Средба со бившите

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
Zavisi od patnerot mene i situacijata..!!Ako po raskinuvanjeto so partnerot uspeeme da ostaneme drugari okey bi zastanala duri ponekogas bi izlegla so nego na kafe ali ako se sluci sprotivnoto ako nema da si receme zdravo koga ke se razmineme togas ne bi zastanala ni so nego ni so negovata...
a voopsto ne mi e bitno dali toj ke ima nova tipka ili ne ...toj so mene zavrsil..
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
smizlicka напиша:
abe toa go znaat site devojki,
kako rekle:wink:
SITE MUSKI SE ISTI:icon_mad:
Темата не е тоа, но вакви изјави најмногу ме нервираат. Ако еден ве повреди, сите се гомна? Фраза без врска. Ништо лично, ама не е добро вака да се размислува.

Сеа во врска со темава
The`bItCh напиша:
Раскинувате со партнерот и после некое време случајно се пресретнувате. Вие сте заедно со вашите пријатели ама... тој/таа веќе е со нов партнер. Како ќе реагирате? Ќе застанете ќе се поздравите со него и ќе се запознате со него/нејзе? Ќе ја свртите главата ќе се правите дека ништо не гледате? Ќе ви е криво што ве заборавил толку брзо.. ?

Зависи од неговата реакција дали ќе застанам или не. Ако ми ја сврти главата, ќе го игнорирам и јас. А ако е со друга не значи дека ме заборавил или јас него. Без разлика каква била врската, ниеден не се заборава, секогаш се трудам да ги запомнам само убавите моменти кои сум ги поминала со некој, па глупаво е да не се поздравам. Ако испаднал идиот, кој ми е крив што сум го одбрала баш него? Доколу е со пријатели кои ги знам и јас, не би ми било проблем да седнам застанам, да помуабетам со сите, но не би се задржала долго за да не му направам проблем со девојката.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Zaboraiv da kazam...
ako sum u losi odnosi so bivsiot ili ako sum mu ljuta u momentot jas nema da otidam prva da kazam zdravo.Ako dojde da se pozdravi, kje se pozdravam i jas neli, i ako ne mi kazal zdravo a na idenje pominuva pokraj mene i ne mi kaze cao nema da se naljutam...poso za na nekoj da mu kazam cao, treba da mi kaze i zdravo (i obratno) neli?
Ako sum u dobri odnosi so bivsiot, sekako deka kje trknam dokaj nego da se pozdravam osven ako ne e on ili ne sum jas u epten guzva:wink:
sepak pocit na nekoj nacin e toa...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Јас се поздравувам со сФите, без разлика. Било минало, понинало.
Човечки е едно здраво да се каже.

А бе аман, детско катче станаа темиве. Па не се сите деца да правиме, е нананана, не ти викааам здравоооо!!?????
Глупости.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.144
Поени од реакции
861
Se nemam sretnato so "bivshata" a dokolku bi ja videl od nekoja strana, bi prefrlil na drugiot trotoar. A dokolku pak se sretneme lice v lice i dokolku taa me pozdravi, ke se prepravam deka se prepoznala i ke si otidam! Nejkam da ja vidam!
 
Член од
25 ноември 2005
Мислења
16
Поени од реакции
0
Abe fintata e vo toa dali i kolku si go sakala. Nekoj od moite bivsi da go vidam pa i so druga ke go iskuliram. Ama ako e nekoj sto uste go sakam definitivno i da e sam bi go ubila (a ne daj Boze so devojka da e i dvajcata otidoa)
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
pa zavisi... okolnosti... ako pomine blisku do mene... i ni se vkrstat pogledi :) kje se pozdravam, ako ne nikomu nisto. da idam prv da se pozdravam... ne. I jas ednas sum sakal, i sreka u nesreka... devojceto ne e od sk i nema poveke da ja vidam :(
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
KoNtEjNeR напиша:
pa zavisi... okolnosti... ako pomine blisku do mene... i ni se vkrstat pogledi :) kje se pozdravam, ako ne nikomu nisto. da idam prv da se pozdravam... ne. I jas ednas sum sakal, i sreka u nesreka... devojceto ne e od sk i nema poveke da ja vidam :(
a ako ja vidish ke se pozdravish ke razmenish nekoj zbor...i jas mislev deka nema da go vidam vo zivot ama se slucuvaat i tavi raboti posle 3 godini se sretnavme sosema na treto mesto i...super beshe pravevme muabet moze 6 casa si se iznaprikazavme shto se se slucilo vo meguvreme...:icon_lol:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Тоше напиша:
Se nemam sretnato so "bivshata" a dokolku bi ja videl od nekoja strana, bi prefrlil na drugiot trotoar. A dokolku pak se sretneme lice v lice i dokolku taa me pozdravi, ke se prepravam deka se prepoznala i ke si otidam! Nejkam da ja vidam!
hm....
zaso be?
Ti so site bivsi si :pishtoldz ?
nemas ni edno prijatelsko raskinuvanje!?:shok::icon_roll
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
Allita напиша:
a ako ja vidish ke se pozdravish ke razmenish nekoj zbor...i jas mislev deka nema da go vidam vo zivot ama se slucuvaat i tavi raboti posle 3 godini se sretnavme sosema na treto mesto i...super beshe pravevme muabet moze 6 casa si se iznaprikazavme shto se se slucilo vo meguvreme...:icon_lol:

pa i ne bi mi precelo da ja vidam :) osven sto kje mi bide u misla sekoja vecer pred spienje :raz:
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Кај мене стално било пријателски после се поштуваме си идеме понекогаш на кафе саме еднаш една успеа да биде многу досадна и точна да ја замара моменталната девојка и морав да се скарам малце
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
kafe... samo so edna od bivsite mi se ima deseno za malce, i na prvi maj bevme zaedno... si pomuabetivme super si pominavme :) i sea se dogovaravme posle nova godina na kafe da ideme se nemame videno :) zavisi so koja kako ke ti trgne
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Е колку пати сум мислела дека ако го сретнам дека ќе си преминам улица и ќе се правам дека не сум го видела, но сепак не сум постапила така. Од чиста култура убаво е да се поздравиш, без разлика како завршила врската.
Еднаш ми се случи да свртам глава, ама поинаква беше ситуацијата. После тоа сам бараше да седнеме на муабет.
Пред некој ден ми се случи да се сретнам со бившиот, дојде кај мене на работа и ми пушти рака. Глупаво ќе беше да го игнорирам тоа, зошто да испаднам некултурна кога не сум.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom