Со кого се познавате од форумов?

Член од
9 април 2006
Мислења
3.683
Поени од реакции
2.511
„одавна“ бе :tapp:

Неписмени луѓе колку сакаш по форумов...
 
Н

'Никола'

Гостин
Мислам дека никогаш немам пишано тука, па ај еден попис да си направам.

Schhh87 - BFF, уште од чупиња сме заедно;
Little Lady - во друштво сме (само сега не' напушти, замина Русија на постдипломски:()

Од фанклубот на Баерн ги познавам :

Bavarec
Bavarecot
bayernfanatic
FcBayern
PoisonLady
Боби[МКД]
ЧЕНТО
spaso
Бавариа
Ja_CakaM


Исто така го познавам
Bloody Tampon - роднинска линија

И мож да има уште некој, ама не ми текнува во моментов.
Да направам еден апдејт, дур не сме се собрале со интерашите, па да треба тогаш сите да ги думам.
Во саботата на крводарителската акција (од тие што бевме) ги запамтив :

metalhamer
HITCH
Tonchie
Alex_The_Great
Dark King
Крусер
Acid
Magde (не знам дали е таа од форумов, ама имаше едно девојче, Магде се претстави)

И знам дека имаше уште, ама ете не запамтив повеќе форумски имиња.
Нареден пат повеќе.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.323
Поени од реакции
5.098
Susaro го запознав во кафана.
Шмекерот
го запознав на Архангел.
И tonijack исто.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.637
Поени од реакции
5.199
„одавна“ бе :tapp:

Неписмени луѓе колку сакаш по форумов...
Чекај бре, не ми се мешај на мене и Сусаро во обидите да го научиме Б’рн да збори на скопски сленг од крај на 80ти, почеток на 90ти.

Да не бидам офтопик, да пишам вака.
Ла Лока по втор пат.
Ана Меркјури по прв пат, на мое големо задоволство. Мислев дека е пониска, кога таа кршна мома кумановска.
Пропагатор, ептен фаца за на Архангел :)
Сашка, забораиф како и беше никот на Кајгана, девојката што беше у први редови на Архангел.
Крусер и Вониварас крводарители :)

Другите, ќе пишете на слики кои сте, какви сте :) Не можам се да памтам. Старост :pos:
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
9.984
Поени од реакции
23.208
...уфф не памтам никови
хмм...
џимеј имаш еден дечко плус двајца шо не ги запамтив

дојдоа едни три цурици после тоа ама беа тивки и не ги кажаа никовите

знам едната дека беше вокер грл а другите две не знам

али најбитно...тончи се шишал:pishtoldz
Не се имаме запознаено. Уствари, јас не ни бев таму. :)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
4.925
Поени од реакции
4.036
со HORNETS :smir:
а можеби и несвесно со дел од кајганџиите што беа на Архангел..:smir:
 
T

Tetro

Гостин
Запознав некој дечки и девојки у кафана пред концерт.

Металхамер
лордрагон 2
ана меркјури
хич и сестраи

...уфф не памтам никови
хмм...
џимеј имаш еден дечко плус двајца шо не ги запамтив

дојдоа едни три цурици после тоа ама беа тивки и не ги кажаа никовите

знам едната дека беше вокер грл а другите две не знам

али најбитно...тончи се шишал:pishtoldz
Мило ми беше и мене за новите познанства. Пишав и на друга тема, еве копија.
========================
Брокер
Др. Кулен
Џими
LordDragonII
Propagator
Burn84
Ana Mercury
Sussaro
HITCH
Линка
Tonchie
WalkerGirl
Natural-Girl
koleee
Sone
Karan

**болдираните ги запознав отпосле, на крајот од концертот
========================
Не беше џимеј, беше тоа џими. :) И не бил активен многу си кажа, ама тивки беа со Кулен. Дечки, опуштете се малку, не јадеме луѓе на маса додека мезиме салата. :(
Вокер беше едната, другата беше Natural-girl (ако грешам, нека изгорам) и третата не била регистрирана на форум (Бети), кажете и да се регистрира. :smir:
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Vespertine(го знам од Куманово)
Останатите од концертот:
burn84
mettalhammer
Hitch
Sussaro
propagator
Брокер
Tonchie
LordDragonII
Архангеле(екс Др. Кулен)
џими
Линка

Многу ми е драго што конечно можам да напишам на темава :pipi:
Ако испуштив некого нека извињава.
 
Член од
3 јануари 2011
Мислења
36
Поени од реакции
0
so nikogo bidejki sum nova...:( inaku sakam da se zapoznaam so mn luge od ovde
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.637
Поени од реакции
5.199
Николина, тебе ти е страв од КШК, не знаеш какви се во живо :)

Во вторникот со Фантом, Фросе и Рокенрола седевме у Ајриш и јас и Фантом заокруживме дека во живо знаеме околу 200 форумџии :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.193
Поени од реакции
11.724
Пааа од вечерва со cromkd, theTinule и нејзината другарка.

Марина е кучка... Знам.
 
Г

Господ

Гостин
Да додааам нешо воа оноа

TheTinule(Искрено,не напраивме некој гоооолем муабет,кратко проќењавме нешо :pos: али ипак,it was nice to finally meet you :) )

LolitaDamon(Well,не знам дали не тролаше или беше сериозна,сепак не сфаќам зашо цело време го праеше муабетот дека не си знаела никој од тие шо бевме,али веруј ми дека на собиранки е вака.Збор ми е ако не замуабетиш,тешко дека некој ќе ти дојде од страна да ти праи муабет.My best regards :)

CroMkd(Well,се дупнавме од јадење гомна за тапа бендои,се дисктуираше на кул теми,колневме Guitar Idols :pos:,дефинитивно треба да свириме нешо прогресив :)

AlexTheGreat(Гордиот член на КШК,релативно малце муабетевме,колеги ќе бидеме изглеа у скоро време,cool guy си сепак :) )

Другиве ве знаев сите,иако сум креленце и на моменти не изглеа така,денес,може ми удри тоа благото шо ми го даовте,сфаќам дека ми е мило шо ве знам :)

За новиве,исто така,времево шо ми го потрошивте вредеше xD
 
T

Tetro

Гостин
Мистериозно исчезна пост тука или не сум го пратил :toe:

небитно. Додека уште сум под сеќавања од вчерашнава брза собиранка, да не заборавам да ги поздравам новите накратко (влет) запознаени (оти се појавив 5 до 12): croMkd, Power-mkd, bebushot, Тинуле и другарка и... другите ги знаев од порано.

Ако забораив некој, нека прости. Да одморам може и ќе се сетам кои бевте. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom