Средба со бившите

С

Сатори

Гостин
~*~

Како прво сум имал 2 бивши, имам женска, а 2те бивши сега најдобри другарки ми се... така да, немам нешто посебно за реагирање, сакам од Вас да слушнам.. иначе имам 13 и пол години :toe:
Нешто што Ла Еспањолата го крсти, синдром бившоген, ете интересна ствар сите ние на неков начин патиме од него.
Го загледуваш бившиот и можеш да реагираш на неколку можни начини:
~да се смувате
~да бегате еден од друг
~да бидете фини и пријатни, ретко се дешава ова до душа

Делот со мувањето е инаку бившоген појавата.:ljubov:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Токму тоа и ми се има случено - бившоген појавата но сепак за кратко време ми се врати филмот за тоа што беше- било и на толку и останавме, а вобичано кога друг пат се среќаваме сме баш онака фино ресположени и пријателски се однесуваме.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ако врската со 2те бивши не ти траела подолго од ментол ( со оглед на тоа дека имаш 13 години ), не е ништо чудно тоа што ти се пријателки.
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Како реагирам.. Па што знам.. Зависи од тоа во какви односи сум со неа. Ако сум во добри односи, муабетот не бега, нормално во контекст, тој муабет е: Еј здраво, шо праиш како си? Шо навака? Ново-старо?
Ако не се добри односите - молк... Подобро е за двајцата, тројцата или четворицата.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Сакам другарски односи со бившите да си имам, со мера нормално - не можам да бидам најдобра другарка со некој со кој сум делела толку многу. Штета што они обично неќат да се дружиме нормално понатаму и или напињаат да се муваме/фатиме или ме „мразат“:)
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Po se so se sluci ne zasluzuva da zastanam so nego...go pominuvam.. Glava gore i odam :)
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Зависи, обично паметните девојки или момчинња, настојуваат да ја прекинат врската мирно, и ако двете страни биле паметни, односите по врската би биле нормални и фини(ми се има случено со една бивша), ама на некои (као мене порано) му треба време за да сватат дека не треба да си фаќаат работи со глупи и прости (ги има да ги црпиш со багер за масивни гробници, често употребуваат добра, заслепувачка маска) и ќе се најди во однос на 100% мразење и одбивност, дури ден денеска сум и благодарен на таа попаметната :) што ми се скара нормално, па дури и за сегашнава пријателска врска со незе..
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
Го бацувам, прашувам што прави, дали е добар, и си продолжувам таму кај што сум тргнала... Или се муваме, па продолжуваме заедно таму кај што сме тргнале:pipi:
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Kako ke reagiram zdravo zdravo cao cao i toa e toa nemam moabet
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Зависи од начинот на кој се случила разделбата. Ако било со карање и сл тогаш најверојатно игнорирајќи, во спротивно поздрав како и со секој друг познаник.
 

Alien®

Finally founded...in love...
Член од
3 февруари 2008
Мислења
162
Поени од реакции
5
Се зависи од односот кој што сме го имале и од тоа каква била разделбата. Најчесто реакцијата е нормална (другарски).
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
односот ми е различен кон сите-ама повеќе пријателски...(инаку синдромот бившоген кај мене не е застапен) :smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Па зависи.Малце сум срамежлива и така да може да изреагирам многу глупаво или да кажам нешто за кое што би се каела после.
Или од срам да се смотам целата.Додуша срамот го победувам во последно време така да мислам дека реагирам сосема нормално.
Ама добро сепак мислам дека се зависи од начинот на кој завршила врската.
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
119
Поени од реакции
6
Kako da izreagiram?! Normalano kako koga sretnuvam drugar. Site mi se dobri drugari pa reakcijata mi e sosema prijatna!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom