој, порано или подоцна ќе го видам со девојка, факт си е тоа. Дали ќе направам здраво или не, зависи од начинот на кој сме раскинале. Ако се било ок тогаш нема причина да се правам на два ипол...
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
hmm so niedna bivsa ne praam muabet lol zasto pa so ima da praam muabet? cim ne sme zaedno ne sme poradi toa so se pocituvame i sakame t.e. poradi dobro.... znaci ne mi treba....
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Средба со бивши најчесто избегнувам,поради тоа што,колку и пријателски да сме завршиле,ако имало пред тоа нешто длабоко мегу нас,во текот на разговорот ке се појави со сигурност.А не сакам да се навракам на минатото,кога веке еднаш ми требало толку време да го заборавам.
Во секој случај,поубаво би било преку СМС,или на било кој друг начин,така сум безбеден.
 
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
do sega ne se imam najdeno vo takva situacija,pa ne znam tocno kako bi regirala..mislam deka bi mi bilo neprijatno,ama sepak bi se zapoznala so novata devojka..ustvari se zavisi dali seuste cuvstvuvam nesto za deckoto..
 

samantha

who's tha boss?
Член од
16 октомври 2007
Мислења
196
Поени од реакции
1
So najgolem del od bivsite sum ostanala vo super odnosi...no toa e taka zato sto pomegju nas nema veke emocii i mozes da se odnesuvas kako kon bilo koj prijatel.
No ima eden so koj nikogas ne ke mozam da se odnesuvam kako prijatelka...
Vsusnost prinudena sum da bidam so istiot vo ok odnosi i koga sum pred nego sum sosema cool, ama prasaj me kako mi e na strana...
Iako mislev deka sum gi nadminala moite retardirani cuvstva..pred nekoe vreme go vidov i se bese super dodeka ne me dopre,kao za cao ...

UPM pak placev...Pomina premnogu dolgo vreme za ova da go pravam

Toj ti e!!!
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Jas ke reagiram normalno iako ke mi bide malu onaka flash back, ao n nema da moze da me pogledne vpo ochi zatoa sto nema cist obraz, kao sto nemashe tolku vreme.
 
Член од
27 октомври 2007
Мислења
73
Поени од реакции
0
auuuuuuu ne se zamaram ke si se pozdravam onaka i ke si otidam on ako saka i 5 min. od koa ke raskineme neka si fati druga neka si uziva:je:
 
Член од
17 октомври 2007
Мислења
36
Поени од реакции
0
Кога ќе раскинам со партнерот, не ми е битно со кого е, дали има некоја нова, дали ме заборавил и слично. Воопшто не се замарам. Само 5 минути после самото раскинување тој за мене е минато, и на некој начин не постои и не вреди.:wink:

me interesira samo kolku godini imas...doduse toa moze i ne e bitno tolku, kolku sto e bitno dali nekogas vistinski si sakala???
Vikas voopsto ne se zamaras i posle 5 minuti za tebe toj e minato...hehehe iskreno ti izgleda ne si se zaljubila...ke vidis ke dojde nekoj vo zivotot sto ke ti go smeni za 360 stepeni, i veruvaj deka nema da ti bide seedno da go izgubis posebno ako si pominal podolgo vreme i ako ti bilo ubavo...
Vikas ne postoi i ne vredi???hmmm a sto ako ustvari celata rabota e do tebe?i veruvaj ke ti dojde moment koga togas toa da go svatis porano ili pokasno...

sredba so bivsite hmmm zavisi so koja :))):vozbud:
doduse ima samo edna sto sum sakal iskreno i posteno, sto znam moze i uste ja sakam hehe toa ke go doznaam koa ke ja vidam,ako mi se vrati flash back...hihi
inace so nea uste ne sum se videl,paa i sakam taka da si ostane bar uste podolgo vreme dodeka ne se najde nekoja sto ke moze ubavo da mi se priblizi i da mi se pikne pod koza...a dotogas ne bi sakal da se vidam :)

ejj aj valjda ne cita po forumov hihihi
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Случајна средба, од култура ке зврзам 2-3 збора кои се доволни и ништо понатака, нема сигурно цел живот да се кријам
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
me interesira samo kolku godini imas...doduse toa moze i ne e bitno tolku, kolku sto e bitno dali nekogas vistinski si sakala???
Vikas voopsto ne se zamaras i posle 5 minuti za tebe toj e minato...hehehe iskreno ti izgleda ne si se zaljubila...ke vidis ke dojde nekoj vo zivotot sto ke ti go smeni za 360 stepeni, i veruvaj deka nema da ti bide seedno da go izgubis posebno ako si pominal podolgo vreme i ako ti bilo ubavo...
Vikas ne postoi i ne vredi???hmmm a sto ako ustvari celata rabota e do tebe?i veruvaj ke ti dojde moment koga togas toa da go svatis porano ili pokasno...

sredba so bivsite hmmm zavisi so koja :))):vozbud:
doduse ima samo edna sto sum sakal iskreno i posteno, sto znam moze i uste ja sakam hehe toa ke go doznaam koa ke ja vidam,ako mi se vrati flash back...hihi
inace so nea uste ne sum se videl,paa i sakam taka da si ostane bar uste podolgo vreme dodeka ne se najde nekoja sto ke moze ubavo da mi se priblizi i da mi se pikne pod koza...a dotogas ne bi sakal da se vidam :)

ejj aj valjda ne cita po forumov hihihi
Тука се слагам со тебе ако вистински се сака не да нема да ми биде сеедно ке умирам во себе ама нема даму покажам дека ми е тешко напротив ке напраам да пати повеќе со тоа што кепомисли дека сум го заборавила.
 
Член од
26 ноември 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
Зависи од тоа како сум се разделила со дечкото и колку сум го сакала. Ако сме се разделиле пријателски тогаш сигурно ќе појдам да се поздравам кај него освен ако тој не се однесува чудно. А ако сме се разделиле гадно (и уште не сум го преболела) тогаш нема да му зборнам ќе се правам дека не го гледам освен ако ептен се судриме па биде неизбежно.
се согласувам со тебе. Пред повеке од 1 година раскинав врска со дечко кој, додека јас бев на одмор, спиеше со мојата (во тој период) најдобра пријателка. До ден денес, јас не сакам да им видам очи и на двајцата, не им одговарам на повиците и ги игнорирам кога ке ги видам. Не ги познавам!
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
430
Поени од реакции
6
do sega ne sum praktikuval i sum izbegnuval. ama nekako so poslednata bivsa devojka ne mi ide so principive. ke pomine nekoe vreme i ke se zirneme (onaka intimno) :) pa nekoa vreme nigde me nema ni mene ni nea. i taka.
 
K

**KukLi4ka**

Гостин
ne se zamaram so prasanja od tipot,koja e taa so nego,zasto e so nego,dali ja saka,dali mene uste me saka,dali mu e krivo ili ne..Ako go sretnam slucajno go pozdravuvam normalno,ja pozdravuvam i nea i si produzavam dalje...izbegavanje ili vrtenje glava pri vakva situacija e krajno nisko...
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
Се сретнуваш со бившата/бившиот, како реагираш ?

Како прво сум имал 2 бивши, имам женска, а 2те бивши сега најдобри другарки ми се... така да, немам нешто посебно за реагирање, сакам од Вас да слушнам.. иначе имам 13 и пол години :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom