Средба со бившите

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Прееска се сретнав со еден бивш..
Искрено, многу пријатно ме изненади. Беше со женска, а јас со дечкото..
Застана ме гушна, ме бакна, се запозна со дечко ми, ме претстави пред девојка му, па ми сврти некој безвезе муабет и не покана на кафе:shok:
- моравме да го одбиеме затоа што имавме нешто друго во план:wink:
Во секој случај.. добро е ако си во солидни односи со бившите.:costumed4
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Epa zavisi....ako on mi raskinal...sigurno ke mi bide tesko no sekako nema da svrtam glava,ke se pozdravam i ke se napravam deka nisto ne se slucilo...a ako jas sum mu raskinala ke mi bide polesno i ke bidam poopustena za se,za zapoznavanje i za praenje muabet,ama vo nikoj slucaj nema da svrtam glava zosto ne pokazuvam na sekoj sto cuvstvuvam i nejkam site da znaat za toa....
 
Член од
17 октомври 2007
Мислења
36
Поени од реакции
0
isrekno dosega i ne sum sakal pa mi bilo onaka manje vise bitno t.e sum se pozdravuval zosto da ne...
no sega ne znam,sakam da sum vo kontakt so nea vo sekoj slucaj no se plasam od momentot koga ke ja vidam so drug...ne znam kako ke izreagiram verojatno ke se obidam najsmireno ama znam deka ke boli...
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
јас со бившите останувам пријател, една ми е дури најдобра пријателка
сепак, има неколку кои не постојат за мене и не ги регистрирам
и кога се разминуваме едноставно си поминувам како покрај тотални странци
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
ми се случило ова...и не, не вртам глава за да ги избегнам туку се поздравувам со него и се запознавам со неа...незнам зашто би ги избегнувала...Ќе се оденсувам нормално,онака најнормално што се може...
Покрај се тој е минато и колку и да го сакам неможам да му забранам да биде со други девојки...де ќе најдам и јас некој после него:pipi:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ќе се насмеам и ќе го поздравам и толку, ќе заминам пред да каже нешто.:pos2: Зависи како сме раскинале ама сепак искрено ќе се насмејам зашто си нашол девојка со која се сложува, т.е. си ја нашол среќата, ако не ја нашол со мене. Без некакви испади и љубомори зашто не ги чувствувам, едноставно „ здраво „ .:helou:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Немам проблем со нив,комуницирам најнормално...многу ми е малограѓански со некој што сум бил да ми ја заврти главата,ми се има и ова случено,но тоа е тоа...сеедно ми остануваат некогаш контактите, не како порано но најнормална комуникација сепак постои
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
E jas imam problem!!! = Obichno mi se diga koga ke vidam nekoja bivsha. No samo ako ja zagledam taka po ubavo ili dojdeme vo nekakov kontakt(jbg emotivec sum po priroda!:smir:)! I posle jas ke ispadnam 'kriv' na kraj ....! Inaku nemam nekoi posebni problemi.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
И што ако има нов партнер/ка ?
Од чиста култура барем здраво ќе речам .... а ако е бивша од подолга врска и си правам саглам муабет (ако имам муабет со таа бивша xD)
Било што било life go's on
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Е па јас со бившиот немам апсолутна комуникација. Една година откога раскинавме, на еден роденден, му пружив рака му реков “Здраво, како си?“, а он само бледо ме погледна. А и претходно кога случајно ќе се видевме, се правеше дека не постојам. Whatever.

Инаку и јас сум за таа варијанта да останам во добри односи со бившите. Врската завршила, ама тоа не значи дека не треба едно обично “Здраво, како си?„ да биде кажано.

(Додуша зависи и од причината за разделбата.)
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Е па јас со бившиот немам апсолутна комуникација.Една година одкога раскинавме,на еден роденден,му пружив рака му реков здраво како си,а он само бледо ме погледна.А и претходно кога случајно ќе се видевме се правеше дека не постојам.Whatever.

Инаку и јас сум за таа варијанта да останам во добри односи со бившите.Врската завршила,ама тоа не значи дека не треба едно обично „Здраво,како си„ да биде кажано.

(додуша зависи и од причината за разделбата)
Od: 'zdravo, fala, kako si, prijatno' ne se zivee!
JAs takavi luge ne poznavam, so koi pravam samo edno zdravo. Ako so nekoj pravam muabet ili go pozdravam nekade togash toj sigurno e vreden za neshto poveke (zboram opshto ne samo za vrska). Nikako ne mozam da go svatam muabetot: 'smetkata so bivshiot mi e chista, ama si praime zdravo i muabet koga ke se vidime'. Nema, ako mi e bivsha togash, podrazbira moj nikakov kontakt! Zatoa i predhodno napishav deka mi se diga na bivshi. :vozbud::smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Od: 'zdravo, fala, kako si, prijatno' ne se zivee!
JAs takavi luge ne poznavam, so koi pravam samo edno zdravo. Ako so nekoj pravam muabet ili go pozdravam nekade togash toj sigurno e vreden za neshto poveke (zboram opshto ne samo za vrska). Nikako ne mozam da go svatam muabetot: 'smetkata so bivshiot mi e chista, ama si praime zdravo i muabet koga ke se vidime'. Nema, ako mi e bivsha togash, podrazbira moj nikakov kontakt! Zatoa i predhodno napishav deka mi se diga na bivshi. :vozbud::smir:
А зашто да немаш никаква комуникација? Сте имале убави моменти заедно, врската завршила, зошто да не останеш во нормални контакти со неа?
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Зошто имало ептем ненормална причина да престане таа врска .... со некои бивши да ама со некои очи не сакам да си видам а не пак муабет да напрам
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Јас па со сите бивши сум останала другарка..Мислам, не другарка во буквална смисла на зборот, туку, другарка со која можиш да напрајш едно здраво ако се сретниш на улица.
Баш денес се сретнав со еден бивши, а јас бев со мојот дечко..Фино лепо се поздрави со мене..(дечко ми праеше муабет со други), ме праша како сум, дали сум добра..Едноставно, имам нормална комуникација со сите бивши, без разлика што се случило.
Било, поминало.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.506
Поени од реакции
2.638
Бившата ми е слаба точка еднаш ја видов со новиот дечко ке се степавме за малце за среќа другарите ме спречија едноставно не можам да ја видам нејзе со друг едноставно мрднувам посилно е тоа од мене.Сакам да кажам не можам да останам во другарски односи одма ми се враќаат стари чуства изгледа тајно уште си ја сакам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom