Средба со бившите

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Се трудам да не се „судрам“. Тоа што некогаш било, било. Ваљда некоја жичка на спомен но тоа е тоа. После може да се разрани - крајно непотребно за факторот - време.
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
ние сме си добри другари.. и мило ми е што е така.. :)
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Со сите бивши сум останала горе-долу у коректни односи, така да не се случило да се сретнам со некого а да се правам дека не го познавам. Мислам дека доколку ми бил доволно добар за да бидам со него, секако одеднаш не може да стане толку лош за да не можам ни едно здраво да му кажам...
Што се однесува до тоа да го видам со друга девојка.. хммм па секако дека не очекувам дека животот на моите бивши завршил со нашата врска, јас продолжувам понатаму, секако дека и тој ќе направи така.
Баш пред некој ден мој бивши се ожени со друга и воопшто не почувствував завист, гнев, лутина... Напротив, бев и се уште сум среќна што тој успеал да ја пронајде вистинската и да си го среди животот. :)
 

Cheross

COOL BOY
Член од
27 август 2011
Мислења
548
Поени од реакции
381
Jас самам да се видам со неа.уствари и таја сакат да се видиме,ама стојат позади мн работи...
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.651
Поени од реакции
9.865
Интересно е што не сум останал у контакт со ниедна бивша.:oops:
Сигурен сум дека не е у мене проблемот. :) xD
 
R

Roten 96

Гостин
Сега моментално не сум ни пријател со бившата а сакам да се имаме онака..и кога би биле пријатели едноставно кога би ја сретнал нема да реагирам ниако би ја поздравил само и толку :) е сега да размениме два три муабета може и тоа :)
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Кога и да видам некој бивш бегам или се правам дека не го познавам;) Така е најдобро бидејки после врска кај мене нема пријателство со нив никогаш,затоа што јас така сакам.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom