Средба со бившите

-Trance-HCI

Трансер до срж...
Член од
18 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
16
Зависи како завршила врската, мислам сите ми се добри другарки ама имат некои кои ко ке ги видам и ми се малку одбивни, иначе нормална реакција, пријатна кај која појке кај која помалку....:wink:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
78
Поени од реакции
0
Фино лепо онака, се гледаш, се поздравуваш и ја прашуваш што има ново и ти кажува нешо без врска и ти вика она после шо има кај тебе ново и ти и викаш фатив нова девојка и многу ми е убоо со неа. И така.:salut:
:nesum:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Се сретнуваш и се муваш ... која глупост. Што корист од тоа и зошто е бивши ако се муваш?:nemoguce:
Јас ако имам муабет со дотичниот правам здраво или уште некое мало муабетче од општа култура, а ако не се разминувам како да не го познавам. Ништо посебно.
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Се сретнуваш и се муваш ... која глупост. Што корист од тоа и зошто е бивши ако се муваш?:nemoguce:
Јас би го споредила со гребаница - ако ја копаш корупката и му попречуваш на природниот процес на зараснување, ќе ти остане ожиљак доживотно.

Јас ако имам муабет со дотичниот правам здраво или уште некое мало муабетче од општа култура, а ако не се разминувам како да не го познавам. Ништо посебно.
Јас обично имам муабет, ме интересира што им се случува во животот на моите бивши, понекогаш од љубопитност, а почесто од што навистина ми значеле .. Понекогаш си правам паралели: што би било да бевме сеуште заедно? Ама тоа се муабети "шта би било кад би било", јасно и гласно неостварливи, колку да си го повежбам делот на мозокот што се бави со проекции на различни верзии на настаните т.е. иднината :)
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Баш како Дивајн.Или од култура ќе му речам здраво и ќе му направам краток муабет(ако заслужил) или ќе си продолжам по патот како никој да не поминал поред мене.
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
I jas se slozuvam deka e dovolen kratok muabet,cisto od kultura..Ne me intresira sto se mu se slucuva vo zivotot,dali ima devojka,kolku vreme,kako mi e so nea..Neznam zosto,ama ne podnesuvam vakvi muabeti.Ne deka uste cuvstvuvam nesto,ama ete me nervira.:toe:
 

MarinkaUSA

~I like myself the way I am~
Член од
7 февруари 2008
Мислења
180
Поени од реакции
3
Hehehheeee mene ke mi bidi interesno koga ke se vratam vo makedonija i da sretnam nekoj od bivsite i da vidam kolku se smenile fizicki, poslabi podebeli, se zenile li, se skarale so tie so koi bile, imaat novi zenski ili slicno.... teski da sretnam nekoj ke go otepam od prasvanje, masta ke mu ja izvam (dobro de si priznavam...na eden sigurno nema da mu zbornam:nenene: )
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
27
Поени од реакции
2
Секоја им чест на силните кои можат да останат пријатели со бившите...
Јас тоа не го можам, премногу ме боли секој спомен и секој збор испарува уште пред да биде изговорен. Можам да го поздравам бившиот откако целосно ке го преболам, во спротивно нема да гледам на него како на пријател и секоја нова средба ке ми влева нови надежи...
 
N

n/a

Гостин
Sekogas sum se trudel da ostanam prijatel so bivsite...
Megjutoa...ne sekogas e taka.

Smetam deka e prasanje na elementarna kultura da se pozdravis i da napravis KOREKTEN muabet so nekogo so koj sto si delel i dobro i loso,so nekoj sto mozebi si go sakal i na kogo si mu posvetil mnogu vnimanie vo del od zivotot.
Totalno se out muabeti od tipot sta bi bilo kad bi bilo,koj e kriv...itn.

Mi se slucuva i da me zaminuvaat,da ne me poznavaat.Apsolutno ne me povreduva ali glupo mi e be...si bil so nekoja `tipka` skoro godina zaedno...i prosto i malogragjanski e da ne napravi edno zdravo.Pogotovo ako si ostanal korekten...stvarno ne razbiram kaj e problemot...:toe:...malogragjanstina li e,sto li e ...ne razbiram.

U drugiot del na istovo prasanje...da,nie ke napravime 5-6 recenici muabet ako slucajno se vidime.Ali da iskacam so nejze i da mi bide prva prijatelka...hmmm...toj del ne mi izgleda nekako razumen i zdrav.Neka...fala,ne treba.Ne sakam ni da se motam ni da se muvam so nea...ima drugi.
Gledam sekogas da ne pravam raboti koi sto moze da me povredat ili pak nepotrebno da povredam.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
39
Поени од реакции
1
Се трудам ама слабо...Кога и да излезам со бившиот ми се навраќат спомени и тешко ми е...Сакам да сме пак заедно...Зато е поарно да нема никаков контакт,шо е можно побрзо да се заборај...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Си се сретнувам добро муабетче шо како, се добронамерно, понекогаш и на кафе. Што било поминало :)
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
i da go sretnam nekade ne bi mi bilo ni glupo nitu pak tesko,bez razlika dali ke go sretnam sam ili so nova zenska bi mu rekla zdravo samo ama vo minuvanje ne bi ni zastanala..i tolku nema potreba od povke...:toe:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
хах...интересно...чист муабет :) малце weird..иако не би требало...
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
Ммм , јас го имам сега овој проблем, бившиот после 3 месеца сака да се видиме како нешто се договоривме ама некако јас ја кочам целава работа, затоа што некако ми е глупаво и незнам како да реагирам. А сеуште така по малку ме интересира, па незнам што да правам, дали да идам или не, а незнам ни што може да очекувам од него.. Цела сум збркана, и незнам што да правам и се чуствувам незгодно.
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
261
Поени од реакции
20
Jas ednas go vidov bivsiot so druga zenska i me odmina ne mi rece ni zdravo,a ubavo me vide,do mene pomina,posle toa mu pisav na msn so e rabotava,deka e sramota po tolku vreme zaedno so sme bile sega ni edno zdravo da nemame,onaka od cista kultura i mi rece deka ne me videl.Posle toa razbrav deka so negovi skolski ne si vikal zdravo bidejki segasnava zenska ne mu dozvoluva:vozbud::vozbud::vozbud::tapp::tapp::tapp::tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom